Najpiękniejsze atrakcje stolicy Tatr - BiegiGorskie.pl

Najpiękniejsze atrakcje stolicy Tatr

Zakopane to miasto magiczne, które przyciąga każdego roku setki tysięcy turystów. Usytuowanie tej miejscowości sprawia, że każdy zakocha się w górach od pierwszego wejrzenia, jednak stolica Tatr może zaoferować coś więcej niż znane wszystkim, oblegane Krupówki oraz restauracje. Tu na wyciągniecie ręki jest cudowna, majestatyczna natura, jak również rozrywka dla całych rodzin i miłośników mocnych wrażeń. Atrakcje w Zakopanem i jego okolicach z pewnością Cię nie zawiodą.

Punkty obowiązkowe na wakacyjnej mapie

Zanim zaczniesz kręcić się po najpopularniejszych punktach Zakopanego, zwróć uwagę na miejsca, które większość turystów omija. Swój spacer możesz zacząć od zacisznego Cmentarza Zasłużonych na Pęksowym Brzysku. Choć niektórzy sceptycznie podchodzą do tego typu atrakcji, to naprawdę warto zobaczyć wyrzeźbione w drewnie nagrobki będące istnymi dziełami sztuki ludowej. Ciszę i spokój odnajdziesz także w Kaplicy Najświętszego Serca Jezusa, która została zbudowana 1907 roku przez lokalnego przedsiębiorcę. To połączenie typowo zakopiańskiej architektury, wspaniałego otoczenia oraz prostoty, która zrobi wrażenie na każdym. Gdy już znudzi Cię odludzie, wybierz znaną i lubianą Gubałówkę, która może zaoferować Ci moc atrakcji dla całej rodziny. Tu znajdziesz knajpki z oscypkami, stragany z pamiątkami oraz kolejkę grawitacyjną. Równie ważny na mapie Twojej wycieczki powinien być Kasprowy Wierch, a konkretniej wjechanie na niego kolejką linową. Pamiętaj jednak, że takie atrakcje w Zakopanem wymagają od Ciebie sporo cierpliwości i jeszcze więcej czasu. Oczekiwanie na wjazd kolejką w szczycie sezony to nawet kilka godzin, jednak czego nie robi się dla takich widoków? Nie zapomnij też o spacerze Doliną Kościeliską. To niezbyt wymagająca, ale zapierająca dech w piersiach trasa prowadząca do schroniska Ornak.

Rozrywka dla wymagających

Niewątpliwie najbardziej wymagającymi turystami są dzieci. Maluchów nie zadowolą wielogodzinne wycieczki krętymi i stromymi szlakami. Na szczęście atrakcje w Zakopanem są przewidziane także dla najmłodszych gości miasteczka. Domek do góry nogami sprawi, że Twoje pociechy poczują się jak w bajce. Papugarnia pozwoli przyjrzeć się bliżej kolorowym ptakom, które chętnie nawiązują kontakt z odwiedzającymi. Góralski ślizg lub zjazd ze skoczni Wielka Krokiew podniesie poziom adrenaliny znudzonym rodzicom. Zakopane to jednak przede wszystkim góry i koniecznie trzeba je wziąć pod uwagę, szczególnie jeśli jesteś pasjonatem wędrówek. Wyprawa na Nosal lub wspinaczka na Giewont to z pewnością nie jest rozrywka dla każdego, ale miłośnicy zdobywania szczytów będą zachwyceni. Po wszystkim możesz odpocząć w jednej z góralskich karczm zlokalizowanych na Krupówkach. Tu skosztujesz nie tylko aromatycznych oscypków z pobliskich bacówek, ale także bryndzy, kwaśnicy, hałuszek czy moskoli. Po takiej dawce wrażeń z pewnością będziesz chciał szybko wrócić do stolicy Tatr.
Atrakcje w Zakopanem zaspokoją potrzeby każdego turysty. Zarówno fanatyk pieszych wędrówek po odludnych zakątkach, jak i zwolennik miejskiego zgiełku znajdzie tu coś dla siebie. Bez względu na wiek goście odwiedzający to miasto wyjeżdżają z niego zachwyceni widokami, wrażeniami, góralską gościnnością oraz rozrywką, która czeka na Ciebie co krok.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*