Europejski Festiwal Biegowy - Największa pula nagród! - BiegiGorskie.pl

Europejski Festiwal Biegowy – Największa pula nagród!

Tego jeszcze nie było! Tego jeszcze nie grali! Największa pula nagród „ever”!

Biegamy z różnych powodów. Bo nas to kręci, bo lubimy adrenalinę, bijemy rekordy, chcemy być blisko natury i sprawdzić się w ekstremalnych warunkach, pochwalić się zdjęciami w mediach społecznościowych, zaimponować znajomym lub po prostu biegowo się upodlić i poczuć 50, 100 i więcej kilometrów w nogach. Wszyscy kochamy ten moment, kiedy jesteśmy na ostatniej prostej i przekraczamy linię mety. I to uczucie, kiedy wolontariusz zawiesza nam medal na szyi.

Opóźniona bolesność mięśniowa, zwana potocznie „zakwasami”, też potrafi cieszyć (nie mówcie, że nie). Jednak jest jeszcze jedna motywacja, do której wielu z nas nie chce się przyznać, nie mówi o niej głośno, żeby nie zapeszyć. To nagrody! A te w Krynicy-Zdroju będą naprawdę imponujące.

Europejski Festiwal Biegowy jest wyjątkowy pod wieloma względami. Do wielu „naj” dochodzi jeszcze jedno, niespotykana nie tylko w Polsce, ale w Europie i jedna z największych na świecie pula nagród. Łączna kwota zwala z nóg. To niesamowita suma 301 500,00 złotych!!! Wystarczy wspomnieć, że główna nagroda w „Krynickiej Setce” wyniesie okrągłe 100 000 złotych!!!

Na najdłuższym dystansie nagrody pieniężne przyznane będą do szóstego miejsca włącznie.

👉Za drugie miejsce: 10 000,00 PLN
👉Za trzecie miejsce: 5 000,00 PLN
👉Za czwarte miejsce: 4 000,00 PLN
👉Za piąte miejsce: 3 000,00 PLN
👉Za szóste miejsce: 2 000,00 PLN

Oczywiście w Krynicy-Zdrój obowiązuje pełne równouprawnienie. Nagrody dla kobiet są takie same, jak dla mężczyzn. Zawodnicy rywalizujący na pozostałych dystansach też mają o co walczyć. To kolejne dziesiątki tysięcy złotych. A do tego należy dodać bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe dla dzieci i tych, którzy podejmą wyzwanie, by zmierzyć się w konkurencji „Deptak Challenge” z wodą mineralną Zuber w roli głównej.

Reasumując, nagrody finansowe czekają na 36 biegaczek i biegaczy, a w kategoriach wiekowych zostanie wyróżnionych aż 120 osób. Jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie konkurencje, to zostanie nagrodzonych aż 186 zawodników!!! Nie pozostaje nic innego, jak wybiegać sobie nagrodę, choć i tak najważniejsza będzie przygoda, spotkania z przyjaciółmi i niezwykła atmosfera na krynickim deptaku.

fb festiwalu: https://www.facebook.com/EFB2021

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*