Biegi z Klasą na 2013

Pan Andrzej Puchacz (pełnomocnik PZLA ds. biegów górskich), przekazał nam zasady przyznawania klas sportowych w 2013 roku, oraz wykaz biegów w Polsce i za granicą na których te klasy sportowe można uzyskiwać a także zasady wyłaniania klubowego Mistrza Polski w Biegach Górskich.

Większość z wymienionych tu biegów jest także wyróżnionych kategorią S i M w Montrail Lidze Biegów Górskich, co dodatkowo podnosi ich prestiż i powinno was zmobilizować do startu w tych najwyższej rangi imprezach.

Wszystkie klasy honorowane są przez Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA) … pod warunkiem … posiadania opłaconej (czyli ważnej) licencji.

Klasy sportowe (potwierdzone przez PZLA) szczególne znaczenie mają dla zawodników młodszych oraz tych zrzeszonych w klubach sportowych, w których bardzo często od posiadanej klasy sportowej uzależniona jest rodzaj i wysokość wsparcia dla danego zawodnika.

Oprócz tego klasy sportowe są rodzajem wyróżnienia dla zawodnika i uznaniem jego osiągnięć sportowych w Polsce i na arenie międzynarodowej.

Oto szczegóły:

-> Klasy sportowe oraz zasady wyłaniania Klubowego Mistrza Polski w biegach górskich 2013 <-

Post navigation

Navigatoria Adventure Race

Zaproszenie (kliknij poniższy obrazek aby powiększyć): Zapisy: http://sopot.pttk.pl/nar/zapisy/ -> Galeria z 2012 r.<- -> Galeria z…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te