EkoIdea to Twoje zdrowie - BiegiGorskie.pl

EkoIdea to Twoje zdrowie

Witamy na naszym pokładzie kolejną firmę, która zapewne bardzo przypadnie Wam do gustu (nam już przypadła 🙂 – to prowadzony przez parę biegaczy górskich – Kamilę i Kamila Byrtek – sklep stacjonarno-internetowy z niesamowitą ilością wszelkiego zdrowia dla każdego – EkoIdea !

Kamila specjalnie dla Was przygotowała parę słów o tym dlaczego WARTO dbać o zdrowie oraz powitalny rabacik na hasło „biegigorskie” 🙂 :

www.ekoidea.sklep.pl

Mimo wielu dostępnych badań i artykułów nadal pokutuje przekonanie, że jeśli się biega dużo i regularnie, to można jeść, co się chce. Kto nie zna słynnego sloganu: „trenuję, żeby jeść więcej ciastek”? Ale czy rzeczywiście tak jest?

Nie jest tajemnicą, że aktywność fizyczna pochłania sporo energii i często jest tak, że biegacze, aby uzupełnić kalorie stracone na treningu i szybko zaspokoić głód, łapią za produkty wysokokaloryczne i bardzo często również wysoko przetworzone. I o ile nic się nie stanie, jeśli będziemy robić to sporadycznie, to jednak bardzo łatwo jest wpaść w słodką pułapkę i zacząć traktować słodycze, jak zasłużoną nagrodę po treningu.

A sami dobrze wiecie, jak skomplikowany i niebezpieczny potrafi być skład popularnych batoników, ciastek, chipsów… A najgorsze wydają się być niestety produkty dedykowane biegaczom! Niestety w ich składzie często znajduje się szkodliwy koktajl składający się tłuszczy utwardzonych, białego cukru, konserwantów… To smutna rzeczywistość. A przecież sam fakt, że jesteśmy aktywni fizycznie nie oznacza, że nasze żyły się nie zatykają! Ponad to częste spożywanie produktów łączących w składzie tłuszcz i cukier może doprowadzić nas do podwyższonej glikemii! Trzeba mieć świadomość, że konsekwencje zlekceważenia takiego stanu będą poważne. Podwyższony poziom cukru we krwi uszkadza śródbłonek naczyń, powodując przewlekły stan zapalny. Jeśli z podwyższonym poziomem cukru współwystępuje podwyższony poziom lipidów, może dojść do odkładania blaszki miażdżycowej – nawet u młodych osób aktywnych fizycznie.

Dlatego, jako jako właściciele sklepu z ekologiczną żywnością z ponad ośmioletnim doświadczeniem postanowiliśmy rozpocząć współpracę z portalem Biegi Górskie i nieco przybliżyć biegaczom temat produktów ekologicznych oraz ich stosowania w codziennej diecie. Chcielibyśmy przekonać Was, że zdrowsze zamienniki popularnych produktów nie muszą kosztować majątku, a przygotowanie smacznych koktajli i posiłków nie musi być skomplikowane!

W naszej przestrzeni zakupowej www.ekoidea.sklep.pl znajdziecie mnóstwo artykułów spożywczych ze sprawdzonym składem, które nie tylko pozwolą na uzupełnienie kalorii po aktywności, ale także zachwycą Was smakiem, sprawią, że bez wyrzutów sumienia będziecie mogli sięgnąć po coś słodkiego i nie tylko.

Na naszym blogu znajdziecie garść przepisów z wykorzystaniem takich rarytasów, jak choćby czarna soczewica, nasiona konopii, sezam, oleje tłoczone na zimno, surowe kakao i wiele innych. W najbliższym czasie planujemy także serię wpisów o konkretnych produktach. Jeśli macie pytania lub interesuje Was jakiś temat: piszcie! Chętnie odpowiemy na Wasze pytania, pomożemy wybrać i dopasować produkty do Waszych potrzeb, zainspirujemy, podsunąłem przepisy.

Zapraszamy także na naszą stronę na Instagramie.

Dla czytelników portalu BiegiGorskie.PL mamy także powitalny prezent:

rabat w wysokości 5% na zakupy na hasło: biegigorskie

www.ekoidea.sklep.pl

Kamila i Kamil Byrtek

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*