Łobodziński najszybszy w Corrida Vertical - BiegiGorskie.pl

Łobodziński najszybszy w Corrida Vertical

Piotr Łobodziński, nasz najlepszy schodobiegacz i Mistrz Polski w biegach górskich na krótkim dystansie nie zwalnia tempa. Po zdobyciu tytułu mistrza Europy podczas Towerrunning European Championships, tym razem triumfował w biegu po schodach w brazylijskim mieście Santos. Odniósł w ten sposób dziewiąte zwycięstwo w jedenastym starcie w tym sezonie.

Łobodziński sylwetka
image-17493

Polak pokonał 415 wysokich schodów, wiodących na wzgórze Monte Serrat, w czasie 4:13. Pobił tym samym rekord trasy i z bezpieczną przewagą wyprzedził ubiegłorocznego zwycięzcę zawodów – Reginaldo Pereira Da Silva. Nie oznacza to jednak, że zwycięstwo przyszło łatwo:

– Z powodu burzy uciekł mi samolot z Londynu do Sao Paulo. Łącznie w podróży spędziłem 36 godzin i po zaledwie 4 godzinach snu przed biegiem, nie czułem się rewelacyjnie – mówi Piotr Łobodziński. – Na szczęście konkurenci okazali się słabsi niż myślałem i przez cały czas kontrolowałem bieg – dodaje zawodnik 4Flex Sport Team.

Łobodziński_corrida vertical_2
image-17494

W imprezie wystartowało 126 zawodników. Poza pokonaniem ponad 400 schodów, musieli się zmierzyć z licznymi, stromymi podbiegami, przez co zawody przypominały nieco bieg górski, a nie klasyczny bieg po schodach:
– Dodatkowym utrudnieniem był brak barierek, za pomocą których można byłoby podciągać się rękami – mówi Piotr Łobodziński.

Polski zawodnik utrzymuje dość bezpieczne prowadzenie w klasyfikacji Towerrunning World Cup 2014.

Łobodziński_corrida vertical_1
image-17495

Kolejne ważne zawody – Millennium Tower Run-up w Wiedniu – rozegrane zostaną 23 sierpnia.

Więcej informacji o Towerrunning World Cup na stronie: http// www.towerrunning.com

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*