6. Półmaraton Sowiogórski - BiegiGorskie.pl

6. Półmaraton Sowiogórski

Tegoroczna edycja Półmaratonu Sowiogórskiego odbędzie się już 5 maja. Opłata startowa w wysokości 60 PLN i zapisy przez internet obowiązują tylko do 29 kwietnia. Potem rejestracja będzie możliwa tylko w dniu imprezy w biurze zawodów, a koszt wzrośnie do 70 PLN. Warto jednak pamiętać, że akces w dniu biegu nie gwarantuje pełnego pakietu startowego. Za to udział w biegu, wspaniała górska trasa, świetna atmosfera i sportowe emocje – gwarantowane!

Mieszkańcy gminy i miasta Nowa Ruda, bez względu na termin, zapłacą tylko 40 PLN, a seniorzy, którzy ukończyli 65 lat są z opłaty startowej zwolnieni.

Półmaraton to tylko część biegowego weekendu w Górach Sowich, bo w sobotę odbędzie się też Sowiogórska Dycha (tu limit miejsc startowych został już wyczerpany). Szykuje się więc świetna okazja do pobiegania w górach – tym bardziej, że długi majowy weekend sprzyja wyjazdom i podróżom – również tym biegowym.

Dla pierwszy trójek w klasyfikacji open kobiet i mężczyzn przewidziano nagrody finansowe, a w kategoriach wiekowych trofea sportowe.

Organizatorzy czekają na górskich biegaczy w Ludwikowicach Kłodzkich w niedzielę 5 maja – start półmaratonu o godz. 11:00. Start i meta – na boisku sportowym przy ul. Kasprowicza w Ludwikowicach Kłodzkich, tuż obok Domu Europejskiego, w którym od 8:00 rano działać będzie biuro zawodów.

Najniższy punkt trasy to 475 m, a najwyższy to 1015 m n.p.m. i nie trzeba zgadywać, że będzie to Wielka Sowa. Trasa mierzy ok. 22 km i tradycyjnie wiedzie przez najciekawsze (nie tylko biegowo!) zakamarki tej części Gór Sowich.

Organizatorzy trzymają się oczywiście sprawdzonych rozwiązań i żelaznych punktów programu na trasie, ale co roku dokładają coś nowego i odkrywają nowe biegowe ścieżki.

Ten majowy wekeend to tak naprawdę dopiero wstęp do tego co będzie się działo na Wielkiej Sowie i w Ludwikowicach Kłodzkich w sierpniu. 11 sierpnia wystartuje 10. Bieg na Wielką Sowę – ponownie wybrany przez biegaczy najlepszym biegiem alpejskim w Polsce!

Póki co – czas na wiosenną rozgrzewkę i solidną dawkę górskiego biegania na długim dystansie. 6. Półmaraton Sowiogórski już 5 maja w Ludwikowicach Kłodzkich!

A w pakiecie m.in. ligowe opaski ATTIQ w wersji letniej!

Wciąż jeszcze można się zapisać!

https://www.facebook.com/BiegajWGorachSowich/
https://biegajwgorachsowich.pl

 

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*