Zimowy Festiwal Biegowy ULTRA WAY - BiegiGorskie.pl

Zimowy Festiwal Biegowy ULTRA WAY

Już po raz drugi na Kaszubach odbędzie się zimowa edycja Festiwalu Biegowego ULTRA WAY. Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek dla uczestników, którzy znowu zawitają na Pomorze. Przede wszystkim trasy będą przebiegać po nowych terenach, co staje się już tradycją tych imprez. Wszystkie dystanse zostały też wydłużone, dzięki czemu można będzie zdobyć więcej punktów w klasyfikacji ITRA oraz biegów górskich. Start i meta jak poprzednio zostaną usytuowane przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Wejherowie. Festiwal zostanie zorganizowany 14 stycznia 2023 roku.

Początkujący oraz ci, którzy lubią szybko biegać będą mogli wystartować w zawodach o nazwie ,,Szybka Sarna”. Przewidziano dla nich do pokonania dystans ponad dziesięciu kilometrów po pagórkowatym terenie i przełajowej trasie.

W poprzedniej edycji biegacze startowali w półmaratonie. W tej czeka na nich 27-kilometrowa trasa ,,Pół Dzika” prowadząca przez wąwozy, po krętych duktach i leśnej gęstwinie. Zawodnicy będą przemierzali zarówno ubite i utwardzone drogi, jak i bardzo wąskie, ukryte w dzikiej gęstwinie ledwo widoczne ścieżki. Atrakcji więc nie zabraknie.

Dwa biegi będą dedykowane ultramaratończykom. Pierwszym jest ,,Tropem Rysia”, który liczy 53 km i powstał po wydłużeniu i zmodyfikowaniu dystansu maratońskiego. Może się tak zdarzyć, że zawodnicy na swojej drodze spotkają tytułowego zwierzaka, który był kiedyś widziany w tych okolicach. Nie zabraknie też sporej ilości przewyższeń i historycznych miejsc na trasie tych zawodów.

Wytrawni biegacze długodystansowi zmierzą się z dystansem 76 kilometrów. Na biegu o nazwie ,,Nocny Jeleń” czeka na nich piękna i magiczna noc kaszubska, wiele wzniesień, mnóstwo stromych zbiegów, a także techniczne i serpentynowe ścieżki Puszczy Darżlubskiej, Rezerwatu Przyrody Pełcznica oraz innych terenów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Będzie trzeba przejść przez chybotliwy most, pokonać rzekę o nazwie Zagórska Struga, a także przekonać się samemu dlaczego jedno z miejsc, do których trzeba będzie dotrzeć nosi nazwę Piekiełko. Wśród leśnej gęstwiny być może zawodnicy natkną się na daniele, sarny, lisy, dziki łaciate, wilki i rysia.

Na uczestników Zimowego Festiwalu Biegowego ULTRA WAY czekają jak zwykle nietuzinkowe medale oraz smaczne i pożywne jedzenie na punktach odżywczych. To jedna z niewielu imprez ultra, podczas której oprócz klasyfikacji open są również wręczane nagrody zawodniczkom i zawodnikom w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Jeśli chcesz poczuć smak biegania górskiego nad morzem, to koniecznie weź udział w Zimowym Festiwalu Biegowym ULTRA WAY. Warto!

Zapisy i szczegółowy regulamin Festiwalu pod linkiem: https://elektronicznezapisy.pl/event/7100.html

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*