Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.35) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.35)

Stało się dokładnie tak jak przewidywaliśmy tydzień temu – już chyba do końca nie będziemy mieli w Lidze Biegów Górskich Dare 2b “etapów pokoju”. Przed nami niezwykły weekend z 2 biegami kategorii M i dwoma kategorii S.
.
Ale także miniony weekend przyniósł bardzo dużo emocji, głównie za sprawą ostrego ścigania na Memoriale Wojtka Kozuba oraz na finale Runners World Super Biegu w Świeradowie.
.
Wśród Pań po zajęciu drugiego miejsca na 10 km w Świeradowie Kinga Gomołysek (Matner Running Team), powiększyła swoją przewagę nad Ewą Majer (Solgar Polska) do ponad 100 pkt.
.
.
Na miejsce 3 aż z 6 awansowała, po zwycięstwie w świetnym stylu na Memoriale Wojtka Kozuba Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) potwierdzając tym samym swoje aspiracje do walki o zwycięstwo w Lidze.
.
foto: Tadeusz Dzięgielewski
.

A tuż za Dominiką całe grono utytułowanych biegaczek: 4.Izabela Zatorska, 5.Michalina Mendecka, Paulina Wywłoka, 7. Anna Skalska, Dominika Stelmach, 9.Iwona Flaga, 10. Iwona Kik, 11. Sylwia Bondara, 12. Dominika Bolechowska, 13. Anna Solińska, 14. Kinga Kwiatkowska, 15. Anna Bieniecka, 16. Karolina Epa … i długo by jeszcze wymieniać :-).

.

Wśród mężczyzn także porobiło się niezwykle ciekawie.

Prowadzący Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) odpoczywał przed czekającym go trudnym długim startem w Bieszczadach 🙂

Foto: Jacek Deneka – UltraLovers

Natomiast wicelider – Rober “Terminator” Faron, swoim zwyczajem odpoczywał w biegu 😉 walcząc o punkty do ostatnich metrów na Memoriale Wojtak Kozuba z piątym w tabeli Mariuszem Miśkiewiczem (Biegiem Przez Chybie)

Także w swoim stylu zaatakował Piotr Koń (Alpin Sport Team), który jak zwykle spokojnie zaplanował sezon mając do tej pory jedynie 7 startów – pod koniec ruszył skutecznie do boju i wygrywając w bardzo mocno obsadzonym Memoriale Wojtak Kozuba awansował na 4 miejsce tuż za Piotrem Uznańskim (Euroclear Running Team) szykującym się do Łemkowyny, wyprzedzając wspomnianego już wcześniej Mariusza Miśkiewicza, który też łatwo zapewne się nie podda w walce o ligowe “podium”.

foto: Tadeusz Dzięgielewski

foto: Tadeusz Dzięgielewski

Na miejsce 6 awansował drugi w Zawoi Tomasz Skupień, który podobnie jak kilku innych zawodników notuje w tym roku znakomity sezon.

foto: Tadeusz Dzięgielewski

A do TOP 10 mężczyzn awansował po zajęciu 2 miejsca w Świeradowie Bartosz Misiak z Alpin Sportu dzięki czemu klasyfikacja drużynowa znów nabiera rumieńców 🙂

.
A po 35 kolejkach mamy już 7.030 punktujących zawodników, w tym 2.199 kobiet i 4.831 mężczyzn.
.
Klasyfikacja drużynowa:
.

1. Salco Garmin Team – 24 pkt 
2. Alpin Sport Team – 23 pkt 
3. Matner Running Team – 10 pkt  
4. SOLGAR Polska – 9 pkt
5. Euroclear Running Team – 8 pkt
6-7. MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM – 6 pkt
6-7.  Biegiem Przez Chybie – 6 pkt
8. Festiwal Biegowy – 4 pkt
9-10.  KS Sprint Bielsko-Biała – 3 pkt
9-10. Duklanowski Team – 3 pkt

.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:

 -> Kliknij tutaj by zobaczyć pełne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2b <-


Oto czołówka poszczególnych klasyfikacji:

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 1.960 pkt   

2.(2) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.830 pkt

3.(6) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.735 pkt 

4.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.655 pkt

5.(4) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.645 pkt

6.(5) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.545 pkt

7.(8) Anna Skalska (Festiwal Biegowy) – 1.430 pkt

8.(7) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 1.380 pkt

9.(10) Iwona Flaga (Kraków) – 1.270 pkt

10.(9) Iwona Kik (DANIEL WOSIK TERVEL TEAM) – 1.230 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

Foto: OTK Rzeźnik

1.(39) Magdalena Pierzchała (LZS Koluszki) – 635 pkt
2.(67) Sabina Lzis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 460 pkt
3.(70) Monika Węgrzyn (UKS TIKI TAKA KOLBUSZOWA) – 445 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(5) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.645 pkt
2.(6) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.545 pkt
3.(13) Katarzyna Solińska (PZU Sport Team) – 1.145 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 1.960 pkt
2.(2) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.830 pkt
3.(3) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.735 pkt

Masters (K40-49):

1.(9) Iwona Flaga (Kraków) – 1.270 pkt
2.(12) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 1.185 pkt
3.(18) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 955 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(4) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.655 pkt
2.(23) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 836 pkt
3.(79) Dorota Jonkisz (NUTREND BIEGA) – 421 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(66) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice)  – 466 pkt
2.(110) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 350 pkt
3.(457) Krystyna Kowalska (WKB Piast Wrocław) – 140 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 855 pkt
2.(3) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 735 pkt
3.(4) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 725 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 900 pkt
2.(5) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 695 pkt
3.(1) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 600 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 960 pkt
2.(8) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 780 pkt
3.(1) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 740 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 780 pkt
2.(13) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 640 pkt
3.(26) Paulina Janik (Karkonosz Running Team) – 620 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 2.160 pkt  

2.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.135 pkt  

3.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.470 pkt

4.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.455 pkt

5.(4) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.340 pkt

6.(8) Tomasz Skupień (Skawinki) – 1.290 pkt

7.(6) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 1.230 pkt

8.(7) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.220 pkt

9.(9) Radosław Boniec (Żary) – 1.170 pkt

10.(11) Bartosz Misiak (Alpin Sport Team) – 1.132 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(8) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.220 pkt
2.(37) Michał Izydorek (KS Sprint Bielsko-Biała) – 730 pkt
3.(72) Dominik Kijowski (KB Krościenko Wyżne) – 515 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 2.160 pkt
2.(7) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 1.230 pkt
3.(9) Radosław Boniec (Żary) – 1.170 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.470 pkt
2.(5) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.340 pkt
3.(6) Tomasz Skupień (Skawinki) – 1.290 pkt 

Masters (M40-49):

1.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.135 pkt
2.(4) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.455 pkt
3.(15) Marek Sokołowski (Alpin Sport Team) – 990 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(58) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 589 pkt
2.(62) Zbigniew Szatanik  (Ujsoły) – 575 pkt
3.(70) Marek Nadkański (Mszana Dolna) – 535 pkt

Weterani II (M60+)

Foto: biegnajawornik.pl

1.(14) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 995 pkt
2.(98) Tadeusz Sitek (Marciszów) – 429 pkt
3.(209) Janusz Pytel (TG Sokół Zakopane) – 274 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(11) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 860 pkt
2.(4) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 800 pkt
3.(17) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik / AZS UJK Kielce) – 720 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Bartosz Gorczyca (SALCO GARMIN TEAM) – 600 pkt
2.(8) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 540 pkt
3.(5)  Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 505 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 860 pkt
2.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 840 pkt
3.(36) Marcin Rzeszótko (Buff Team Polska) – 730 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 820 pkt
2.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 600 pkt
3.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 580 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


 -> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-

-> Nagrody gwarantowane w Lidze Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-


Najbliższe zawody:

2018.10.13 – Łemkowyna Ultra Trail 150/100, Łemkowyna Ultra Trail 70 – Mistrzostwa Polski na Ultra Dystansie
Łemko Maraton, Łemko Trail
 (70km – Kat.M, 150km, 100km – Kat.S, 48km, 30km – Kat.I)

2018.10.13-14 – Ultra Kotlina (50km – Kat.I, 80km – Kat.II, 130km – Kat.I)

2018.10.13 – VI Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki (90km – kat.I, 53km – kat.M, 26km – kat.I, 14km – kat.I)

2018.10.13 – V Podbieg na Makowicę – BIEG ELIT (Kat.II)

Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B:

daret2lbg   daret2lbg

 Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerem technicznym  Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży odzieżowej jest marka Regatta.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży samochodowej jest firma SsangYong – marka ludzi aktywnych.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży zaawansowanych systemów pomiarowych jest firma GARMIN POLSKA

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*