Montrail Liga Biegów Górskich (cz.16) - BiegiGorskie.pl

Montrail Liga Biegów Górskich (cz.16)

To był kolejny niesamowity weekend biegowy. Po raz kolejny mamy całą masę przetasowań w Montrail Lidze Biegów Górskich. Ale cóż się dziwić – za nami Mistrzostwa Europy w UltraSky Maratonie oraz otwarte Mistrzostwa Polski Weteranów, gdzie oprócz starszych zawodników zawitało – z racji kategorii M – całe mnóstwo zawodników ze ścisłej czołówki.
.
Ale wróćmy na moment do najważniejszych zawodów – Mistrzostw Europy w UltraSky Maratonie. Tam znakomity występ zanotowała trójka naszych reprezentantów:
Magdalena Łączak (Salomon Suunto Team) wywalczyła srebrny medal – to już drugi krążek Skyrunning tej niesamowitej “ultraski”. Pozwoliło to tej zawodniczce startującej nie aż tak często na krajowym podwórku awansować z 22 miejsca aż na 9 w Lidze.
.
 
mardulalaczak
image-21956
.
– bardzo dobrze spisali się także Panowie z Teamu Salomon Suunto. Paweł Dybek był 12 a tuż za nim Marcin Świerc. Który miał bardzo duże szansę na miejsce nawet w pierwszej piątce, jednakże bardzo mocno poturbował się przy upadku i chyba tylko dzięki niesamowitej sile  charakteru dotarł do mety na tak dobrej pozycji.
.
 
Marduła świerc
image-21957
.
Już na 2 miejsce awansowała po bezapelacyjnym zwycięstwie na Pilsku nasza multimedalistka Dominika Wiśniewska -Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik/4Flex).
.
 
1
image-21958
.
Za to ciągle wspaniale broni pozycji liderki, zawodniczka która wydawało się że jest skazana “na pożarcie” przez bardziej utytłuowane rywalki – Dominika Bolechowska (Attiq Team Zakopane). Co prawda jej przewaga nieco stopniała nad drugą zawodniczką ale nadal wynosi prawie 200 pkt… Brawo !
.
 
bolechowska
image-21959
.
Wśród mężczyzn – Piotr Koń (RMD Montrail Team) zdobywa powolutku przewagę nad przeciwnikami. Ten niesamowicie mocny zawodnik bardzo szybko nieźle zregenerował się po udanych dla siebie Mistrzostwach Świata WMRA na Długim dystansie i na szczycie Pilska zameldował się na 3 pozycji.
.
.
Jego najgroźniejszy rywal – Bartosz Gorczyca (Buff Team) widać że po starcie w Mistrzostwach Świata jeszcze nie był na Pilsku w pełni sił.
.
 
gorczyca
image-21961
.
Na trzecim miejscu nadal rewelacja tegorocznych rozgrywek,  szósty na Pilsku – Piotr Biernawski (ATTIQ Nowy Targ).
.
 
biernawski
image-21962
.
Czwarte miejsce zachował brązowy medalista MP Skyrunning – Robert Faron (Zalesie), a piąte umocnił coraz lepszy w tym sezonie, 4 na szczycie Pilska, kolega klubowy Piotra Konia – Daniel Wosik (RMD Montrail Team).
.
 
wosik
image-21963
.
Na 6 miejsce z 8 awansował najlepszy na szczycie Pilska – Piotr Czapla (Sulis Hoko Team).
.
 
czapla
image-21964
.
W Montrail Lidze Biegów Górskich po 16 kolejkach mamy już 2.734 zawodników w tym: 808 kobiet1.926 mężczyzn.
.
Oto poszczególne klasyfikacje:

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Dominika Bolechowska  (Attiq Team Zakopane) – 1.280 pkt

2.(4) Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik/4Flex) – 1.091 pkt

3.(2) Anna Kącka (Zakopane) – 860 pkt 

4.(3) Natalia Tomasiak (Krynica Zdrój) – 820 pkt

5.(9) Ewa Majer (Dobczyce) – 799 pkt Kinga

6.(5) Pachura (Ceneria.pl/Goryonline.com) – 775 pkt

7.(6) Łucja Wiktorowicz (Sport Team Opoczno) – 710 pkt

8.(7) Danuta Woszczek (UKS Olimp Kozienice) – 700 pkt

9. (22) Magdalena Łączak (Salomon Suunto Team) – 692 pkt

10. (8) Agnieszka Łęcka (Golub Dobrzyń) – 645 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(6) Łucja Wiktorowicz (Sport Team Opoczno) – 710 pkt
2.(23) Julia Dias (LKS Zorza Gdynia) – 310 pkt
3.(26) Kamila Zatorska (KKB OSiR Krosno) – 290 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(2) Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik/4Flex) – 1.091 pkt
2.(3) Anna Kącka (Zakopane) – 860 pkt
3.(4) Natalia Tomasiak (Krynica Zdrój) – 820 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(5) Ewa Majer (Dobczye) – 799 pkt
2.(6) Kinga Pachura (Ceneria.pl/Goryonline.com) – 775 pkt
3.(8) Danuta Woszczek (UKS Olimp Kozienice) – 700 pkt

Masters (K40-49):

1.(1) Dominika Bolechowska  (Attiq Team Zakopane) – 1.280 pkt
2.(22) Wioletta Dessauer (Lubartów) – 325 pkt
3.(29) Katarzyna Kanclerz-Januszewska (Jastrzębie-Zdrój) – 270 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(32) Izabela Zatorska (RMD Montrail Team) – 250 pkt
2.(77) Magdalena Kobielusz (SMS MKS ISTEBNA) – 135 pkt
3.(191) Bożena Cichopek (Katowice) – 55 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(48) Alicja Sikora (Sprint Bielsko-Biała) – 209 pkt
2.(452) Zofia Kot – 18 pkt
3.(480) Anna Dobkowska (KB Galeria) – 16 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) – 840 pkt
2.(8) Danuta Woszczek (UKS Olimp Kozienice) – 500 pkt
3.(1) Dominika Bolechowska (ATTIQ Team Zakopane) – 460 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(7) Łucja Wiktorowicz (Sport Team Opoczno) – 390 pkt
2.(19) Regina Kulka (Ropa) – 355 pkt
3.(1) Dominika Bolechowska  (Attiq Team Zakopane) – 325 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1. (3) Anna Kącka (Zakopane) – 610 pkt
2.(13) Ewelina Matuła (Brzoza) – 550 pkt
3.(16) Martyna Kantor (Chmielowice) – 390 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(9) Magdalena Łączak (Salomon Suunto Team) – 692 pkt
2.(18) Viola Piatrouskaya (UNTS Warszawa) – 300 pkt
3.(30) Alicja Paszczak (Klub Wysokogorski Warszawa)  – 270 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1-2) Piotr Koń (RMD Montrail Team) – 1.725 pkt 

2.(1-2) Bartosz Gorczyca (Buff Team) – 1.674 pkt 

3.(1) Piotr Biernawski (ATTIQ Nowy Targ) –  1.494 pkt

4.(4) Robert Faron (Zalesie) – 1.448 pkt

5.(5) Daniel Wosik (RMD Montrail Team) – 1.206 pkt

6.(8) Piotr Czapla (Sulis Hoko Team) – 1.195 pkt

7.(6) Jan Wąsowicz (Kraków) – 961 pkt

8.(7) Tomasz Gawroński (UMKS NADIR Jędrzejów) – 929 pkt

9.(-) Marcin Świerc (Salomon Suunto Team) – 880 pkt

10.(9) Miłosz Szcześniewski (SALCO SPORT TEAM) – 869 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1. (15) Mateusz Celak (Sport Team Opoczno) – 604 pkt
2. (32) Alan Dobrowolski (Bogszów Gorce) – 388 pkt
3. (53) Szymon Wiktorowicz (Sport Team Opoczno) – 327 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Buff Team) – 1.674 pkt
2.(6) Piotr Czapla (Sulis Hoko Team) – 1.195 pkt
3.(8) Tomasz Gawroński (UMKS NADIR Jędrzejów) – 929 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(1) Piotr Koń (RMD Montrail Team) – 1.725 pkt
2.(3) Piotr Biernawski (ATTIQ Nowy Targ) –  1.494 pkt
3.(5) Daniel Wosik (RMD Montrail Team) – 1.206 pkt

Masters (M40-49):

1.(4) Robert Faron (Zalesie)– 1.448 pkt
2.(7) Jan Wąsowicz (Kraków) – 961 pkt
3.(21) Marek Skrzyniarz (Kielce) – 570 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(28) Marek Swoboda (Byledobiec) – 456 pkt
2.(37) Janusz Magiera (Forma Wodzisław Śląski) – 374 pkt
3.(72) Edward Baczewski (Wałbrzych) – 278 pkt

Weterani II (M60+)

1.(246) Marek Wosik (Warszawa) – 109 pkt
2.(291) Roman Trzcieliński (Warszawa) – 97 pkt
3.(457) Henryk Kocyba (WKB Meta Lubliniec) – 66 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Piotr Czapla (Sulis Hoko Team) – 820 pkt
2.(1) Piotr Koń (RMD Montrail Team) – 765 pkt
3.(5) Daniel Wosik (RMD Montrail Team) – 684 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(12) Dariusz Marek (RMD Montrail Team) – 366 pkt
2.(2)  Bartosz Gorczyca (Buff Team) – 355 pkt
3.(13) Artur Baran (Salomon Suunto Team) –  326 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Piotr Koń (RMD Montrail Team – 960 pkt
2.(2) Bartosz Gorczyca (Skołyszyn) – 840 pkt
3.(4) Robert Faron (Zalesie)– 678 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(19) Paweł Dybek (Salomon Suunto Team) – 580 pkt
2.(10) Miłosz Szcześniewski (SALCO SPORT TEAM) – 470 pkt
3.(27) Krzysztof Pogorzelski (Nowa Słupia)  – 394 pkt

Opracowanie Ligi: Kazimierz Kordziński

Komentarz: Dominik Ząbczyński

Foto: B.Kierpepka

Współpraca:

Obsługa Komputerowa Piotr Kozak


-> Pełne wyniki Montrail Ligi Biegów Górskich 2015 (cz.16) <-

-> Regulamin Montrail Ligi Biegów Górskich 2015<-


Najbliższe zawody:

2015.07.16-18 – III Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich – Lądek Zdrój – Ziemia Kłodzka, Biegi anglosaskie, na długim i ultra dystansie: 10 km (+405m/-405m) / 21 km (+889m/-968m) / 43 km (+1730m/-1730m)/ 65 km (+2564m/-2564m) / 110 km (+3667m/-3710m) / 130 km (+3881m/-3860m) / 240 km (+7635m/-7635m) (Wszystkie dystanse – kat.I)

2015.07.18 – II Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę – Puchar Polski Skyrunning, 4 biegi: Bieg na Gubałówkę , Bieg na Harendzie , Bieg na Polanie Szymoszkowej, Bieg na Wielką Krokiew – Zakopane,Bieg alpejski typy Vertical km: 4 biegi: Cz.I – 1300 m (+300 m) (23%), Cz.II – 600 m (+210 m) (35%), Cz.III – 1300 m (+265 m) (20,5%)
Cz.IV – 400 m (+140 m) (35%) . Łącznie: 3600 m (+915 m) (25,4%) (kat.MM)

2015.07.18 – III Wielka Pętla Izerska, Szklarska Poręba, Bieg na długim dystansie, 21 km (+452m/-451m) (kat.I)


Zawody promujące się na Portalu:

.

  RB.7 mp220  zieleniec220

baner 220x113  karkonoski220  3iww220na113

1baner_biegigorskie  baner_biegigorskie_2015

tatrzanski3



Sponsorzy Ligi:

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*