Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.37) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.37)

Ależ dużo znów było emocji w ATTIQ Lidze Biegów Górskich – a przy okazji cała masa ścigania na najróżniejszych dystansach i we wszystkich ligowych stylach – dawno nie mieliśmy takiego “urodzaju” biegów górskich w jeden weekend.

I znów – bo jakże by inaczej – mamy zmiany nie tylko w TOP 10 ATTIQ Ligi, ale u samego szczytu.

Tradycyjnie zacznijmy od Pań.

Foto: Biegaj w Górach Sowich

Okazało się że, Katarzyna Wilk nie musiała długo się regenerować po znakomitym starcie w Lavaredo i postanowiła powalczyć o powrót na fotel liderki w X-RUN’nie -Wyspiańska Połówka, gdzie zwyciężyła bezapelacyjnie wśród kobiet, dając wyprzedzić się tylko dwóm mężczyznom. W ten sposób powróciła na fotel liderki i ponownie zepchnęła z niego na drugą pozycję Urszulę Paprocką (Nowa Huta Team).

Foto: Marcin Mucha

Trzecią pozycję utrzymała Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team), a do TOP 10 powróciła po dwóch zwycięstwach w Ludwikowicach Anna Ficner (MKS Siechnice) .

Foto: Biegaj w Górach Sowich

Podobnie jak Katarzyna Wilk, świetnie poradziła sobie w X-RUN’ie z tym że na dystansie 60 km (Ultra Wyspa) – siódma zawodniczka ATTIQ Ligi – Agnieszka Tatarak-Konik (Alpin Sport HOKA One One Team), która także zwyciężając z olbrzymią przewagą wśród kobiet pozwoliła się wyprzedzić tylko 2 panom.

Foto: Marcin Mucha

Wśród mężczyzn lider i wicelider – Robert Faron i Sylwester Lepiarz pauzowali ale zachowali swe pozycje.

Nie udało się już jednak zachować trzeciej pozycji Marcinowi Kubicy, którego wyprzedził po dwóch znakomitych startach w Ludwikowicach – Piotr Jaśtal, który zapewne włączy się do walki o końcowe zwycięstwo.

Foto: Biegaj w Górach Sowich

A już w najbliższy weekend znów kolejna dawka emocji, po których zapewne ponownie zobaczymy zmiany we wszystkich klasyfikacjach.

Tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

Zapraszamy także do zapisów na finał ATTIQ Ligi Biegów Górskich 2020-2021, czyli 2.Półmaraton Górski Orzeł (20.11.2021r.) 

Informacje o najbliższych zawodach znajdziecie w naszym kalendarzu.

Po 37 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 23.141 zawodników (6.929 kobiety i 16.212 mężczyzn).

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja kobiet <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(2) Katarzyna Wilk – 2.320 pkt
2.(1) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 2.255 pkt
3.(3) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.970 pkt
4.(4) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.880 pkt
5-6.(5-6) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 1.860 pkt
5-6.(5-6) Martyna Kantor (Buff Team Poland) – 1.860 pkt
7.(7) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 1.780 pkt
8.(8) Agnieszka Tatarek – Konik  (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.670 pkt
9.(13) Anna Ficner (MKS Siechnice) – 1.650 pkt
10.(9) Angelika Noga (Kęckie Harpagany) – 1.500 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(60) Monika Węgrzyn (UKS Tiki Taka Kolbuszowa) – 625 pkt
2.(79) Anna Sawicka (Dream Run) – 535 pkt
3.(111) Aleksandra Karolczak (LUKS Boguszyce) – 430 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(10) Angelika Noga (Kęckie Harpagany) – 1.430 pkt
2.(12) Aleksandra Bazułka (Salco Garmin Team) – 1.345 pkt
3.(31) Dominika Sasin (KB Sobótka) – 850 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Katarzyna Wilk – 2.320 pkt
2.(2) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 2.255 pkt
3.(3) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.970 pkt

Masters (K40-49):

1.(11) Edyta Lewandowska (Runners Team Nysa) – 1.390 pkt
2.(13) Justyna Adamus-Kowalska (AZS AWF Katowice) – 1.295 pkt
3.(14) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.240 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(21) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 975 pkt
2.(35) Anna Luty – Legutko (AdamCzerwińskiTeam) – 785 pkt
3.(44) Dorota Jonkisz (Nutrend Team)  – 731 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(72) Katzryna Magda (RFF) – 555 pkt
2.(87) Renata Jakubowska  – 492 pkt
3.(449) Alicja Sikora (Team Sikora) – 175 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim:

1.(3) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 960 pkt
2.(5-6) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 620 pkt
3.(9) Anna Ficner (MKS Siechnice) – 540 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim:

1.(2) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 780 pkt
2.(9) Anna Ficner (MKS Siechnice) – 720 pkt
3.(12) Aleksandra Bazułka (Salco Garmin Team) – 600 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie:

1.(4) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.000 pkt
2.(5-6) Martyna Kantor (Salomon Suunto) – 980 pkt
3.(1) Katarzyna Wilk – 940 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie:

1.(11) Edyta Lewandowska (Runners Team Nysa) – 760 pkt
2.(28) Anna Komisarczyk – 660 pkt
3.(34) Anna Kapelan (Fitness z Pasją) – 615 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Renata Dyduła (Ital Car Team) – 1.236 km
2. Dominika Cieślak (Muay Running Team) – 976.5 km
3. Mariola Maszewska – Wach (Rawa Team Zawsze Slim) – 953 km

-> Pełna klasyfikacja kobiet – Ultra Challenge <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.500 pkt
2.(2) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 2.440 pkt
3.(4) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 2.420 pkt
4.(3) Marcin Kubica (Buff The North Face Team) – 2.380 pkt
5.(5) Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo) – 2.180 pkt
6.(6) Tomasz Skupień – 1.995 pkt
7.(7) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 1.850 pkt
8.(8) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.560 pkt
9.(9) Andrzej Witek (140minut.pl) – 1.555 pkt
10.(10) Rafał Kot (Ledlenser // Muay Running Team) – 1.545 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(17) Jerzy Pachut (KS Limanowa Forrest) – 1.243 pkt
2.(89) Michał Piątek (CKS Budowlani Częstochowa)  – 555 pkt
3.(96) Łukasz Smużny (Mad Runners) – 540 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 2.440 pkt
2.(3) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 2.420 pkt
3.(4) Marcin Kubica (Buff The North Face Team) – 2.380 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(5) Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo) – 2.180 pkt
2.(6) Tomasz Skupień – 1.995 pkt
3.(7) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 1.850 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.500 pkt
2.(8) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.560 pkt
3.(10) Rafał Kot (Ledlenser / Muay Running Team) – 1.545 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(15) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.396 pkt
2.(22) Bogusław Fabian (Evanlite.com) – 1.105 pkt
3.(71) Zbigniew Szatanik (Salming) – 595 pkt

Weterani II (M60+):

1.(81) Waldemar Witulski (Team Podgórzyn) – 569 pkt
2.(297) Waldemar Węglarz (Extreme Club) – 292 pkt
3.(319) Janusz Pytel (Truchtacz Mysłowice) – 284 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim:

1.(4) Marcin Kubica (Buff The North Face Team) – 960 pkt
2.(5) Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo) – 860 pkt
3.(3) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 780 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim:

1.(2) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 980 pkt
2.(3) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 880 pkt
3.(7) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 595 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie:

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.040 pkt
2.(5) Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo) – 980 pkt
3.(4) Marcin Kubica (Buff The North Face Team) – 940 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie:

1.(10) Rafał Kot (Ledlenser // Muay Running Team) – 740 pkt
2.(14) Paweł Perykasza (GRUPALUKTRANS.PL) – 740 pkt
3.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 680 pkt

Ultra Challenge of Poland (zawodnicy powyżej 1.000 pkt):

1. Adam Prończuk (Zbieg Okoliczności)  – 1.415,5 pkt
2. Eugeniusz Bernacki (Polski Klub Alpejski) – 1.327,9 pkt
3. Stanisław Siwiec – 1.260 pkt
4. Grzegorz Dziszkiewicz – 1.118 pkt
5. Michał Paczuski (Default Team Name) – 1.102,5 pkt
6. Ryszard Borówka (Pędziwiatr i Kołdrian) – 1061,5 pkt

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn – Ultra Challenge <-

-> Regulamin połączonego sezonu ATTIQ Ligi 2020-2021 <-

A poniżej nasi sponsorzy i partnerzy:


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest najlepsza pod słońcem 😉 marka odzieży sportowej: ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie odnowy biologicznejTermy Gorący Potok.

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu suplementacji sportowej jest marka Mountian Fuel

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma B4SPORT

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*