Jaki smartband wybrać do biegów górskich? - BiegiGorskie.pl

Jaki smartband wybrać do biegów górskich?

Osoby chcące zacząć uprawiać sport lub planujące regularne treningi poprzez bieganie czy jazdę na rowerze, szukają sposobów na monitorowanie swoich postępów, by zmaksymalizować swoje działania. Regularne zapisywanie serii powtórzeń czy przejechanego/przebiegniętego dystansu, to dobre rozwiązanie dla osób chcących realizować wcześniej ustalony plan ćwiczeń. Pomaga w tym również kontrolowanie swojego ciała, a osoby chcące sprawdzić liczbę spalonych kcal czy intensywność ostatniego treningu, powinny zainteresować się smartbandem. Opaska sportowa to jedna z odmian popularnych smartwatchy, jednak jest ona znacznie tańsza, a spełnia takie same funkcje, jak nowoczesne zegarki. Sprawdź, jak dobrać smartband, który będzie dostosowany do osób lubiących biegać w górach.

Biegi górskie ze smartbandem – jakie korzyści zyskuje użytkownik?

Niezwykle istotne podczas trenowania czy wykonywania różnych aktywności fizycznej jest regularne sprawdzanie tego, jak organizm reaguje na kolejne stawiane przed nim wyzwania. Wpływa to bezpośrednio na efektywność poszczególnych ćwiczeń, a dzięki dłuższej obserwacji wyników możliwe jest dobranie harmonogramu dobranego do danej osoby. Stąd duża popularność przeróżnych aplikacji do monitorowania swoich codziennych działań, które automatycznie przygotowują zestawienia i podsumowania za dany okres. Uzupełnieniem tych programów jest smartband, który jest stworzony dla osób aktywnych i wspierający ich różne pasje, jak choćby górskie biegi.

Aktywność ta jest wyjątkowo obciążająca – powietrze w górach jest nieco rozrzedzone i choć duże zmiany zauważalne są dopiero na wyższych wysokościach, to wysiłek fizyczny powoduje zwiększone zapotrzebowanie organizmu na tlen. Do tego same biegi górskie odbywają się w trudnych warunkach, znacząco obciążając mięśnie. Dobrze jest zatem regularnie sprawdzać, w jaki sposób ciało danej osoby reaguje na wszelkie przejawy aktywności odbywające się w ciągu dnia.

Smartband do biegów górskich – co pozwala zmierzyć sportowa opaska?

Smartband nie różni się wiele pod względem oferowanych przez inne nowoczesne zegarki. Sportowa opaska pozwala przede wszystkim na sprawdzenie tętna monitorowanie liczby przebytych kroków danego dnia, pomiar spalonych kcal czy sprawdzanie powiadomień z komunikatorów czy mediów społecznościowych. Dzięki temu, że opaskę można zsynchronizować z telefonem, możliwa jest kontrola swoich ulubionych aplikacji bez sięgania po smartfon. Opaski Xiaomi Mi Band 4 i 5 bezpośrednio łączą się z aplikacją do treningów Mi Fit, co pozwala na pełną kontrolę swoich ulubionych aktywności. Oprogramowanie smartbanda zostało wyposażone w kilka różnych trybów treningu, co pozwala na zwiększenie efektywność swoich ćwiczeń.

Czym powinien wyróżniać się smartband dla aktywnych?

Ze względu na swoje rozmiary, smartband ma nieco mniejszy wyświetlacz niż standardowe smartwatche (przykładowo przekątna Honor Band 5 to 0,95 cala), jednak sprawia to, że całe urządzenie jest mniej inwazyjne, zyskując tym samym na funkcjonalności. Do tego sama opaska nie powinna uciskać ręki – bransoleta wykonana z przyjemnego w dotyku materiału sztucznego zapewnia komfort użytkowania przez cały dzień.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*