Nowa polisa górska dla biegaczy - BiegiGorskie.pl

Nowa polisa górska dla biegaczy

Treningi, zawody albo po prostu wypoczynek – w górach bywasz często, a kontuzja może przytrafić się każdemu. Warto zabezpieczyć się na taką okoliczność i mieć odpowiednią polisę. Specjalnie dla osób aktywnych PZU wraz z firmą iExpert przygotowało specjalny program Szlaki bez Granic – ubezpieczenie górskie dla turystów i sportowców.

Od teraz Twoja aktywność nie jest ograniczona – ubezpieczenie zadziała także, gdy podczas treningu przekroczysz granicę lub weźmiesz udział w zawodach po słowackiej stronie Tatr. Szlaki bez Granic w PZU to ubezpieczenie w polskie góry, działające również w pasie przygranicznym, do 30 km wgłąb państw sąsiadujących z Polską.

Polisa gwarantuje właściwą ochronę dla fanów wielu sportów górskich – obejmuje kilkadziesiąt aktywności. W wariancie sportowym ubezpieczenie Szlaki bez Granic obejmuje także wyczynowy udział w biegach górskich – w tym maratonach i ultramaratonach!

Polisę można zawrzeć w kilka minut online na stronie szlakibezgranic.pl.

Finansowa ochrona w razie kontuzji
Ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) to finansowe wsparcie w razie wypadku podczas aktywności górskich. Wypłata odszkodowanie następuje nawet przy orzeczonym 1% uszczerbku na zdrowiu, co oznacza, że otrzymasz pieniądze nawet za drobny uraz.

Oprócz NNW polisa Szlaki bez Granic zawiera:

OC – pokrycie szkód na osobie i mieniu
• pokrycie kosztów leczenia (także w kraju)
• pokrycie kosztów akcji ratunkowej (również z użyciem śmigłowca)
• pokrycie kosztów powrotu do kraju

Warto pamiętać, że akcje ratunkowe na Słowacji i w Czechach są płatne – w przeciwieństwie do GOPR-u i TOPR-u służby ratownicze u naszych sąsiadów wystawiają rachunki za przeprowadzone akcje. Ubezpieczenie górskie Szlaki bez Granic pokrywa ten koszt, a także koszty leczenia i transportu do kraju.

Ubezpieczenie można zawrzeć na sezon (120 dni) lub rok, w jednym z 4 pakietów, do wyboru w dwóch wariantach:

turystycznym: obejmuje m.in. wędrówkę i chodzenie po górach, wspinaczkę górską, uprawianie narciarstwa lub snowboardu na oznakowanych trasach zjazdowych i biegi na nartach;

sportowym – z rozszerzeniem o sporty wysokiego ryzyka: udział w biegach i maratonach górskich (także wyczynowy), jazdę na nartach zjazdowych lub snowboardzie poza oznakowanymi trasami zjazdowymi, narciarstwo ekstremalne, snowboarding ekstremalny, kolarstwo górskie i downhill.

Pełną listę aktywności znajdziesz na stronie SzlakiBezGranic.pl >>

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*