Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.14) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.14)

Ostatnio przyzwyczailiśmy Was do ciągłych i to sporych zmian w czołówce Ligi Biegów Górskich Dare 2b – a więc czas się troszkę odzwyczaić 😉
.
Dwa biegi górskie rozegrane w Starych Bogoczowicach nie przyniosły zmian ani w TOP 10 w klasyfikacji open, ani w pierwszych trójkach w kategoriach wiekowych i poszczególnych, czterech stylach: alpejskim, anglosaskim, długim i ultra dystansie.
.
Za to już po długim weekendzie prawdziwy wysyp biegów górskich i tak będzie co najmniej aż do Weekendu Biegowego z Sokołem.
.
W dniach 12-13 maja czeka nas aż 14 biegów do wyboru w ośmiu górskich rejonach Polski… Czy ta ilość to gwarancja zmian w czołówce? Zobaczymy już niebawem.
.
A my dla przypomnienia opiszemy krótko osiągnięcia naszych bohaterów zajmujących aktualnie czołowe miejsca w Lidze Dare 2b:
.
I tak wśród Kobiet:
.
Na prowadzeniu Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team), która na swym koncie ma brązowy medal Mistrzostw Polski na długim dystansie, zwycięstwo w Zimowym Maratonie Bieszczadzkim i 5 miejsce w anglosaskich Mistrzostwach Polski w Ustrzykach.
.
.
Miejsce drugie należy do Karoliny Epa (PZU Sport Team), która ma już za sobą 5 startów w tym m.in. drugie miejsce w Zimowym Janosiku – 45km.
.
.
Miejsce trzecie zajmuje Izabela Zatorska (Alpin Sport Team), druga w Biegu Niezłomnych w Brennej, trzecia w RMD Winter Run i w Biegu Na Grojec.
.
.
Wśród mężczyzn na prowadzeniu Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – srebrny medalista w stylu anglosaskim, brązowy na długim dystansie i zwycięzca Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego.
.
.
Na miejscu drugim najaktywniejszy zawodnik pierwszej części rozgrywek – Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie), który ma na swym koncie już 7 biegów górskich w tym m.in. drugie miejsce w Salamandra Ultra Trail 100km i trzecie w UBS 12:12.
.
.
Miejsce trzecie wśród mężczyzn zajmuje Bartosz Ceberak z Lubartowa, który może się pochwalić m.in. zwycięstwem w Zimowym Janosiku – 45km, 6 miejscem w Zimowym Maratonie Bieszczadzkim i 8 w Mistrzostwach Polski na długim dystansie.
.
.
Nie zmieniła się także nieformalna klasyfikacja drużynowa:
.
1. Salco Garmin Team – 27 pkt
2. Alpin Sport Team – 14 pkt
3-4. PZU Sport Team – 9 pkt
3-4. Biegiem Przez Chybie – 9 pkt
 .
Tymczasem po 14 kolejkach Ligi Biegów Górskich Dare 2b  mamy już sklasyfikowanych 1.916 zawodników (629 kobiet i 1,287 mężczyzn).
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:
Oto poszczególne klasyfikacje (na końcu oczywiście pełne zestawienie w pliku xls):

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 780 pkt 

2.(2) Karolina Epa (PZU Sport Team) – 550 pkt  

3.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 491 pkt 

4.(4) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 465 pkt 

5.(5) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 450 pkt

6-7.(6-7) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 400 pkt

6-7.(6-7) Klaudia Dominiak (Kraków) – 400 pkt

8.(8) Kinga Kwiatkowska (Kraków) – 385 pkt

9.(9) Kinga Siwa (KS Sako Gdańsk) – 365 pkt

10.(10)  Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 340 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

1.(12) Sabina Lzis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 300 pkt
2.(15) Julia Wdowka (Opoczno Sport Team) – 285 pkt
3.(18) Katarzyna Gała (OTK Rzeźnik) – 280 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(1) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 780 pkt
2.(2) Karolina Epa (PZU Sport Team) – 550 pkt
3.(10) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 340 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(5) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team/SKB Kraśnik) – 400 pkt
2.(6-7) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 400 pkt
3.(8) Kinga Kwiatkowska (Kraków) – 385 pkt

Masters (K40-49):

1.(6-7) Klaudia Dominiak (Kraków) – 400 pkt
2.(14) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 295 pkt
3.(20) Adriana Klappholz (Biegiem Przez Chybie) – 270 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 491 pkt
2.(4) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 465 pkt
3.(126) Dorota Jonkisz (Nutrend Biega Czechowice Dziedzice) – 95 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(143) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 90 pkt
2.(304) Anna Morawska (Warszawa) – 51 pkt
3.(360) Maria Witkowska (Klub Królika Stefana) – 45 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 361 pkt
2.(41) Anna Skalska (Festiwal Biegowy Krynica Zdrój) – 200 pkt
3.(49) Iwona Kik (Daniel Wosik Tervel Team) – 180 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6-7) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 400 pkt
2.(5) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team/SKB Kraśnik) – 300 pkt

3.(12) Sabina Lzis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 300 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 560 pkt
2.(13) Edyta Lewandowska (Elite Sport / Nessi Team) – 300 pkt
3.(4) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 285 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(9) Kinga Siwa (KS Sako Gdańsk) – 365 pkt
2.(30) Małgorzata Pazda-Pozorska (Kobylin) – 240 pkt
3.(6-7) Klaudia Dominiak (Kraków) – 200 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 840 pkt 

2.(2) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 595 pkt  

3.(3) Bartosz Ceberak (Lubartów) – 560 pkt

4.(4) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 480 pkt

5-6.(5-6) Rafał Klecha (Dacza Turysty i Biegacza) – 430 pkt

5-6.(5-6) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 430 pkt  

7-8.(7-8) Dominik Grządziel (ATTIQ Team/Salming) – 420 pkt

7-8 (7-8) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik/AZS UJ Kielce) – 420 pkt

9-10.(9-10) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 415 pkt

9-10.(9-10) Szymon Nikiel (Nutrend Team/aktywne Beskidy) – 415 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(15) Marcin Kubica (Sprint Bielsko-Biała) – 300 pkt
2.(20) Szymon Gużkowski (KKB Mosir Krosno) – 280 pkt
3.(26) Mateusz Semper (MKS-MOS PŁOMIEŃ SOSNOWIEC) – 260 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 840 pkt
2.(5-6) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 430 pkt  
3.(7-8) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik/AZS UJ Kielce) – 420 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(2) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 595 pkt
2.(3) Bartosz Ceberak (Lubartów) – 560 pkt
3.(5-6) Rafał Klecha (Dacza Turysty i Biegacza) – 430 pkt 

Masters (M40-49):

1.(4) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 480 pkt
2.(9-10) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 345 pkt
3.(14) Maciej Więcek (Inov-8) – 315 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(74) Zbigniew Szatanik (Ujsoły) – 151 pkt
2.(88) Grzegorz Czyż (GRUPA AZOTY -AUTOMATYKA TARNÓW) – 130 pkt
3.(95) Marek Nadkański (Mszana Dolna) – 125 pkt

Weterani II (M60+)

1.(116) Piotr Faron (Limanowa Forrest) – 110 pkt
2.(249) Janusz Ferenc (-) – 70 pkt
3.(338) Marian Janas (Baligród) – 52 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(19) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 285 pkt
2.(49) Adam Jamiński (SKLA Tychy) – 200 pkt
3.(7-8) Piotr Jaśtal (LKB RUDNIK / AZS UJK KIELCE) – 180 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(11) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 300 pkt
2.(15) Marcin Kubica (Sprint Bielsko-Biała) – 300 pkt
3.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 280 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 560 pkt
2.(4) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 480
3.(7-8) Dominik Grządziel (ATTIQ Team/Salming) – 420 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 255 pkt
2.(29) Leszek Bułanow (Hipolitów) – 205 pkt
3.(3) Bartosz Ceberak (Lubartów) – 200 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B – 2018 <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-

-> Nagrody gwarantowane w Lidze Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-


Najbliższe zawody:

2018.05.12 –  V Maraton Półmaraton i Dycha Mustanga (45km – Kat.II, 21km – Kat.I, 10km – Kat.II)

2018.05.12 –  VII Górski Bieg Kwitnącej Jabłoni (Kat.II)

2018.05.12 –  I Bieg Górski Wilkowice-Magurka (Kat.II)

2018.05.12 –  5. Wodociągi Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój (Kat.S)

2018.05.13 –  Perły Małopolski – Pieniński Park Narodowy (21km – Kat.I, 10km – Kat.II, 5km – Kat.II)

2018.05.13 –  Maraton i Półmaraton Podhalański (42km – Kat.I, 21km – Kat.II)

2018.05.13 –  XXII Ogólnopolski Górski Bieg “Magurki” (Kat.II)

2018.05.13 –  III Półmaraton Górski Polanica – Zdrój, Dziesiątka Staropolanki (Kat.I)

Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B:

daret2lbg   daret2lbg

 Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerem technicznym  Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży odzieżowej jest marka Regatta.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży samochodowej jest firma SsangYong – marka ludzi aktywnych.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży zaawansowanych systemów pomiarowych jest firma GARMIN POLSKA

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*