IV Memoriał Wojtka Kozuba – zapowiedź

Najważniejszym celem imprezy jest uczczenie pamięci Wojtka Kozuba. W tym roku chcielibyśmy również poświęcić bieg pamięci Lucka Chorążego. Głównym elementem imprezy jest bieg na Babią Górę oraz pokaz slajdów.

Kiedy w lutym dotarła do nas wiadomość o tym, że Lucek nie wrócił z treningu na Babiej Górze, wszyscy byliśmy w ogromnym szoku. Z niedowierzaniem czytaliśmy pojawiające się informacje. Niestety, najgorszy z możliwych scenariuszy stał się faktem i Lucka nie ma już wśród nas. Lucek Chorąży brał udział we wszystkich trzech edycjach Memoriału Wojtka, co więcej – we wszystkich trzech edycjach stawał na podium, w tym dwukrotnie na najwyższym jego stopniu. Tak jak inni uczestnicy Memoriału, Lucek chciał oddać hołd i upamiętnić swoim startem i sportową rywalizacją Wojtka Kozuba. Wierzymy, że dzisiaj razem biegają po niebieskich graniach.

babia2

Wszystkich, którzy chcieliby udziałem w zawodach uczcić pamięć Wojtka i Lucka zapraszamy do zapisów. Spotkajmy się razem 3 października 2015 i pobiegnijmy dla Nich.

_MG_7582

Bieg odbędzie się w sobotę, 3 października 2015r. i prowadzić będzie znakowanymi szlakami turystycznymi  Babiogórskiego Parku Narodowego na trasie o długości ok. 13,74 km, z sumą przewyższeń +966,5/-966,5 m.

babia1

START i META:
Przełęcz Lipnicka (Krowiarki) – Górny Płaj – Markowe Szczawiny – przełęcz Brona – Babia Góra (Diablak) – Kępa – Sokolica – przełęcz Lipnicka (Krowiarki).

KLASYFIKACJA
Nagradzane będą trzy pierwsze miejsca w następujących kategoriach:
– OPEN – generalnej kobiet i mężczyzn
– Senior I – kobiety i mężczyźni /18-29 lat/
– Senior II – kobiety i mężczyźni /30-39 lat/
– Masters – kobiety i mężczyźni /powyżej 40 lat/

ORGANIZATOR
Stowarzyszenie im. Wojtka Kozuba – Paulina Kozub oraz Przyjaciele Wojtka

PARTNERZY
Urząd Gminy Zawoja www.zawoja.pl
Babiogórski Park Narodowy www.bgpn.pl

strona zawodów: http://www.memorialwojtka.pl/
Limit: 250 osób.

logo_01

Tomek Chwastek

Fot. J.T. Dzięgielewski

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te