Jak skompletować strój do biegania w górach? - BiegiGorskie.pl

Jak skompletować strój do biegania w górach?

Bieganie w górach jest dla osób początkujących sporym wyzwaniem. Oprócz przygotowania kondycyjnego niezbędne okazuje się także zadbanie o odpowiedni strój. Na co zwrócić uwagę przy zakupie poszczególnych jego elementów i jak poprawnie go skompletować w przypadku kobiety? Podpowiadamy.

Bluza do biegania w każdych warunkach

Pogoda w górach bywa bardzo kapryśna, więc wybór uniwersalnej bluzy do biegania leży w gestii każdej sportsmenki, która chce czuć się komfortowo w takich warunkach. Kluczową kwestią jest ochrona przed zimnem i wiatrem. Niebagatelne znaczenie ma także skuteczne odprowadzanie potu w trakcie nieco cieplejszej aury. Okazuje się, że połączenie tych dwóch cech jest możliwe, co widać na przykładzie rozwiązań proponowanych przez Nessi Sportswear. To polski producent odzieży sportowej, którego produkty cieszą się zainteresowaniem nie tylko wśród kobiet aktywnie uprawiających sport.

Wygodna koszulka do biegania

Jeśli pogoda sprzyja to na górskie zmagania warto poszukać wygodnej koszulki do biegania. W tym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na parametry związane z termoaktywnością takiej odzieży. Powinno głównie nam zależeć na tym, aby odprowadzić nadmiar potu na zewnątrz. Klasyczna bawełniana koszulka szybko przylepia się do ciała. Natomiast odzież do biegania stworzona jest ze specjalnych materiałów, które pozwalają naszej skórze swobodnie oddychać, a przy tym stanowi to podstawową barierę w przypadku chłodniejszych podmuchów wiatru.

Jakie legginsy wybrać?

Jeśli chodzi o legginsy do biegania w górach to warto wybrać takie, które pozwolą na nieskrępowane pokonywanie kolejnych kilometrów zaplanowanej trasy. Oprócz wygody liczy się także jakość zastosowanych materiałów. Taka odzież powinna być wytrzymała i co bardzo ważne – kobieta musi prezentować się w niej dobrze. Ciekawym pomysłem pod tym względem są legginsy sportowe Nessi. Optycznie wysmuklają nogi oraz wyróżniają się na tle innych unikatowym printem. Nikt nie ma wątpliwości, że kolorowe ubrania sportowe dla kobiet są teraz na topie. Zamiast smutnych czarnych i szarych leginsów warto sięgnąć po takie, które swoim wyglądem wywołują pozytywne skojarzenia.

Niezależnie od tego czy planujemy biegać na krótkich czy długich dystansach to warto mieć przy sobie butelkę z wodą i telefon. Legginsy Nessi Sportswear są także wyposażone w wygodne kieszonki, które są sprytnie ukryte w tym elemencie garderoby. Ich konstrukcja pozwala na bezpiecznie transportowanie niewielkich przedmiotów, które zawsze warto mieć pod ręką.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*