Ultra-Trail(R) Małopolska 2018 - BiegiGorskie.pl

Ultra-Trail(R) Małopolska 2018

Wyjątkowy bieg etapowy UTM 170 NA RATY, czyli 170 km all inclusive Festiwal biegów górskich Ultra-Trail® Małopolska 2018 już w czerwcu.

Górski bieg i to 170-kilometrowy? Tak – możesz biec UTM 170 i ścigać się dzień i noc, a jeśli marzysz o takim dystansie, ale jeszcze nie czujesz się na siłach, organizator festiwalu biegów górskich Ultra-Trail® Małopolska przygotował rozwiązanie: zrób to na raty.

UTM 170 NA RATY
Dystans UTM 170 można pokonać z przerwami na regenerację, w ciągu trzech dni, od 15 do 17 czerwca 2018 r.

„UTM 170 NA RATY startuje o 6.00 rano w piątek. Zawodnicy w pierwszym dniu biegną 70 km, w drugim 66 km i w trzecim 34 km. To będzie super weekend w Beskidach i Gorcach. Weekend all inclusive – każdemu zawodnikowi zapewnimy przepak, wyżywienie w punktach odżywczych i kontrolnych na trasie, 2 kolacje, 2 śniadania i 2 noclegi. Zawodnicy będą mogli skupić się jedynie na bieganiu i podziwianiu trasy. O całą resztę zadbamy my. Trasa pokrywa się z trasą biegaczy ścigających się na naszym najdłuższym dystansie UTM 170. Wszyscy zawodnicy będą mieli okazję spotkać się na Turbaczu.” – mówi Paweł Derlatka, kierownik zawodów.

„Mamy nadzieję, że bieg będzie okazją do integracji. Ważne jest też to, że ukończenie UTM NA RATY daje 5 punktów ITRA/UTMB. Będzie pięknie. Serdecznie zapraszamy.” – dodaje Paweł Derlatka.

Ultra-Trail® Małopolska to letni festiwal biegów górskich, który odbędzie się po raz trzeci. Obejmuje 7 dystansów od 170 km i 170 km na raty, przez 107, 64, 48, 30 do dystansu 10 kilometrów. Najkrótszy bieg wcale nie należy do najłatwiejszych – to 750 m w górę i 750 m w dół. Nie tylko skala trudności powoduje, że bieg jest wyjątkowy: to Memoriał Bartka Czajkowskiego – wybitnego fizjoterapeuty.

Start i meta biegu znajdują się w malowniczo usytuowanej Bazie szkoleniowo-wypoczynkowej „Lubogoszcz” – w środku lasu a zaledwie 50 km od Krakowa. To miejsce na jeden czerwcowy weekend zamieni się w wioskę biegową. Co ważne, każdy bieg jest pętlą. Zawodnicy zwiedzą Beskid Wyspowy i Gorce – dużą część Małopolski.

Jak podczas każdego wydarzenia organizowanego przez Fundację 4 Alternatywy, w czasie Ultra-Trail® Małopolska będzie trwać zbiórka karmy i koców dla bezdomnych psów i kotów w ramach akcji Człowiek zwierzakowi bratem i zbiórka odzieży sportowej dla pacjentów Ośrodków MONAR. „Pacjenci, również poprzez treningi biegowe, wychodzą z uzależnień, z którymi się zmagają. Biegacze nigdy nas nie zawiedli. Po każdym festiwali mamy kilkaset kilogramów do rozdysponowania. Wspólne działanie daje moc!” – mówi Piotr Jasiński z Fundacji 4 Alternatywy.

Kraków, 19/02/2018

RUN / ECO / VEGE / CHARITY to wizja biegania, którą promuje Organizator Ultra – Trail® Małopolska – Fundacja 4 Alternatywy. W Regulaminie zawodów znajdziecie zasady Eco i Fair Play a w punktach odżywczych spróbujecie pysznych wegetariańskich posiłków.

Więcej informacji:

www.ultratrailmalopolska.pl
www.facebook.com/UltraTrailMalopolska

Napisane przez

Dominik Ząbczyński