Poznaj Suunto 7 – pierwszy smartwatch z WearOS i NFC - BiegiGorskie.pl

Poznaj Suunto 7 – pierwszy smartwatch z WearOS i NFC

Oto nowa seria wielofunkcyjnego smartwatcha oferowana przez fińskiego producenta Suunto. Co tym razem oferuje nam lider w dziedzinie elektroniki outdoorowej oraz sportowej? Czy warto wybrać go, jako towarzysza treningów biegowych, trekkingu i turystyki górskiej? Przekonajmy się!

Z czego słynie fiński producent Suunto?

Firma Suunto, założona jeszcze przed II wojną światową od samego początku stawia na przygodę i pasję. Mottem przewodnim wielu oferowanych modeli jest odkrywanie nieznanych szlaków, przebywanie w otoczeniu nieskażonej natury. Co to oznacza dla sprzętu Suunto? Przede wszystkim jest on doskonale wykonany. Obudowy i szkła są odporne na uszkodzenia. Także jakość baterii pozostawia konkurencję daleko w tyle więc nigdy nie będziemy się musieli martwić o to, że urządzenie rozładuje nam się po kilku godzinach używania.

W zegarkach Suunto raczej nie odnajdziemy eksperymentalnych, najnowszych technologii, które sprawdzamy dopiero po zakupie. To precyzja i dokładność każdego pomiaru. W dziczy nie ma miejsca na błędy, a zegarki Suunto doskonale to podkreślają. Dlatego to na tę firmę najczęściej pada wybór biegaczy trailowych, ratowników górskich, pieszych wędrowców i wszystkich tych osób, które kochają wysiłek fizyczny na łonie przyrody. Pełna gama zegarków Suunto to także zegarki dla biegaczy miejskich, smartwatche, a nawet komputery dla nurków głębinowych.

Czym wyróżnia się smartwatch Suunto 7 na tle konkurencji?

Producent reklamuje swoje nowe dziecko, jako pomost łączący pasję do sportu z intensywnym życiem w biegu. Wszyscy wiemy, jak trudno jest w dorosłym życiu znaleźć czas na to, co się kocha. Właśnie dlatego, prezentując model Suunto 7 pokazuje to, co w obu światach jest najlepsze, próbując połączyć życie z przygodą.

Tym razem, do dyspozycji otrzymujemy aż 70 trybów sportowych, które pozwolą na wybór prekonfigurowanych ustawień ekranów w zależności od uprawianej dyscypliny. Bieganie trailowe? Siłownia? Taniec towarzyski? Nie ma sprawy! Suunto 7 wspiera to wszystko i znacznie więcej. Zegarek został przetestowany w surowych warunkach zewnętrznych panujących w Finlandii. Jest odporny na wstrząsy, wilgoć i zabrudzenie. O ochronę kolorowego wyświetlacza dba szkło Gorilla Glass.

Zegarek oferuje także wodoszczelność do głębokości 50 metrów. Bez obaw możemy więc w nim mieć kontakt z wodą. Czujnik tętna został zaprojektowany przez firmę Valencell, będącą światowym liderem w sektorze biometryki. Jakość pomiaru pulsu jest zatem tak dokładna, jak to aktualnie możliwe w tego typu urządzeniach.

Oczywiście nowy zegarek Suunto oferuje także szeroki wachlarz mierzonych parametrów, które docenią sportowcy. Odnajdziemy tutaj pomiar tempa i odległości, ale także barometr i wysokościomierz (do wykorzystania w górach) oraz miernik aktualnego obciążenia treningowego, jak i wskazówki dotyczące regeneracji powysiłkowej.

Dzięki wbudowanym bezpłatnym mapom on-line możemy odkrywać otaczający nas świat korzystając ze szlaków, tras i oznaczonych szczegółów terenu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobrać z Internetu mapę, która nas interesuje i wgrać do pamięci zegarka korzystając z WiFi lub NFC.

Zegarek Suunto, a wsparcie Google

Suunto 7 to pierwszy zegarek fińskiego producenta, który oferuje wewnętrzny system operacyjny WearOS by Google. Dzięki temu, w codziennym pośpiechu skorzystamy z funkcji GooglePay, GoogleAssisstant oraz GoogleFit. To także wsparcie dla olbrzymiej bazy danych bezpłatnych aplikacji oferowanych w sklepie GooglePlay. Dzięki tej synchronizacji bez problemu uporządkujemy kalendarz, zweryfikujemy listę spotkań, a także sprawdzimy połączenia oraz wiadomości. Aby podkreślić lifestylowe walory Suunto 7, producent zadbał także o możliwość łatwej wymiany silikonowego paska dzięki funkcji Quick-release, a także o personalizację naszego wyświetlacza.

Główne walory zegarka Suunto 7

Nowy zegarek od Suunto potrafi naprawdę wiele. Tym, co cieszy najbardziej jest dokładny pomiar GPS i nawigacja wraz z możliwością korzystania z darmowych map, czego brakowało we wcześniejszych modelach. Nowy Suunto 7 jest odporny na uszkodzenia oraz posiada wytrzymałą baterię, która sprawdzi się na każdej trasie dając poczucie bezpieczeństwa. W tym zegarku nie ma miejsca na kompromisy. Sportowcy otrzymują najważniejsze funkcje treningowe jak wysokościomierz, barometr, pogoda, obciążenie treningowe, pomiar prędkości i dystansu. Z kolei te osoby, które cenią sobie życie w biegu i doskonałą organizację docenią pakiet usług od Google.

Jeżeli rozważamy zakup nowego smartwatcha, Suunto 7 może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jest świetnie wykonany, posiada bogaty pakiet dostępnych trybów i opcji. Doskonale sprawdzi się, jako towarzysz treningów w parku i lesie, ale także, jako przewodnik na górskich ścieżkach. Decydując się na zegarki Suunto możemy być pewni, że otrzymamy w zamian jakość wykonania, trwałość na lata i laserową precyzję działania. Warto za to zapłacić.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*