Elita- Europejski Festiwal Biegowy - BiegiGorskie.pl

Elita- Europejski Festiwal Biegowy

Elita – podsumowanie
Małopolska to region niezwykły i wyjątkowy, czarujący barwnym folklorem i zachwycający górskim krajobrazem, pachnący lasem, brzmiący szumem górskich potoków i rzek. Ujmujący gościnnością i zachwycający bogactwem zabytków. Smakujący oscypkiem, obwarzankiem i śliwowicą.

Słynący ze wspaniałych wód mineralnych bijących w tutejszych uzdrowiskach region oferuje także wspaniałe warunki do uprawiania sportu, a w 2023 roku będzie gospodarzem Europejskich Igrzysk Olimpijskich. Jednak już teraz, w pierwszy weekend września będzie gościł czołówkę biegów górskich z Polski i zagranicy.

Elita, to najlepsi z najlepszych, którzy stając na starcie zawodów należą do faworytów. Im więcej zawodników z elity, tym rywalizacja jest ostrzejsza i ciekawsza. Tak jest na największych zawodach na całym świecie i tak będzie w Krynicy Zdroju podczas pierwszej edycji EFB, który wystartuje już w najbliższy weekend w małopolskiej stolicy polskich uzdrowisk. W mieście Nikifora i Kiepury na starcie staną najmocniejsi „górale” w Polsce, którzy coraz częściej odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Pojawi się również Hayden Hawks, który należy do ścisłej czołówki światowej. Jego start traktujemy jako forpocztę, zapowiadającą pojawienie się wielkich nazwisk w kolejnych edycjach EFB.

Kto zwycięży w Krynicy?

Triumfator TDS Marcin Świerc, czy zwycięzca Lavaredo Ultra Trail Hayden Hawks? Multimedalista MP Bartosz Gorczyca, czy trzykrotny Mistrz Polski Skyrunning Robert Faron? Coraz mocniejszy, wszechstronny i ambitny Kamil Leśniak, zwycięzca ostatniej Sudeckiej Setki Paweł Czerniak, a może król schodów, dwukrotny mistrz świata w towerrunningu i sześciokrotny zdobywca pucharu świata i tegoroczny Mistrz Polski w stylu alpejskim – Piotr Łobodziński?

Foto: Krzysztof Gulboinowicz

Zdobywczyni złotych medali MP w maratonie, maratonie górskim i ultramaratonie Edyta Lewandowska, królowa Chudego Wawrzyńca Ewa Majer, czy wicemistrzyni świata i triumfatorka światowej edycji Wings for Life Dominika Stelmach, …

Foto: Idea Photograhy – Dominika Rakszewska

… a może Aleksandra Morozowa – zwyciężczyni Biegu Wazów 90km w Szwecji?

A może w Krynicy Zdroju narodzi się nowa gwiazda biegów górskich, która zmieni dotychczasowy układ sił dołączy do tej elitarnej grupy?

Jedno jest pewne.

Oczy całej biegowej Polski będą zwrócone na perłę małopolskich uzdrowisk. Napięcie rośnie a od początku imprezy dzielą nas już tylko godziny.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*