Przedwojewski wygrywa w Golden - BiegiGorskie.pl

Przedwojewski wygrywa w Golden

Świetnie zaprezentowali się polscy biegacze w piątej odsłonie Golden Trail World Series – swoistej Ligi Mistrzów w biegach górskich na świecie. W zawodach Chiemgau Trail Run (CTR 43km/+2757m) zwyciężył Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) oraz Holenderka Nienke Brinkman (Team Salomon). Świetnie spisali się pozostali Polacy występujący w sobotę. Krzysztof Bodurka i Marcin Rzeszótko zajęli odpowiednio szóste oraz siódme miejsce i mają spore szanse wystąpić obok Bartka w Wielkim Finale, który odbędzie się pod koniec października na Wyspach Kanaryjskich.

Rywalizacja kobiet przebiegała pod dyktando niesamowitej Nienke Brinkman. Holenderka, dała się poznać szerszej publiczności w zawodach Sierre-Zinal, zajmując drugie miejsce za liderującą Maude Mathys (Team Salomon, Szwajcaria). Jednak pod nieobecność Szwajcarki i na znacznie dłuższym dystansie, Nienke Brinkman (Team Salomon, Holandia) nie zostawiła żadnych szans swoim konkurentkom. Pomimo zwycięstwa w sobotę oraz drugiego miejsca w Sierre-Zinal, Nienke musi wystąpić w ostatnim biegu cyklu, ponieważ kwalifikacje do Wielkiego Finału daje odpowiednia ilość punktów zdobyta w trzech biegach cyklu GTWS. Drugie miejsce zajęła Anaïs Sabrié (Team Matryx, Francja), a trzecie Sara Alonso (Team Salomon, Hiszpania).

Po prostu Bart!
Bartłomiej Przedwojewski przez międzynarodową biegową społeczność jest po prostu nazywany Bartem. To wszystko oczywiście z powodu trudności z wymawianiem zarówno jego imienia jak i nazwiska. Zawodnik Salomon Polska już kilkukrotnie stawał na podium w historii cyklu GTWS, ale wreszcie na piątym etapie tegorocznej edycji Bart Przedwojewski odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie.

„Francesco Puppi mocno naciskał na pierwszym podbiegu, ja nie chciałem tracić energii na podbiegach, wiedziałem, że wyścig będzie długi, więc trzymałem się swojego tempa. Starałem się zachować cierpliwość i w końcu dogoniłem Francesco, a potem Fréda Tranchanda, który objął w pewnym momencie prowadzenie. Widziałem go daleko z przodu, ale kiedy go dogoniłem tuż przed drugim szczytem, nie wyglądał zbyt dobrze. Wyprzedziłem go i próbowałem powiększyć przewagę na zbiegu. Jestem naprawdę zadowolony z tego pierwszego zwycięstwa, to dobrze wróży na koniec sezonu!”

Za Polakiem finiszował Francesco Puppi (Team Nike Trail, Włochy), a trzeci wspomniany Frédéric Tranchand (Drużyna Scott, Francja). Fantastycznie spisali się również Krzysztof Bodurka i Marcin Rzeszótko, dla których miejsca szóste i siódme są najlepszymi wynikami w karierze na trasach GTWS. W klasyfikacji generalnej po pięciu wyścigach Bartek Przedwojewski jest wiceliderem i jest pewny występu w Wielkim Finale. Bodurka jest ósmy, a Rzeszótko dwunasty i o wszystkim zadecyduje ostatni wyścig cyklu.

Szósty i ostatni etap w GTWS 2021 odbędzie się we Francji w ramach Skyrhune, który zastępuje w tym roku Ring of Steall w kalendarzu GTWS 2021. Do zobaczenia 25 września 2021!

Pełne wyniki CTR I GTWS (klasyfikacja generalna)
https://my.raceresult.com/153133/results#3_64DD70
https://www.goldentrailseries.com/results-2018/results-gtws-2021/

Golden Trail World Series wyróżnia się we współczesnym świecie sportu, szanując wyjątkowe wartości, takie jak równość, sprawiedliwość, przejrzystość i uczciwość. Wyścigi zostały wybrane, aby podkreślić najbardziej kultowe dzisiejsze wydarzenia w tym sporcie. Seria ma na celu promowanie profesjonalnych biegaczy przełajowych jako światowej klasy sportowców, którymi są, pokazanie i ochronę inspirującej przyrody i środowiska, w którym rywalizujemy, a także uznanie niesamowitych, pełnych pasji fanów za niezbędny składnik sportu. Każdy z sześciu wyścigów w Serii został specjalnie wybrany ze względu na scenerię, wyzwania, historię i atmosferę, które oferują zarówno biegaczom, jak i publiczności. Są to wyścigi, których każdy biegacz chce doświadczyć i jedne z pierwszych zapisanych na liście życzeń każdego biegacza.

Strona: goldentrailseries.com

Tekst: Salomon. Zdjęcia: Jordi Saragossa, Philipp Reiter

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*