Hardcore 100 mil na Filipinach - BiegiGorskie.pl

Hardcore 100 mil na Filipinach

Moim głównym sportowym celem na rok 2018 było przebiegniecie 100mil.
“Hardcore 100” idealnie wpasował się w moją podróż po Azji Południowo Wschodniej.

Dodatkowo ukończenie biegu daje możliwość wzięcia udziału w loterii do takich biegów jak Hardrock i Westernstates, a także 6 punktów do UTMB.

Trasa przebiega przez bardzo wymagające tereny północnego Luzonu, suma wzniesień to ponad 11000m. Dodatkowo bieg rozpoczyna się o godzinie 23.00 co biorąc po uwagę trudność trasy wymaga 2 nocy.

Foto: Glatrold Recella photography

Od początku starałem się trzymać w czołówce. Po wbiegnięciu na najwyższy punkt trasy na 55km byłem na 2 pozycji z 30 minutowa stratą do lidera.

Foto: Luiza CManuel

Tutaj niestety rozpoczęły się problemy z oznakowaniem trasy. Przez kolejne 5km do pierwszej stacji nie było ani jednego znacznika, chwilę potem przegapiłem słabo oznakowany skręt z głównej drogi, co kosztowało mnie dodatkowe 3km i utratę kilku pozycji. Udało mi się wrócić na 2-gie miejsce po około 10km. Biegłem samotnie do stacji odżywczej na 102km.

Foto: Glatrold Recella photography

Czułem się dobrze, więc postanowiłem spróbować przyspieszyć. Niestety okazało się to niemożliwe. Było już po zachodzie słońca, gdy dobiegłem do dużej polany, mimo kilku prób nie udało mi się znaleźć właściwej trasy. Postanowiłem poczekać na grupę lokalnych biegaczy. Z jednym z nich pokonałem większość z pozostałych 60 km, wspólnie przekraczając metę z czasem 31 godzin i 38 minut.

Drugie miejcie w moim pierwszym starcie na tym dystansie jest dla mnie ogromną satysfakcją z odrobiną niedosytu bo mógłbym powalczyć o najwyższy stopień podium.

Strona zawodówhttp://kotmtrailrun.com/

Piotr Babis – https://www.instagram.com/iron_explorer/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*