Bieg Schodami po … schody

Bardzo często wielu biegaczy górskich lubi sprawdzić swą formę w biegach po schodach – konkurencji która z roku na rok jest coraz bardziej popularna, o czym świadczyć może choćby wielki sukces sportowy i medialny niedawnego biegu Na Rondo 1.

Biegi Po Schodach (towerrunning) to konkurencja nie tylko popularna ale także jedna z nie tak wielu, w których możemy pochwalić się naprawdę wieloma sukcesami międzynarodowymi takich naszych gwiazd jak Piotr Łobodziński czy Bartosz Świątkowski, a wcześniej Tomek Klisz.

lobodzinski

Tym razem nadarzy się okazja nie tylko udziału w takich zawodach ale jeszcze przyczynienia się do czegoś dobrego, oto zaproszenie Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Św. Jacka na bieg … „Schodami Po schody„.

caritas

W związku z wejściem w życie Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, zaostrzone zostały przepisy przeciwpożarowe dotyczące świetlic środowiskowych. Wraz z końcem roku 2014 kończy się okres przejściowy, w trakcie którego świetlice są zobowiązane do wprowadzenia zmian w tym zakresie. Ośrodek św. Jacka mieści się w najstarszej dzielnicy miasta Katowice – Dąb. Kamienica będąca siedzibą Ośrodka i w której zarazem znajduje się Świetlica św. Jacka liczy ponad 100 lat, dlatego potrzebuje gruntownego remontu. Świetlica znajduje się na 2 kondygnacji tego budynku. Prowadzą do niej schody, które nie spełniają wymogów przeciwpożarowych. Wymiana schodów jest kluczową sprawą w całym remoncie budynku, ponieważ łączą one trzy piętra, na których znajdują się trzy placówki: Dom Noclegowy dla 30 bezdomnych mężczyzn, Dzienny Dom Pomocy Społecznej dla 25 seniorów oraz wspomniana Świetlica Środowiskowa wspierająca 40 dzieci, w tym grupę przedszkolną. Konsekwencją braku wymiany schodów i zamknięcia Świetlicy będzie również pozbawienie pracy 6 pracowników.

altus cup

Budowa nowych schodów jest konieczna, ponieważ w przypadku ich niewymienienia do końca 2014 roku, Świetlica będzie musiała zostać zamknięta, a co za tym idzie 40 dzieci zostanie pozbawionych całodziennej opieki.

W związku z powyższym Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Św. Jacka organizuje bieg charytatywny „Schodami po schody“, który odbędzie się 10.05.2014 r. w budynku Altus przy ul. Uniwersyteckiej 13 w Katowicach aby pozyskać fundusze na budowę schodów spełniających wymogi przeciwpożarowe.

Trasa do pokonania na sam szczyt budynku to 30 pięter.

Start o godzinie 11:00.

Celem biegu jest zebranie funduszy na wymianę i przystosowanie schodów znajdujących się w Ośrodku św. Jacka zgodnie z wymogami przeciwpożarowymi, w którym mieści się Dzienny Dom Pomocy Społecznej, Świetlica środowiskowa oraz Dom Noclegowy.

Aby zostać uczestnikiem wystarczy wejść na stronę internetową www.osj.caritas.pl/akcja, gdzie znajdziecie Państwo wszelkie informacje dotyczące biegu oraz rejestracji.
plakat

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te