Narty w austriackim Solden – wyciągi narciarskie, stoki, infrastruktura dla narciarzy – wypożyczalnie, szkółki dla dużych i małych, co można robić oprócz szusowania po stokach

Słońce, ogromna ilość śniegu, wysokie szczyty i wspaniała infrastruktura narciarska czeka na wymagających miłośników szusowania w Austrii, a dokładniej w Solden. Miejsce to jest szczególne, a to dlatego, że właśnie tutaj można spróbować zjazdów z lodowców, ogromnej ilości atrakcji, wspaniałej kuchni a także zwyczajnie się zrelaksować spoglądając na niesamowite górskie krajobrazy. Alpy austriackie potrafią zachwycić, a zjazdy na nartach w tej części świata to prawdziwa przyjemność.

Boskie lodowce, cudowna atmosfera i mnóstwo kilometrów do zjazdów

Przepiękną część regionu Solden stanowią tereny narciarskie na lodowcach Teifenbach oraz Rettenbach. To aż 148 kilometrów tras o różnym charakterze. To idealne miejsca przede wszystkich dla osób, które maja wysokie wymagania dotyczące stoków oraz całej infrastruktury narciarskiej. Znajduje się tu ośrodek, który jest jednym z najpopularniejszych w całych Alpach, a jednocześnie zachwyca swoim położeniem, ulokowany jest on bowiem w dolinie Otzt.

Na lodowcach czekają zjazdy zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z szusowaniem, jak i dla tych, którzy mają już za sobą sporo wypadów w góry. Co ciekawe to właśnie tutaj rok rocznie w październiku odbywają się zawody rozpoczynające alpejski Puchar Świata. Tylko na Solden można podziwiać centrum testowo-wystawiennicze ze sprzętem narciarskim z całego świata oraz przejechać się tunelem wykutym w skale, który ma długość aż 165 metrów. Łączy on lodowiec Rettenbach z Tiefenbach.

W Solden wiele jest wypożyczalni oraz szkółek narciarskich, dzięki którym w krótkim czasie można rzeczywiście nauczyć się wielu rzeczy i mieć coraz większą przyjemność z szusowania. Co ciekawe rejon ten jest jedynym w całej Austrii, w którym trasy znajdujące się na lodowcu są połączone bezpośrednio z wyciągami ulokowanymi w reszcie terenów narciarskich.

Atrakcje czekające na miłośników szusowania już po wyczynach na stokach

Solden prócz wspaniałej infrastruktury narciarskiej zachwyca także centrum rekreacyjnym Freizeit Arena, w którym można się zrelaksować po aktywnym dniu. Dostępne są tutaj bowiem sauny, baseny, można skorzystać z kąpieli ziołowych, perełkowych czy parowych a także z inhalacji, strzelnicy, kręgielni czy fitnessu. Na najmłodszych czeka również specjalnie dla nich przeznaczony basen oraz zjeżdżalnie.

Ciekawą atrakcją jest także znajdujący się nieopodal park wodny – Aqua Dome, ulokowany w Langenfeld. To zarazem niezwykle luksusowy kompleks termalny, a obok czeka hotel, sauny, strefa odnowy biologicznej, salon piękności, kryte baseny i centrum fitness. Dla najmłodszych zaś przygotowano wodne szaleństwa – „Alpejską Arkę Noego”.

Cudownym pomysłem są także wycieczki po lodowcach, kursy budowania igloo, wieczory w restauracjach czy odwiedzenie tutejszych punktów widokowych. Poza tym liczne bary i dyskoteki nie pozwolą się nudzić do późnych godzin nocnych.

Solden to wspaniały pomysł na ferie zimowe w Austrii, a więc szusowanie bez końca i odpoczynek, zarówno aktywny i bardziej bierny, w czasie korzystania z sauny czy kąpieli ziołowych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bowiem miejsce to potrafi zachwycić i zachęcić do tego, by wracać tu coraz częściej.

biegigorskie-pl

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te