Bieg z dobrymi widokami! - BiegiGorskie.pl

Bieg z dobrymi widokami!

Półmaraton Jeleniogórski i Dziesiątka Staropolanki już w najbliższą niedzielę!

7 kwietnia, w niedzielę, o godz. 11:00 ruszy VII Półmaraton Jeleniogórski i Dziesiątka Staropolanki. Pogoda ponownie zapowiada się wyśmienicie, a to oznacza nie tylko dobre warunki do biegania i kibicowania, ale również przepiękne widoki.

W Jeleniej Górze będzie już zielono i wiosennie, a w górach wciąż biało i śnieżnie. I ten właśnie kontrast, to połączenie sprawia, że jest to naprawdę bieg inny niż wszystkie. To bieg „z widokiem na góry”! Na tej trasie po prostu nie można się nudzić!

W tym roku limit miejsca na oba dystanse określono na równy tysiąc, ale ostatnich kilkanaście miejsc na 10 km powinno jeszcze w puli zostać. Wygląda więc na to, że w stronę Sobieszowa i Podgórzyna ruszy w niedzielę rekordowa ilość biegaczy.

Tym, którzy są już na liście startowej przypominamy, że 7 kwietnia startujemy z pięknego Placu Piastowskiego w Cieplicach – Zdroju i ruszamy w stronę gór.

Numery i pakiety startowe będzie można odbierać już w piątek, od godz. 17:00 do 20:00. W niedzielę biuro zawodów czynne będzie od godz. 8:00. Półmaraton startuje o 11:00, a „dycha” dziesięć minut później.

Dekoracje od godz. 13:00. Na mecie na wszystkich (opłaconych do 15 marca) czekają medale i pamiątkowe dyplomy w biurze zawodów.

Standardowo również – bufet – meta i coś do picia i zjedzenia. Finisz – jak zwykle – główną aleją Parku Zdrojowego. Wśród startujących dominują oczywiście mieszkańcy Dolnego Śląska, ale łatwo znaleźć również zawodników z odległych zakątków Polski – z Poznania, Warszawy czy Szczecina. To dowód na to, że warto na ten bieg do „Jelonki” przyjechać. Są również zawodnicy z Czech, Ukrainy, Niemiec i Hiszpanii.

Rok temu półmaraton wygrał Alan Dobrowolski (Decathlon Szczawno – Zdrój, czas 1:18:34), a dziesiątkę Mateusz Dzioba (MKS Paulinum Jelenia Góra). Zawodnicy i zawodniczki rywalizują tradycyjnie w klasyfikacji open oraz w kategoriach wiekowych. Na obu dystansach prowadzona będzie również klasyfikacja drużynowa.

Jeleniogórski bieg tradycyjnie otwiera biegową wiosnę w regionie, a sezon kończy jeleniogórski Bieg Niepodległości. Do listopada jednak jeszcze sporo czasu, więc po ulicznym mocnym otwarciu warto przenieść się w góry – organizatorzy Półmaratonu Jeleniogórskiego zapraszają na cykl biegów górskich Runner’s World Super Bieg. Premiera już 12 maja w Polanicy Zdroju.

Więcej na: https://superbieg.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*