Bieg Frassatiego coraz bliżej - BiegiGorskie.pl

Bieg Frassatiego coraz bliżej

Prawie 350 osób na listach startowych Górskiego Biegu Frassatiego – zostało już niewiele pakietów!

Wśród uczestników wielu mocnych biegaczy. Na zawodników czekają liczne atrakcje dodatkowe.

Pierwsza edycja Górskiego Biegu Frassatiego zbliża się wielkimi krokami. Do startu pozostały dwa miesiące, a zapisy trwają do końca kwietnia. Jednak już teraz zarejestrowanych jest blisko 350 biegaczy z 5 krajów, a wśród nich takie nazwiska jak Robert Faron, Anna Arseniuk, Paulina Wywłoka, Przemysław Sobczyk, Jacek Michulec czy Chris Terzoni.

Biegacze zmierzą się z wymagającym trasami Beskidu Małego. Niech was jednak nie zwiedzie nazwa tego pasma – przymiotnik „mały” odnosi się bowiem do niewielkiego terytorium, jakie zajmuje ta część Beskidów. Jednak tutejsze góry posiadają mnóstwo stromych i trudnych technicznie, bo kamienistych szlaków. Właśnie takimi ścieżkami poprowadzona jest trasa Biegu Frassatiego.

Aby zdobyć medal finiszera biegu trzeba pokonać niespełna 22 km dystansu, ponad 1100 m. sumy podbiegów i tyle samo zbiegów. Zawodnicy po drodze zdobędą 5 szczytów, w tym zaliczany do Korony Gór Polski Czupel. To z tego szczytu rozpocznie się 4-kilometrowy, wymagający i stromy zbieg do zlokalizowanej nad malowniczym jeziorem Międzybrodzkim mety, w czasie którego traci się aż 620 m wysokości.

Na zawodników, ich osoby towarzyszące i kibiców czeka też wiele dodatkowych atrakcji.

W miasteczku biegowym w strefie start/meta zbudowany zostanie duży namiot festiwalowy, staną foodtrucki, dmuchańce dla dzieci, będzie można skorzystać z bezpłatnego badania przeciwudarowego, specjalista z Tatrzańskiego Parku Narodowego poprowadzi warsztaty „Zero Waste”, rozegrane zostaną biegi dla dzieci, a na zakończenie imprezy na żywo zagra zespół Carrantuohill.

W pakietach startowych zawodnicy znajdą między innymi koszulkę techniczną zaprojektowaną w biało-czerwono-szarych barwach biegu. Z kolei projekt medali zawiera wpisane w okrąg, ażurowe logo imprezy, które symbolizuje trzy główne szczyty, jakie biegacze zdobędą pokonując trasę – Gaiki, Magurkę i Czupel.

Hasłem imprezy jest „Górska przygoda w krainie beskidzkich jezior”. Skąd takie połączenie gór i wody? Bo miejsce rozegrania zawodów – Międzybrodzie Bialskie – to miejscowość położona w malowniczym przełomie rzeki Soły – tuż obok siebie znajdują się tu trzy sztuczne jeziora powstałe na skutek spiętrzenia wód tej rzeki oraz unikatowy zbiornik wodny zbudowany na szczycie góry Żar – mekki sportów ekstremalnych.

Na uczestników Górskiego Biegu Frassatiego czekają nie tylko ostre podbiegi i wymagające zbiegi, ale również fantastyczne widoki na te akweny wodne. A miasteczko biegowe zlokalizowane będzie nad samym brzegiem jednego z jezior.

Bieg Frassatiego jest również klasyfikowany w cyklu Ligi Biegów Górskich jako bieg I kategorii. Oznacza to, że punkty zdobędzie tu 40 najlepszych panów i 20 najszybszych pań. Czy znajdziesz się w tym gronie? Na decyzję nie zostało wiele czasu.

 

Linki:
Do strony biegu: https://biegfrassatiego.gosc.pl/
Do fb. biegu: https://www.facebook.com/BiegFrassatiego
Do zapisów: http://chronotex.pl/opis-zawodow/?id_zawodow=288

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*