III ultraMaraton Bieszczadzki

Bieszczady są najpiękniejsze jesienią, kiedy czerwienieją buki. Choć lato w pełni,  już teraz zapraszamy jesienią do Cisnej! To tutaj w dniach 10-11 października 2015r. odbędzie się III Ultra Maraton Bieszczadzki – impreza oczekiwana przez prawie wszystkich górskich „ultramaniaków”. Po raz trzeci będzie można się ścigać po bieszczadzkich szlakach na ultradystansie  indywidualnie.

Podstawowe informacje na temat III ultra Maratonu Bieszczadzkiego oraz Ćwierćultramaratonu Bieszczadzkiego:

Dystans: ok. 52km (ultraMaraton) i 14km (Ćwiartka)
Suma podbiegów i zbiegów: 2648m (ultraMaraton) i 632 (Ćwiartka)
Start z Cisnej 11 października 2015 r.: 7.00 (ultraMaraton) i 7.15 (Ćwiartka)

5

Trasa ultra Maratonu:

Trasa III ultra Maratonu Bieszczadzkiego wiedzie z centrum Cisnej, fragmentem Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej w stronę Ustrzyk Górnych (ok. 1km), koło bazy ZHP do stokówki  biegnącej z gdzieś zza Przysłupa w stronę Majdanu (ok. 3km). Stokówką pobiegniemy do Majdanu i dalej lekko pnącą się pod górkę drogą aż do przełęczy nad Roztokami Górnymi (ok. 14km). Tutaj skręcamy w prawo na szlak graniczny w kierunku na Balnicę. Przed Balnicą zbiegamy z pasma granicznago w kierunku na Solinkę (ok. 27km) biegniemy ok. 3km bieszczadzkim szutrem w kierunku Żubraczego obiegając masyw Hyrlatej, na który za chwilę będziemy się wspinać. Nie dobiegając do Żubraczego skręcamy w prawo nieoznakowaną  dróżkę  (będzie oznakowana!) wspinającą się na Berdo (1041m npm). Z Berda biegniemy na Hyrlatą (1103m), Rosochę (1084m) i zbiegamy do Roztok Górnych  (ok. 40km). Z Roztok biegniemy jeszcze raz asfaltem na przełęcz nad Roztokami  (ok. 41km, 801m npm) i znowu wbiegamy na górski szlak, tym razem wspinając się na Okrąglik (1101m). Na Okrągliku żegnamy się z niebieskim szlakiem i skręcamy w lewo w kierunku Cisnej. Kawałek zbiegamy po czym podbiegamy na Jasło (1153m npm), na Szczawnik (1098m) i na Małe Jasło (1097m). z którego zbiegamy czerwonym szlakiem do Cisnej, przebiegamy obok remontowanego stadionu Orlika i kończymy na terenie Pola Namiotowego Tramp. W sumie powinno wyjść ok. 53km i 3000 metrów przewyższenia (1500m w górę i tyleż samo w dół). Trasa będzie oznakowana, będą oznaczone kilometry.

bieszczady 4

Punkty z napojami/odżywcze:
Roztoki (12km),
W Solince (26km),
pod Hyrlatą od strony Żubraczego (30km)
Roztoki II (38km)

Dodatkowo na trasie będą punkty kontrolne:
pod Hyrlatą od strony Żubraczego (30km) oraz na Przełęczy nad Roztokami (dwa razy, 14km i 40km).

W ujęciu graficznym wygląda to mniej więcej tak:

mapa

Przebieg trasy będzie oznakowany przez Organizatora. Dodatkowo, na trasie Maratonu będą umieszczone oznaczenia kilometrów (przynajmniej co 5km, postaramy się żeby tradycyjnie było co 1km).

Limity czasu
Zawodników obowiązuje limit czasu na pokonanie trasy Maratonu, wynoszący 9 godzin. Dodatkowy limit czasu obowiązuje na Przełęczy Nad Roztokami (6h30min). Zawodnicy, którzy pojawią się na Przełęczy Nad Roztokami po tym czasie będą dyskwalifikowani.

bieszczady

Nagrody i klasyfikacje
Przewidywane są nagrody pieniężne dla sześciu pierwszych miejsc w kategoriach generalnych kobiet i mężczyzn oraz nagrody rzeczowe za pierwsze trzy miejsca w kategoriach wiekowych (osoby nagrodzone w klasyfikacji generalnej nie będą nagradzane w kategoriach wiekowych).

Wysokości nagród:
1. miejsce – 700zł
2. miejsce – 600zł
3. miejsce – 500zł
4. miejsce – 400zł
5. miejsce – 300zł
6. miejsce – 200zł

bieszczady2

II Ćwierćultramaraton Bieszczadzki
Dystans ok. 14 km, +632m

Trasa Ćwierćultramaratonu Bieszczadzkiego zaczyna w centrum Cisnej. Ze stadionu Orlika wybiegniemy przez centrum Cisnej, fragmentem Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej w stronę Ustrzyk Górnych (ok. 1km), koło bazy ZHP do stokówki  biegnącej w stronę Przysłupa. Stokówką pobiegniemy do wysokości Małego Jasła. Potem podbieg na Małe Jasło (1097m). z którego zbiegamy czerwonym szlakiem do Cisnej, za stadion Orlika, do mety na terenie Pola Namiotowego Tramp. W sumie powinno wyjść ok. 14km i 1260 metrów przewyższenia (630m w górę i tyleż samo w dół). Trasa będzie oznakowana, będą oznaczone kilometry. Punkty kontrolne na siódmym (początek podbiegu) i dziewiątym kilometrze (Małe Jasło).

0957

W ujęciu graficznym wygląda to mniej więcej tak:

mapa ćwierć

Przebieg trasy będzie oznakowany przez Organizatora. Dodatkowo, na trasie Ćwierćultramaratonu będą umieszczone oznaczenia kilometrów (przynajmniej co 5km).

Limity czasu
Zawodników obowiązuje limit czasu na pokonanie trasy Ćwierćultramaratonu, wynoszący 4 godziny.

Nagrody i klasyfikacje
Przewidywane są nagrody rzeczowe dla trzech pierwszych miejsc w kategoriach generalnych kobiet i mężczyzn. Wysokości nagród są uzależnione od pozyskanych sponsorów.

MaratonBieszczady3

Zgłoszeń można dokonać drogą elektroniczną poprzez formularz dostępny na stronie http://www.maratonbieszczadzki.pl lub w dniu 10 października 2015 roku w Biurze Zawodów w Cisnej.

Noclegi
Ze względów logistycznych najwygodniej jest nocować w Cisnej. Polecamy kontakt Gminnym Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej: tel. 13 468 64 65 kom. 502 053 963 informacja@cisna.pl lub z p. Agnieszką: Tel. 509505594
Informacje na temat noclegów można znaleźć także poprzez Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic http://www.wetlina.org/   oraz Gminny Ośrodek Kultury i Ekologii w Cisnej http://www.cisna.pl

Zakończenie
Zakończenie imprezy i rozdanie nagród rozpocznie się o godzinie 15:00 w Cisnej, na terenie Pola Namiotowego Tramp. Napoje i jedzenie będzie można kupić na miejscu.

bieszczady3

Organizator:
Fundacja Bieg Rzeźnika oraz Stowarzyszenie OTK Rzeźnik
strona zawodów: http://maratonbieszczadzki.pl/

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Post navigation

Niecodzienne zawody w Zakopanem

18 lipca w Zakopanem, zostaną rozegrane II Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w biegu pod górę. Zawody będą…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te