Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.45) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.45)

Tym razem pomimo całej masy biegów – dla zawodników czołówki ATTIQ Ligi Biegów Górskich była to można powiedzieć “kolejka pokoju”.

Jedyną zmianą w TOP10 – jest awans na 10 miejsce Oli Bazułki (Salco Garmin Team), która dzielnie walczyła i zwyciężyła w Janosiku na dystansie 10km.

Foto: Wiktor Bubniak Fotografia

Foto: Wiktor Bubniak Fotografia

A więc przypomnijmy naszą czołówkę, która na tą chwilę zajmuje podium – bo zapewne po tym weekendzie troszkę może się to zmienić …

TOP3 kobiet:

Miejsce pierwsze: Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team)

Foto: UltraLovers – Jacek Deneka 

Miejsce drugie: Katarzyna Wilk

Foto: Michał Złotowski

Miejsce trzecie: Urszula Paprocka (Nowa Huta Team)

Foto: IdeaPhotography – Dominika Rakszewska

TOP3 mężczyzn:

Miejsce pierwsze: Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo)

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Miejsce drugie ex equo: Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce)

Foto: Krzysztof Gulbinowicz

i Robert Faron (Salco Garmin Team)

Foto: UltraLovers – Jacek Deneka 

A już w najbliższy weekend kolejna porcja biegowych emocji: Europejski Festiwal Biegowy, Bieg Na Bucze, ProgressTour, Maraton Górski im. Wiesława Ślawskiego, Scarpa Ultra Trail, Chojnik, Bieg Na Szczyt Rysianki!

Tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <- 

Zapraszamy także do zapisów na finał ATTIQ Ligi Biegów Górskich 2020-2021, czyli 2.Półmaraton Górski Orzeł (20.11.2021r.) 

Informacje o najbliższych zawodach znajdziecie w naszym kalendarzu.

Po 45 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 27.503 zawodników (8.435 kobiety i 19.068 mężczyzn).

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja kobiet <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 2.750 pkt
2.(2) Katarzyna Wilk – 2.680 pkt
3.(3) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 2.340 pkt
4.(4) Dominika Stelmach (Terranova Polska) – 2.180 pkt
5.(5) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 2.140 pkt
6.(6) Anna Ficner (Olaws Złotoryja/MKS Siechnice) – 2.000 pkt
7.(7) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.880 pkt
8.(8) Martyna Kantor (Buff Team Poland) – 1.860 pkt
9.(9) Agnieszka Tatarek – Konik  (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.850 pkt
10.(11) Aleksandra Bazułka (Salco Garmin Team) – 1.615 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(91) Monika Węgrzyn (Buff The NorthFace Team Poland) – 625 pkt
2.(160) Aleksandra Karolczuk (LUKS Boguszyce) – 430 pkt
3.(211) Aleksandra Sot (UKS Olimp Kozienice) – 360 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(10) Aleksandra Bazułka (Salco Garmin Team) – 1.615 pkt
2.(12) Angelika Noga (Kęckie Harpagany) – 1.520 pkt
3.(48) Dominika Sasin (KB Sobótka) – 850 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 2.750 pkt
2.(2) Katarzyna Wilk – 2.680 pkt
3.(3) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 2.340 pkt

Masters (K40-49):

1.(11) Edyta Lewandowska (Runners Team Nysa) – 1.590 pkt
2.(13) Justyna Adamus-Kowalska (AZS AWF Katowice) – 1.470 pkt
3.(15) Beata Winiarczyk-Jadach (TG Sokół Zakopane) – 1.350 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(21) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 1.225 pkt
2.(27) Izabela Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport Hoka One One Team)  – 1.116 pkt
3.(47) Dorota Jonkisz (Ultra Beskid Sport) – 851 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(73) Renata Jakubowska  – 705 pkt
2.(228) Barbara Prymakowska – 346 pkt
3.(426) Alicja Sikora (Team Sikora) – 235 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim:

1.(1) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.060 pkt
2.(22) Anna Celińska (Byledobiec Anin) – 920 pkt
3.(38) Martyna Masłowska (ULKS Bystrzyca Kłodzka) – 880 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim:

1.(1) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 860 pkt
2.(3) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 800 pkt
3.(6) Anna Ficner (MKS Siechnice) – 720 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie:

1.(16) Katarzyna Solińska (Salomon Suunto Team) – 1.040 pkt
2.(7) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.000 pkt
3.(2) Katarzyna Wilk – 980 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie:

1.(11) Edyta Lewandowska (Runners Team Nysa) – 860 pkt
2.(37) Sylwia Sendek (InfinityGym) – 800 pkt
3.(2) Katarzyna Wilk – 780 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Mariola Maszewska – Wach (Rawa Team Zawsze Slim) – 1.480 km
2. Renata Dyduła (Ital Car Team) – 1.352 km
3. Dominika Cieślak (Muay Running Team) – 1.316.5 km

-> Pełna klasyfikacja kobiet – Ultra Challenge <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo) – 3.030 pkt
2-3.(2-3) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 2.700 pkt
2-3.(2-3) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.700 pkt
4.(4) Marcin Kubica (Buff The North Face Team) – 2.530 pkt
5.(5) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 2.440 pkt
6.(6) Tomasz Skupień – 2.280 pkt
7.(7) Andrzej Witek (140minut.pl) – 2.115 pkt
8.(8) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 1.920 pkt
9.(9) Kamil Leśniak (Salco Garmin Team) – 1.880 pkt
10.(10) Łukasz Flisiński (Alpin Sport HOKA One One) – 1.835 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(24) Jerzy Pachut (KS Limanowa Forrest) – 1.243 pkt
2.(106) Łukasz Smużny (Mad Runners) – 618 pkt
3.(118) Bartłomiej Szpargała (Mad Runners) – 598 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2-3) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 2.720 pkt
2.(4) Marcin Kubica (Buff The North Face Team) – 2.530 pkt
3.(5) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 2.440 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(1) Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo) – 3.030 pkt
2.(6) Tomasz Skupień – 2.280 pkt
3.(8) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 1.920 pkt

Masters (M40-49):

1.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.700 pkt
2.(10) Łukasz Flisiński (Alpin Sport HOKA One One) – 1.835 pkt
3.(13) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.560 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(12) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.650 pkt
2.(19) Bogusław Fabian (Evanlite.com) – 1.330 pkt
3.(56) Zbigniew Szatanik – 838 pkt

Weterani II (M60+):

1.(113) Waldemar Witulski (Team Podgórzyn) – 605 pkt
2.(243) Janusz Pytel (Truchtacz Mysłowice) – 393 pkt
3.(397) Waldemar Węglarz (Extreme Club) – 292 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim:

1.(1) Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo) – 1.200 pkt
2.(2-3) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 960 pkt
3.(4) Marcin Kubica (Buff The North Face Team) – 960 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim:

1.(5) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 980 pkt
2.(2) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 880 pkt
3.(8) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 660 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie:

1.(7) Andrzej Witek (140minut.pl) – 1.060 pkt
2.(2-3) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.040 pkt
3.(4) Marcin Kubica (Buff The North Face Team Poland) – 1.040 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie:

1.(2-3) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 880 pkt
2.(12) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 755 pkt
3.(15) Rafał Kot (Ledlenser // Muay Running Team) – 740 pkt

Ultra Challenge of Poland (zawodnicy powyżej 1.000 pkt/1000km):

1. Stanisław Siwiec – 1.813 pkt
2. Grzegorz Dziszkiewicz – 1.765.5 pkt
3. Eugeniusz Bernacki – 1.627,9 pkt
4. Adam Prończuk  – 1.585,5 pkt
5. Ryszard Borówka – 1546,5 pkt
6. Wojciech Ścieszka – 1.145 pkt
7. Michał Paczuski – 1.102,5 pkt
8. Mariusz Kocoń – 1.078 pkt
9. Zimkowski Marcin – 1055 pkt
10. Grzegorz Stanowski – 1.047 pkt
11. Paweł Kosin – 1.015 pkt
12 Paweł Perykasza – 1.012 pkt

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn – Ultra Challenge <-

-> Regulamin połączonego sezonu ATTIQ Ligi 2020-2021 <-

W sprawie uwag do klasyfikacji piszcie na maila: d.gizynski@biegigorskie.pl

A poniżej nasi sponsorzy i partnerzy:


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest najlepsza pod słońcem 😉 marka odzieży sportowej: ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMA – Partner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie odnowy biologicznej są Termy Gorący Potok.

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma B4SPORT

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*