Crossowy Półmaraton Nowohucki tuż tuż - BiegiGorskie.pl

Crossowy Półmaraton Nowohucki tuż tuż

Poznaj krakowską Nową Hutę w biegu

Nowa Huta, największa i najbardziej zielona dzielnica Krakowa, ma swoich wielbicieli i przeciwników. Historia budowy tego miejsca w okresie PRL, na terenach wywłaszczonych, do dziś budzi kontrowersje. Przy tym jednak, nowohuckie osiedla mieszkaniowe nadal wzbudzają zachwyt swoją funkcjonalnością i estetyką. Popularna dzisiaj idea miast 15-minutowych – czyli takich w których punkty służące zaspokajaniu potrzeb mieszkańców jak sklep, przychodnia czy przedszkole oddalone są od ich miejsc zamieszkania o nie więcej niż 15 minut – funkcjonuje od ponad 70 lat w Nowej Hucie. Warto zobaczyć tę realizację.

Pretekstu do zwiedzenia Nowej Huty dostarcza ekipa Ultra-Trail Małopolska, organizując CROSSOWY PÓŁMARATON NOWOHUCKI. Trasa biegu wiedzie przez tereny zbiorników wodnych, powstałych po zalaniu wyrobisk żwirowni w Przylasku Rusieckim. Start i meta znajdują się przy nowoczesnym Centrum Rekreacji i Wypoczynku Przylasek Rusiecki w Nowej Hucie. Teren kąpieliska zrewitalizowała Spółka Akcyjna Kraków Nowa Huta Przyszłości, Partner Crossowego Półmaratonu Nowohuckiego.

Bieg zakończy się wieczorową porą: start o 17.00, przy limicie 3,5 godziny. Trasa stanowi jedną urozmaiconą pętlę. Jej nawierzchnia jest zróżnicowana: szutrowa, przez drogi polne i trawiaste ścieżki.

Jak w przypadku wszystkich biegów organizowanych przez Fundację 4 Alternatywy, podczas wydarzenia zawodnicy będą mogli przekazać w biurze zawodów odzież sportową m.in. koszulki biegowe dla pacjentów Ośrodków MONAR. W czasie biegu trwać będzie akcja „Człowiek zwierzakowi bratem” – Fundacja 4 Alternatywy zbiera karmę, koce, pledy dla psów bez swoich ludzi, pozostających pod opieką domów tymczasowych i organizacji partnerskich Fundacji.

21,097 km przez zielone tereny Nowej Huty w ramach tego kameralnego biegu może być bardzo ciekawym doświadczeniem miasta i to w jego zielonej odsłonie.

Więcej informacji: ultratrailmalopolska.pl -> zakładka: Półmaraton Nowohucki

Zdjęcia UltraZajonc:

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*