Sprzęt do domowej gimnastyki - poznaj najciekawsze propozycje - BiegiGorskie.pl

Sprzęt do domowej gimnastyki – poznaj najciekawsze propozycje

Przez ostatnie miesiące dbanie o formę było bardzo utrudnione. Zamknięte siłownie oraz kluby fitness i zalecenia dotyczące spędzania czasu w domu, mogły sprawić, że niejednej osobie przybyło nieco nadprogramowych kilogramów. Można czekać bezczynnie, aż sytuacja się unormuje, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest sprawienie sobie sprzętu do gminastyki w domu. Nawet w dobie pandemii można cieszyć się sprawnym, pięknym i zdrowym ciałem!

Gimnastyka w domu – jak się przygotować?

Przeglądając oferty sklepów z akcesoriami i sprzętem do ćwiczeń, można łatwo się pogubić od mnogości wyboru. Jeżeli nie masz wielkiego doświadczenia w tym zakresie, komplettuj wszystko małymi kroczkami, zamiast od razu kupować nie wiadomo jak wiele sprzętu. Podstawą, od której powinno się zacząć, jest zaopatrzenie się w odpowiednią matę do ćwiczeń. Wiele z ćwiczeń robionych jest na podłodze i mata może znacząco zwiększyć komfort ich wykonywania, uchroni Cię także przed brudem z podłoża. Jej dodatkową zaletą jest to, że zwiększa przyczepność, więc nie będzie ograniczać Cię śliska posadzka. Jeżeli mieszkasz w bloku i bardziej intensywne ćwiczenia mogłyby sprawić, że dudnienie w podłogę przeszkadzałoby Twoim sąsiadom, maty również pomogą wygłuszyć te dźwięki i sprawią, że nie będziesz musieć przejmować się generowanymi hałasami.

Warto pamiętać też o odpowiednim stroju do ćwiczeń, który z pewnością przyczyni się do tego, że będzie Ci się je wykonywać z większym komfortem. Podczas ćwiczeń musisz czuć się swobodnie ze swoim ciałem, dlatego warto zainwestować w strój, który nie będzie w żaden sposób Cię ograniczał, ani przeszkadzał niewygodą.

Jaki sprzęt do gimnastyki w domu? Najciekawsze propozycje

Akcesoria do gimnastyki domowej nie wymagają wiele miejsca, nie musisz więc martwić się o to, że nie będziesz miał gdzie ich rozłożyć. Przykładem mogą być kompaktowe dyski poślizgowe. Ich śliska powierzchnia sprawdza się w szeregu ćwiczeń, które pomogą wzmocnić Twoją równowagę i mięśnie stabilizujące. Są na tyle małe, że po treningu możesz z powodzeniem schować je do szuflady.

Jeżeli chcesz poprawić mięśnie swoich nóg i pośladków, zainwestuj w step. Dobre modele posiadają regulowaną wysokość, której zmienienie wpływa na intensywność ćwiczeń. Sprzęt tego typu nie tylko pomoże Ci wyrzeźbić dolne mięśnie ciała, ale także poprawi Twoją skoczność i koordynację. Inną wersją tego sprzętu są stepy w formie półpiłki. Zgodnie z nazwą, z jednej strony posiadają okrągłą powierzchnię piłki, a z drugiej płaską stepu i łączą możliwości obu akcesoriów. Świetnie nadają się do ćwiczenia balansu!

Trenując w domu nie zapomnij o górnych częściach ciała i treningu siłowym. W skutecznych ćwiczeniach pomogą Ci odpowiednie hantle. Warto dokonać zakupu paru sztuk, które różnią się od siebie wagą, dzięki temu będziesz mieć możliwość wykonywania treningów z różnym natężeniem. Przy większych ciężarach warto zainteresować się sztangą, do której można dokładać lub zdejmować obciążenia. Kiedy poznasz więcej ćwiczeń z tymi przyrządami, odkryjesz, że możesz dzięki nim pracować również na innych partiach ciała. Tym bardziej warto się nimi zainteresować!

Ciekawą alternatywą dla treningu z obciążeniem, mogą być piłki gumowe o różnej masie. Często używane w rehabilitacji, coraz większą popularność zyskują też podczas tradycyjnych ćwiczeń. Syntetyczny piasek jakim wypełnione są tego rodzaju piłki, sprawia, że są one miękkie i łatwo je trzymać. Treningi z nimi mogą wzmocnić siłę, wytrzymałość i koordynację!

Jeżeli chcesz urozmaicić codzienny trening ruchowy, możesz zastanowić się też nad kupnem obciążenia na nadgarstki i kostki. Są to opaski zapinane na rzepy, wypełnione syntetycznym piaskiem. Sprawią, że Twój rutynowy trening stanie się nieco bardziej wymagający, ale przyniesie też większą satysfakcję i przyczyni się do lepszego rozwoju mięśni.

Po treningu dobrze jest zadbać o odpowiednią regenerację mięśni. Pomogą Ci w tym rollery i piłki do automasażu. Wystarczy masować nimi wybrane partie stosując odpowiedni nacisk, albo położyć się lub usiąść na nich i poruszając ciałem, pomóc im rozluźnić mięśnie. Pomoże to zmniejszyć ich obolałość i uwolni je od napięcia.

Zamów akcesoria do gimnastyki nie wychodząc z domu

Jak widać, skompletowanie sprzętu do gimnastyki w domu wcale nie jest trudne. Pamiętaj jednak o tym, że praca nad własnym ciałem wymaga przede wszystkim dbałości o swoje bezpieczeństwo. Zdrowy rozwój fizyczny zapewnią Ci nie tylko prawidłowo wykonywane ćwiczenia, ale także akcesoria do gimnastyki odpowiedniej jakości. Dlatego warto korzystać z usług sklepów, które posiadają w swojej ofercie markowy i sprawdzony sprzęt, a same cieszą się dobrymi opiniami klientów. Jednym z takich sklepów jest Training Showroom. Koniecznie sprawdź jego asortyment, a jeżeli masz jakieś pytania odnośnie sprzętu do ćwiczeń, nie wahaj się pytać przed zakupem. Wykwalifikowani eksperci rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*