Sport to zdrowie, a co z powietrzem? - BiegiGorskie.pl

Sport to zdrowie, a co z powietrzem?

Sport i wszelka aktywność fizyczna, jest według wszelkich badań wskazana w każdym wieku począwszy od dzieciństwa, przez dorosłość, aż po późną starość. Uprawianie sportu i aktywność fizyczna pozytywnie wpływają na cały organizm i na wszystkiego jego układy, tym samym przyczyniając się do poprawy jakości życia oraz jego długości.

Szczególną popularnością wśród dyscyplin sportowych cieszą się bieganie, czy jazda na rowerze, to sporty najczęściej amatorsko uprawiane oczywiście poza budynkiem. Czy podczas takiej aktywności zastanawialiśmy się nad tym jak jakość powietrza które wdychamy wpływa na nasz organizm i czy można walczyć z zanieczyszczeniami?

Jakość powietrza vs sport na dworze

Amatorsko uprawiany sport oczywiście pozytywnie wpływa na organizm a także długość życia. Wydaje nam się, że biegając, spacerując, czy jeżdżąc na rowerze na powietrzu czynimy podwójną korzyść dodatkowo spędzając czas na dworze, jednak okazuje się, że to nie zawsze jest zdrowe, wszystko przez zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu. Jakie? Przede wszystkim pyły zawieszone pochodzące ze smogu, prawda jest taka, że ich największe stężenie obserwujemy w okresie zimowym, wówczas mniej z nas decyduje się np. na bieganie, przez co jesteśmy mniej narażeni na wdychanie tego rodzaju zanieczyszczeń. Poza pyłami pochodzącymi ze smogu wraz z tlenem wdychamy także ozon, wirusy, bakterie, pleśń, grzyby czy alergeny, szczególnie uciążliwe dla osób borykających się z alergiami wziewnymi. Uprawiając sport na powietrzu warto unikać dni w których stężenie smogu jest największe, lub zaopatrzyć się w profesjonalne maski antysmogowe, wówczas możemy w pewien sposób zmniejszyć ryzyko wdychania zanieczyszczeń, podczas aktywności fizycznej.

Zanieczyszczenia powietrza w budynkach

Niestety nie jest tak, że przebywając w budynku całkowicie pozbywamy się problemu zanieczyszczeń, w zamkniętych budynkach, w budynkach siłowni także występują wspomniane powyżej zanieczyszczenia, przy czym tutaj łatwiejsza jest droga do ich uniknięcia, wystarczy wykorzystać do tego oczyszczacze powietrza od producenta Vestfrost.
Szkodliwe zanieczyszczenia wpływają negatywnie również na organizm podczas wysiłku fizycznego obniżając jego wydolność, szczególnie kiedy cierpimy na alergie. Wykorzystując do filtracji oczyszczacze powietrza od producenta Vestfrost jak model oczyszczacz powietrza VESTFROST VP-A1M30WH, eliminujemy problem niemal do zera.

Oczyszczacz powietrza VESTFROST VP-A1M30WH co stanowi o jego skuteczności?

Oczyszczacze powietrza jak te duńskiego producenta, aby były najbardziej skuteczne muszą stosować wieloetapową i złożoną filtrację wykorzystując do tego równe i przede wszystkim sprawdzone filtry. W modelu oczyszczacz powietrza VESTFROST VP-A1M30WH za filtrację odpowiadają filtr wstępny, węglowy HEPA, jonizator oraz lampa UV-C LED. Ponadto urządzenie może zostać wprowadzone w tzw. tryb cichy w którym hałas jaki emituje nie przekroczy 17 dB, wszystko to czyni je urządzeniem, sprawdzającym się w wielu warunkach i pomieszczeniach. Wydajność oczyszcza wynosi 340m3/h, natomiast powierzchnia oczyszczania to 42 m2. Nadaje się do domu, jak również niewielkiej siłowni.
Filtrowanie powietrza za pomocą oczyszczaczy stwarza idealne warunki do uprawiania różnego rodzaju aktywności fizycznej w każdym wieku.
Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*