Materace Gniezno - jaki model będzie najwygodniejszy dla osób śpiących pojedynczo? - BiegiGorskie.pl

Materace Gniezno – jaki model będzie najwygodniejszy dla osób śpiących pojedynczo?

Bycie singlem jest coraz modniejsze w dzisiejszych czasach. Nie trzeba nikomu mówić o, wydawałoby się prozaicznej, a jednak przyjemnej korzyści – całym łóżku dla siebie. Dlaczego tylko wydaje się ona prozaiczna? Wszystko przez to, że dobór materaca dla jednej osoby jest dokładniejszy i stosunkowo łatwiejszy. Dzięki najnowszym technologiom materac potrafi idealnie dostosować się do naszych indywidualnych potrzeb. Jak wybrać odpowiedni?

Rodzaj materaca dla singla – jaki wybrać?

Kiedy mowa o rodzaju materacy, chodzi o to, z jakiego materiału i w jaki sposób są one zbudowane. Patrząc na to pod tym kątem, możemy wymienić trzy główne rodzaje materaców – piankowe, sprężynowe i lateksowe. Który będzie najlepszy dla singli?

Materace piankowe są zdecydowanie najbardziej uniwersalnym wyborem, który zadowoli większość osób. Pianki, takie jak Flexifoam i Visco, np. w modelu Hilding Rumba idealnie dostosują się do kształtów użytkownika. Jest to świetny wybór dla singli, gdyż tylko technologia termo- i wysokoelastyczna potrafi tak dobrze dopasować się do leżącego.

Materace sprężynowe są rozwiązaniem, które działa na zasadzie małych kieszonek ze sprężynami w środku. Sprawia to, że każda z nich pracuje niezależnie. Modele, takie jak Hilding Lambada, są szczególnie polecane dla par, choć osoby o większej wadze również na nich skorzystają.

Materace lateksowe, jak i wykończenia z tego materiału są świetnym wyborem dla każdego alergika. Lateks zapewnia hipoalergiczność, dzięki której łatwo przespać całą noc.

Rodzaj materaca to jednak nie wszystko. Dla wygody i zdrowia trzeba też wybrać odpowiednią twardość materaca.

Jak twardy powinien być materac singla?

Materace mają to do siebie, że powinny być w pełni spersonalizowane. Posłania dla dwojga mogą spełniać swoje funkcje dobrze, ale zawsze będą swoistym kompromisem. Dla śpiących osobno problem kompromisu znika. Można dobrać twardość podłoża tak, jak tego pragnie nasze ciało. Jak tego dokonać?

Materac powinien być na tyle twardy, aby mógł zachować odpowiednią krzywiznę naszego kręgosłupa. Zasada jest stosunkowo prosta – im więcej ważymy, tym twardszy materac powinniśmy zakupić. Wszystko to przez to, że większa masa równa się większej sile nacisku. Materac musi stawiać opór dostosowany pod tę właśnie siłę. Jak to wygląda w praktyce?

Jeśli zastanawiasz się, który materac najlepszy będzie dla przykładowej osoby ważącej 82 kg, odpowiedzią będzie średnio twardy. Dlaczego? Przyjęto zasadę, że każdy zdrowy dorosły powyżej 90 kg powinien celować w materace twarde, takie jak Hilding Fandango. Jeśli jesteśmy poniżej tego pułapu, warto wybrać posłanie średnio twarde, takie jak Hilding Salsa, który jest materacem piankowym.

Co jednak z podłożami miękkimi? Będą one świetne szczególnie dla najmłodszych – Hilding Dobranocka zapewni długi i spokojny sen dziecka, co skutkować będzie też odprężeniem rodziców.

Wielkość materaca dla singla – jak dobrać?

Jeśli chodzi o długość, to najlepiej, aby była ona większa od nas o przynajmniej 15 cm. Na rynku znajdziemy głównie materace o długości 200 cm, co zwykle jest wystarczające. Szerokość jest kwestią bardzo preferencyjną. Jeśli wolimy wielkie łoże, które pozwoli nam na spanie w dowolnej, nawet najbardziej komicznej pozycji, warto wybrać materace powyżej 140 cm. Sprawdzi się to też, gdy jednak nie planujemy na zawsze pozostać singlami. Jednak przyjęło się, że materace od 70 do 140 cm powinny być zdecydowanie wystarczające dla każdego śpiącego osobno człowieka.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*