Jak dobrać sprzęt narciarski? Kup sprzęt taniej na Black Friday 2020! - BiegiGorskie.pl

Jak dobrać sprzęt narciarski? Kup sprzęt taniej na Black Friday 2020!

Narciarstwo osobom, które nie miały z nim wcześniej styczności może wydawać się sportem skomplikowanym. Dziedzina ta wymaga od nas pewnej inwestycji w potrzebny sprzęt, odzież, czy akcesoria, często nie mamy pewności czego dokładnie potrzebujemy wybierając się na stok. Jazda na nartach jest jednak cudownym doświadczeniem, którego każdy powinien doświadczyć samodzielnie. Dzięki temu nie tylko możemy pozostać aktywni zimą, dbając o swoją kondycję fizyczną i psychiczną, ale i korzystać z uroków tej wspaniałej pory roku. Dzisiaj podpowiadamy, jaki sprzęt narciarski należy zakupić przed wybraniem się w góry.

„Twardy” sprzęt narciarski

Do niego zaliczamy najważniejsze elementy naszego wyposażenia, czyli narty, wiązania i buty narciarskie. To totalne podstawy, bez których nie jesteśmy w stanie zjeżdżać. Jeżeli nigdy nawet nie byliśmy na stoku, w pierwszej kolejności możemy te elementy wypożyczyć na miejscu. Dzięki temu poznamy sport, dowiemy się czy dobrze się w nim czujemy. Pełnię wrażeń możemy jednak uzyskać dopiero z własnym sprzętem narciarskim – jest on w pełni dopasowany do naszych potrzeb, preferowanego stylu jazdy, a przede wszystkim – do naszej indywidualnej anatomii.

Narty najczęściej spotykamy w gotowym zestawie z wiązaniami, co odejmuje jeden problem z wyborem u osób, które jeszcze nie znają tak dobrze tego sportu. Sprzęt narciarski należy dobrać biorąc pod uwagę swój poziom umiejętności, preferowane warunki, a następnie wybrać rozmiar dopasowany do naszego wzrostu. Osoby początkujące mogą przebierać w szerokiej ofercie nart On Piste, które przeznaczone są na przygotowane trasy, o dobrze ubitym śniegu – na nich najlepiej jest się uczyć jazdy.

Zakup butów narciarskich bywa już nieco bardziej skomplikowany – te musimy dobrać nie tylko do stylu jazdy, ale i indywidualnej anatomii. Na szczęście, obecnie producenci wysokiej jakości sprzętu narciarskiego jako priorytet stawiają sobie komfort użytkowników. Dzięki temu nasze nowe buty mogą być zarówno wygodne, dobrze do nas dopasowane, jak i wydajne.

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

„Miękki” sprzęt narciarski

W tej kategorii wyróżniamy kilka bardzo ważnych rzeczy, bez których nie można się obejść na stoku. Dbają o naszą wygodę i bezpieczeństwo, ułatwiają jazdę i poprawiają naszą wydajność.

Sprzęt narciarski nie istnieje bez porządnych kijków u naszego boku. Dzięki nim zapewniamy sobie równowagę, wygodę i wsparcie. Wśród kijków głównie znajdziemy modele wykonane z aluminium, osoby bardziej zaawansowane, którym zależy na lepszej elastyczności i lekkości skierują swe poszukiwania ku modelom wykonanym z karbonu.

Na stoku powinniśmy mieć na sobie kask i gogle – nawet gdy przepis nakładający na nas ten obowiązek już dawno nas nie dotyczy. Elementy te odpowiadają za nasz komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo niezwykle ważnych elementów naszego ciała, czyli głowy i oczu. Niezależnie od tego jak dobre są nasze umiejętności, nigdy nie wiemy, na kogo możemy trafić na stoku. Wypadki chodzą po ludziach, a ci, którzy nie dbają o własną ochronę mają specjalne miejsce w prawach Murphy’ego. Dobrze dopasowane do kasku gogle umożliwią nam nie tylko uzyskanie stylowego wyglądu, ale i utrzymanie naszego wzroku w dobrej kondycji. Należy pamiętać, że w górach, na ośnieżonym stoku, słońce atakuje nas podwójnie, co powoduje większe narażenie na szkodliwe promieniowanie, a także znacznie wyższą możliwość oślepienia przez odbity od lodu promień.

Odzież narciarska chroniąca przed trudnymi warunkami

Nawet najlepszy i najdroższy sprzęt narciarski nie sprawdzi się, gdy na stoku będzie nam zimno i niewygodnie. Podstawą sportów zimowych jest odpowiednio dobrana odzież techniczna, która będzie posiadała membranę o wysokich parametrach wodoodporności i oddychalności, a także właściwą dla naszych potrzeb termoizolację.

Na stok ubieramy się na cebulkę. Zaczynamy od kompletu bielizny termoaktywnej. Dzięki niej nasze ciało będzie zachowywało odpowiednią temperaturę, a wytworzona przez nie wilgoć będzie błyskawicznie odparowywana. Na koszulkę dla dodatkowego ciepła warto założyć bluzę – tu również powinno się wybierać modele ze specjalnych materiałów, które będą wspierać właściwości bielizny. Nie obawiajmy się poliestru i bluz z polaru, gdyż to właśnie takie tkaniny najlepiej sprawdzą się przy wysokim wysiłku w niskich temperaturach. Na sam wierzch zakładamy odpowiednią kurtkę narciarską i spodnie narciarskie. Ochronią nas one przed zimnem, ale i przegrzaniem, zadbają o odprowadzanie potu i nie przepuszczą wody do innych warstw.

Wyposażając się w nowy sprzęt narciarski warto wybrać się do rzetelnego sklepu z takimi produktami. Jednym z nich jest SnowShop, w którym pracują doświadczeni doradcy, doskonale znający sprzedawane produkty. Sprzęt narciarski Warszawa możemy znaleźć w dwóch miejscach – przy Wrocławskiej 25 i Ostrobramskiej 38b. Sprzęt narciarski Gdańsk znajdziemy w galerii City Meble, przy alei Grunwaldzkiej 211. Jeżeli chcemy obejrzeć sprzęt narciarski online możemy skierować się na snowshop.pl – najlepsza oferta czeka!

Zainteresowany wyprzedażą nart? Kup online na -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych:
Sklepy stacjonarne:
Warszawa, ul. Wrocławska 25
Warszawa, ul. Ostrobramska 38b
Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*