Wieczorny Bieg Niepodległości - BiegiGorskie.pl

Wieczorny Bieg Niepodległości

Patriotyczne wieczorne bieganie u stóp Karkonoszy już niebawem. Właśnie ruszyły zapisy na V Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze.

100 lat niepodległości będzie można uczcić na sportowo już 10 listopada późnym popołudniem i wieczorem – start jeleniogórskiego biegu nastąpi o 17:00. W tym roku będzie więc wyjątkowo, wieczornie i nastrojowo. Świętowanie 11 listopada zaczniemy więc już wieczór wcześniej!

 

Mimo zmroku, będzie dużo światła, trochę ognia i sporo blasku, a wieczorna kolumna finiszujących w Parku Zdrojowym w Jeleniej Górze – Cieplicach zawodników i zawodniczek na pewno będzie wyglądać imponująco.

Ta część imprezy pozostaje bez zmian – biuro zawodów, baza biegu i meta będą się znajdować na Placu Piastowskim w Cieplicach – Zdroju, uzdrowiskowej części miasta. Biegacze pojadą na start podstawionymi autobusami, a w drogę do Cieplic wyruszą z samego serca Jeleniej Góry – z Placu Ratuszowego.

Ci którzy wybiorą bieg na 5 km będący jednocześnie Memoriałem Piotra Schmidla, wysiądą z autobusów wcześniej i ruszą do Cieplic spod zajezdni MZK na ul. Wolności. Wszyscy natomiast spotkają się na mecie w Cieplicach, gdzie organizatorzy również szykują trochę świetlnych atrakcji.

Każdy zawodnik również powinien mieć ze sobą coś świecącego, a narodowe barwy będą mile widziane!

Limit startujących wynosi 600 osób, a zgłoszenia przyjmowane są do 1 listopada lub do momentu osiągnięcia limitu.

Opłata startowa wynosi jedynie 60 PLN, a w ramach pakietu startowego mamy m.in. patriotyczny biegowy upominek i pamiątkowy medal na mecie. Seniorzy z kategorii 60 plus zapłacą tylko 40 PLN.

Po 1 listopada opłata wzrośnie do 80 PLN (bez gwarancji pakietu i medalu). Warto się więc pośpieszyć!

Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze tradycyjnie kończy biegowy sezon pod Karkonoszami. Nieco wcześniej, bo 6 października zakończy się też cykl biegów górskich Runner’s World Super Bieg, a na pewno sporo „górali” skusi się na tych parę kilometrów po asfalcie, bo okazja przecież będzie wyjątkowa.

Jeleniogórskie biegi słyną z fantastycznej i radosnej atmosfery, a w tym roku dojdzie jeszcze niesamowity, wieczorny klimat tego uroczystego biegu i świadomość, że wspólnie celebrujemy 100 lat naszej niepodległości.

Biuro zawodów i wydawanie numerów oraz pakietów startowych działać będzie w Cieplicach w sobotę 10 listopada już od godziny 10:00.

Zapisy elektroniczne na stronie organizatora: http://biegniepodleglosci.superbieg.pl

Zapraszamy! Ilość miejsc ograniczona!

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*