Start zapisów na Ultra-Trail Małopolska - BiegiGorskie.pl

Start zapisów na Ultra-Trail Małopolska

17 października zostaną otwarte zapisy na wszystkie dystanse Ultra-Trail® Małopolska 2022. Przyszłoroczne zawody odbędą się w dniach 27-29 maja 2022 r.

To są bardzo trudne zawody z wymagającymi, technicznymi trasami. Podczas jednego biegu zawodnicy mogą zwiedzić wszystkie szczyty Beskidu Wyspowego i przebiec przez całe Gorce. Początkowo najdłuższym biegiem Ultra-Trail® Małopolska był UTM 170, który dystansem i przewyższeniami zbliżony jest do Ultra-Trail® du Mont Blanc.

Od roku 2019 dodano dodatkowy odcinek wiodący przez kilka beskidzkich szczytów i w ten sposób powstał UTM 240. To morderczy dystans dla zawodników o perfekcyjnym przygotowaniu i niesamowitej wytrzymałości. Podczas „covidowej” edycji w roku 2021 ukończyły go po raz pierwszy kobiety – Dominika Ćieślak i Ewa Wardak. Warto dodać, że Dominika osiągnęła wówczas drugi rezultat w klasyfikacji open.

Dwukrotnym bezapelacyjnym zwycięzcą UTM 240 był Marek „Dzika Kuna” Rutka, do którego należy rekord tej trasy – 47:45:20.

Foto: A : G Adventure Globe  

Priorytetem organizatorów jest bezpieczeństwo i zdrowie biegaczy, dba o nie Grupa Podhalańska GOPR. Co około 20 kilometrów zlokalizowane są punkty odżywcze, oferujące napoje, przekąski i ciepłe posiłki. Zawodnicy przedwcześnie kończący bieg mają możliwość skorzystania z transportu do miejsca startu i mety. Bardzo szeroki wachlarz dystansów – od 10 do 240 km daje szansę dostosowania trasy do aktualnej formy i potrzeb uczestnika. Dodatkowym atutem jest możliwość zmierzenia się z zawodnikami spoza Polski.

Na wcześniejsze edycje Ultra-Trail® Małopolska, przybyli zawodnicy z ponad dwudziestu krajów świata m.in. Australii, Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Japonii, Korei Południowej, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Słowacji, Szwecji, Tajwanu, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch. Festiwal ma charakter międzynarodowy.

Foto: A : G Adventure Globe  

To, co wyróżnia zawody organizowane przez Fundację 4 Alternatywy (Ultra-Trail® Małopolska, Winter Trail Małopolska, Szczebel CUP by UTM, Nowa Huta w czterech smakach, Crossowy Półmaraton Nowohucki), to działanie w harmonii ze światem roślin, zwierząt i ludzi. Biegi towarzyszą realne działania charytatywne – współpraca z ośrodkami terapii uzależnień Stowarzyszenia MONAR, zbiórki na rzecz bezdomnych zwierząt, ciągła praca nad redukcją ilości odpadów, które powstają podczas zawodów czy fakt, że podczas organizacji zawodów nie są wykorzystywane produkty pochodzenia zwierzęcego – stąd wegetariańskie i wegańskie, ale bogate we wszystko, co potrzebne biegaczowi, posiłki.

Głosami internautów Ultra-Trail® Małopolska została wybrana najlepszą imprezą cykliczną w Małopolsce w ramach konkursu Turystyczne Skarby Małopolski organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i Małopolską Organizację Turystyczną.

Ultra-Trail® Małopolska 2022: 27-29.05.2022:

UTM 240: 240 km, przewyższenia: 13250 m + / 13250 m –
UTM 170: 170 km, przewyższenia: 8190 m + / 8190 m –
UTM 105: 105 km, przewyższenia: 5570 m + / 5570 m –
UTM 64: 64 km, przewyższenia: 3880 m + / 3880 m –
UTM 45: 45 km, przewyższenia: 2540 m + / 2540 m –
UTM 35: 35 km, przewyższenia: 1960 m + / 1960 m –

Więcej informacji:
ultratrailmalopolska.pl
fb/UltraTrailMalopolska

Foto: A : G Adventure Globe  

 

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*