Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.19) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.19)

Ależ zmian zaszło w Lidze Biegów Górskich Dare 2b po szalonym pod względem ilości i jakości biegów weekendzie.
Wśród Pań mamy zmianę liderki – po zdobyciu brązowego medalu Skyrunning Classic na pierwsze miejsce wyszła Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team).
.
.
… spychając na miejsce drugie Kingę Gomołysek (Matner Running Team).
.
.
Z miejsca piątego na 3 awansowała 4 zawodniczka XI Wysokogórskiego Biegu im. dh Marduły – Ewa Majer (SOLGAR POLSKA).
.
.
Z miejsca drugiego na 4 spadła pauzująca w tym tygodniu Izabela Zatorska (Alpin Sport Team).
.
.
Największy awans spośród zawodniczki czołówki (z miejsca 27 miejsca na 5!) – zanotowała Kinga Kwiatkowska. Nowa twarz w Alpin Sport Teamie wygrała w znakomitym stylu Grand Prix Sokoła, zajmując kolejno: drugie miejsce w Biegu Sokoła…
.
.
… piąte w Mistrzostwach Polski Skyrunning Classic i 6 w Biegu Zamoyskiego!
.
.
Wśród mężczyzn na prowadzeniu nadal Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team), pomimo że z powodu odnowionej kontuzji nie był w stanie ukończyć Biegu im. dh F.Marduły.
.
.
Do Bartosza mocno zbliżył się jego kolega klubowy – Robert Faron, który w Mistrzostwach Skyrunning zajął 4 miejsce.
.
.
Na miejscu trzecim bo bardzo dobrych dwóch startach w “Mardule” i “Zamoyskim” umocnił się sensacyjny nie tak dawny lider Ligi Dare 2b Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie).
.
.
Na miejsce 4 z 6 awansował lider klasyfikacji ultra, nie tak dawny zwycięzca Biegu Rzeźnika – Piotr Uznański (Euroclear Running Team), który zajmując trzecie miejsce w Biegu Zamoyskiego pokazał że świetnie sobie radzi także na krótszych dystansach.
.
.
Na miejscu 5 Kacper Kościelniak (Raba Niżna), który wywalczył 4 lokatę w Biegu Sokoła.
.
.
Kolejny duży awans (z 12 pozycji na 6) zanotował Piotr Gutt – lider Pucharu Polski Skyrunning, który po zdobyciu srebra w UltraSkyrunningu tym razem w Zakopanem wywalczył 5 lokatę.
.
.
A tak wygląda czołowa klasyfikacji drużynowej:
.

1. (1) Salco Garmin Team – 29 pkt
2. (2) Alpin Sport Team – 24 pkt
3. (3) Matner Running Team – 9 pkt
4-5. (4-5) Biegiem Przez Chybie – 8 pkt
4-5. (10) SOLGAR Polska – 8 pkt
6. (7) Euroclear Running Team
7. (4-5) PZU Running Team – 5 pkt
8. (8) Buff Team Poland – 2 pkt
9-10. (-) OTK Rzeźnik – 1 pkt
9-10. (9) ATTIQ/Salming Team – 1 pkt

.

Tymczasem po 19 kolejkach Ligi Biegów Górskich Dare 2b  mamy już sklasyfikowanych 3.573 zawodników (1.125 kobiet i 2.448 mężczyzn).
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:
Oto poszczególne klasyfikacje (na końcu oczywiście pełne zestawienie w pliku xls):

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(3) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.040 pkt 

2.(1) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 1.020 pkt    

3.(5) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 940 pkt

4.(2) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 838 pkt

5.(27) Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport Team) – 820 pkt

6.(4) Karolina Epa (PZU Sport Team) – 780 pkt

7.(10) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 760 pkt

8.(6) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 690 pkt

9.(7) Anna Kącka (Buff Team Poland) – 660 pkt

10.(14) Anna Bieniecka (OTK Rzeźnik) – 655 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

Foto: OTK Rzeźnik

1.(43) Sabina Lzis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 300 pkt
2.(46) Julia Wdowka (Opoczno Sport Team) – 285 pkt
3.(50) Katarzyna Gała (OTK Rzeźnik) – 280 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(1) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.040 pkt
2.(6) Karolina Epa (PZU Sport Team) – 780 pkt
3.(9) Anna Kącka (Buff Team Poland) – 660 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(2) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 1.020 pkt
2.(3) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 940 pkt
3.(5) Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport Team) – 820 pkt

Masters (K40-49):

1.(7) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 760 pkt
2.(14) Iwona Flaga (Kraków) – 550 pkt
3.(16) Magdalena Łączak (Salomon Suunto Team) – 500 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(4) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 838 pkt
2.(8) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 690 pkt
3.(69) Justyna Boczkowska (Zakopane) – 250 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(210) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 120 pkt
2.(235) Maria Witkowska (Klub Królika Stefana) – 100 pkt
3.(277) Krystyna Kowalska (WKB Piast Wrocław) – 95 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 636 pkt
2.(7) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team)– 435 pkt
3.(12) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 375 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 400 pkt
2.(22) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team/SKB Kraśnik) – 300 pkt

3.(43) Sabina Lzis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 300 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 820 pkt
2.(3) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 570 pkt
3.(5) Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport Team) – 430 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(20) Kinga Siwa (KS Sako Gdańsk) – 390 pkt
2.(13) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 360 pkt
3.(23) Agnieszka Michalska (Ostrów Wielkopolski) – 350 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.340 pkt 

2.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.215 pkt 

3.(3) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 930 pkt

4.(6) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 850 pkt

5.(4-5) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 785 pkt

6.(12) Piotr Gutt (Poronin) – 775 pkt

7.(14) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 715 pkt

8.(4-5) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 700 pkt

9.(21) Rafał Klecha (Dacza Turyty i Biegacza) – 665 pkt

10.(7) Dominik Grządziel (ATTIQ/Salming Team) – 660 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(19) Marcin Kubica (Sprint Bielsko-Biała) – 510 pkt
2.(40) Błażej Knutelski (Grywałd) – 350 pkt
3.(60) Szymon Gużkowski (KKB Mosir Krosno) – 280 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.340 pkt
2.(5) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 785 pkt  
3.(6) Piotr Gutt (Poronin) – 775 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(3) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 930 pkt
2.(4) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 850 pkt
3.(9) Rafał Klecha (Dacza Turyty i Biegacza) – 665 pkt

Masters (M40-49):

1.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.215 pkt
2.(7) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 715 pkt
3.(12) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 615 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(33) Marek Swoboda (Byledobiec) – 406 pkt
2.(83) Zbigniew Szatanik  (Ujsoły) – 237 pkt
3.(89) Marek Nadkański (Mszana Dolna) – 229 pkt

Weterani II (M60+)

1.(63) Janusz Ferenc (-) – 270 pkt
2.(129) Tadeusz Sitek (UKS Ludwikowice) – 192 pkt
3.(264) Piotr Faron (Limanowa Forrest) – 110 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(7) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 715 pkt
2.(22) Adam Jamiński (SKLA Tychy) – 460 pkt
3.(8) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 400 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Bartosz Gorczyca (SALCO GARMIN TEAM) – 380 pkt
2.(40) Błażej Knutelski (Grywałd) – 305 pkt
3.(8) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 300 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 780
2.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 660 pkt
3.(13) Marcin Świerc (Buff Team Poland) – 420 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 480 pkt
2.(29) Roman Ficek (KW Kraków) – 320 pkt
3.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 300 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B – 2018 <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-

-> Nagrody gwarantowane w Lidze Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-


Najbliższe zawody:

2018.06.15-17 – ULTRA-TRAIL MAŁOPOLSKA 2018 (Kat.I)

2018.06.16 – LEŚNIK – Maraton Górski – lato (Kat.I)

2018.06.16 –IV HI-TEC Bieg Po Zdrój (21km – Kat.II)

2018.06.16 – V Regatta Bieg Wierchami (50km – Kat.I, 30km – Kat.II, 11km – Kat.II)

2018.06.16 – Zamczyska Trail (Kat.I)

2018.06.17 – Bieszczadzki Bieg Lotników (10km – Kat.II)

Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B:

daret2lbg   daret2lbg

 Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerem technicznym  Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży odzieżowej jest marka Regatta.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży samochodowej jest firma SsangYong – marka ludzi aktywnych.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży zaawansowanych systemów pomiarowych jest firma GARMIN POLSKA

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*