Maraton Trzech Jezior: Nagrody ... - BiegiGorskie.pl

Maraton Trzech Jezior: Nagrody …

Najszybsi zawodnicy biegów festiwalu w Beskidzie Małym otrzymają nagrody finansowe lub bony na produkty marki Dynafit. Wszyscy uczestnicy mogą skorzystać ze zniżek na noclegi w wybranych obiektach.

Do Festiwalu Górskiego Maraton Trzech Jezior w Porąbce i Międzybrodziu Bialskim obok Bielska-Białej zostało już mniej niż miesiąc. Na ostatniej prostej zapisów na listach opłaconych zawodników jest blisko pół tysiąca osób. Ponad 200 z nich będzie rywalizować na trasie 46 km z 2490 m. sumy przewyższeń. Pozostali zmierzą się z trasami 25 km (+/-1400), 17 km (+/-1230) i Czupel Vertical (nieco ponad 3 km i +600 m). Ponad 40 śmiałków, a wśród nich 11 kobiet, wybrało możliwość trzydniowej rywalizacji Grand Prix: w piątek pobiegną vertical, w sobotę trasę Maraton 46 km, a w niedzielę 17 km. Łącznie 67 km i ponad 4300 m. +.

Zapisy trwają do 10 września, a opisy tras, regulamin i link do panelu rejestracyjnego znajdziesz na https://www.maraton3jezior.com/

W tym roku znacznie w porównaniu z poprzednią edycją wzrosła pula nagród, w której pojawiły się też nagrody finansowe. Łączna wartość nagród to co najmniej 11 tys. zł – 4 tys. w gotówce i 7 tys. w bonach na produkty renomowanej marki Dynafit.

Jak rozkładają się nagrody między poszczególne biegi? W każdej z pięciu rywalizacji (cztery biegi oraz Grand Prix) uhonorowane nagrodami będą najlepsze trójki OPEN panów i OPEN pań.

• MARATON trzech JEZIOR 46 KM: NAGRODY FINANSOWE. Najszybsi panowie i panie otrzymają w tym roku za I miejsce 1000 zł, za II – 600 a za III – 400 zł.
• Rollercoaster (bony Dynafit): I miejsce – 500 zł, II miejsce – 400 zł, III miejsce – 300 zł.
• Szlak Wołoskich Pasterzy (bony Dynafit): I miejsce – 400 zł, II miejsce – 300 zł, III miejsce – 200 zł.
• Czupel Vertical (bony Dynafit): I miejsce – 250 zł, II miejsce – 150 zł, III miejsce – 100 zł.
• Grand Prix Trzech Jezior: Najlepsi zawodnicy GP (oczywiście zarówno panowie jak i panie) do ewentualnych nagród wywalczonych na trasach poszczególnych wyścigów w klasyfikacjach OPEN M i OPEN K, otrzymają dodatkowo bony Dynafit za miejsce w pierwszej trójce klasyfikacji łącznej GP: I miejsce 400 zł, II miejsce 300 zł, III miejsce 200 zł.
• Najlepsze trójki kategorii wiekowych poszczególnych biegów zostaną uhonorowane pamiątkowymi statuetkami.

Czyli jeśli np zwycięzca GP wygra też każdy z trzech biegów wchodzących w skład tej klasyfikacji to z festiwalu poza fantastycznymi wspomnieniami wywiEZIE nagrody o łącznej wartości ponad 2 tys zł, w tym 1000 zł w gotówce.

Chociaż nie ścigamy się dla nagród, to mamy nadzieję, że te będą dodatkowym, miłym akcentem tegorocznej rywalizacji 23-25 września.

STREFA PRZYJAZNA BIEGACZOM, CZYLI ZNIŻKI NA NOCLEGI I GASTRO DLA UCZESTNIKÓW BIEGÓW ORAZ BEZPŁĄTNA LINIA AUTOBUSOWA W DOLINIE W DNIU ZAWODÓW.

Podobnie jak w poprzednim roku staramy się, żeby festiwal był dla Was przygotowany kompleksowo. Dla nas to nie tylko start, trasa i meta, ale również cała otoczka, która towarzyszy naszemu spotkaniu w Krainie Beskidzkich Jezior. Dlatego na miarę naszych możliwości, chcemy też ułatwić Wam pobyt w Porąbce i Międzybrodziu. Właśnie dlatego ponownie uruchamiamy Strefę Przyjazną Biegaczom – informują organizatorzy w swoich mediach społecznościowych. Co to takiego?

Na stronie internetowej festiwalu, w zakładce Strefa Biegacza ( https://www.maraton3jezior.com/strefa-przyjazna-biegaczom/ ), znajdziesz Strefę Przyjazną Biegaczom – to zbiór adresów noclegów czy punktów gastronomicznych, które przygotowały na festiwalowy weekend 10 proc. zniżki dla uczestników biegowych zmagań. Jeśli chodzi o rabat na noclegi, aby skorzystać ze zniżki należy zarezerwować nocleg BEZPOŚREDNIO (dane kontaktowe podane na liście, prosimy kontaktując się z obiektem zapytać o zniżkę dla uczestników festiwalu) – rabat nie obowiązuje przy rezerwacji za pośrednictwem portali rezerwacyjnych.
Warunkiem uzyskania rabatu jest uwierzytelnienie się przy płatności (okazanie numeru startowego lub weryfikacja z listą startową).

W ramach projektu Strefa Przyjazna Biegaczom uruchomiona zostanie również dodatkowa i bezpłatna, specjalną linię autobusowa, która będzie kursowała w festiwalową sobotę na trasie Porąbka Meta-Międzybrodzie Bialskie-Międzybrodzie Żywieckie i pozwoli Wam wrócić z mety na miejsce noclegu bez konieczności odpalania samochodu spod pensjonatu. Ograniczy to nieco ruch samochodowy w dolinie w dniu zawodów, a tym, którzy zdecydują się pozostać na wieczornym koncercie umożliwi uzupełnić elektrolity również zimnym piwkiem. Linia te będzie niezależna od porannych autobusów z Porąbki i Międzybrodzia Żywieckiego na start, a jej szczegółowy rozkład jazdy zostanie opublikowany we wrześniu i przesłany biegaczom w przedstartowych informatorach.

Zapisy na wszystkie biegi trwają jeszcze do 10 września.

Strona www: https://www.maraton3jezior.com/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*