Tatra Running zaprasza - BiegiGorskie.pl

Tatra Running zaprasza

Uwielbiacie biegać? Jesteście gotowi na nowe wyzwania? Macie w planach pobicie rekordów życiowych, ale codzienny trening zaczyna Was nudzić? Spróbujcie czegoś kompletnie nowego, podczas kondycyjnych obozów w górach.

Tatra Running, to propozycja dla aktywnych biegaczy, którzy chcą zasmakować wysiłku innegi rodzaju i (dosłownie) wbiec na wyższy poziom.

Od lat terenem, który kojarzy się z wspinaniem na szczyt i walką z samym sobą, są góry. Chodzenie po górach stanowi wyzwanie dla osób, które szukają spełnienia i stawiają przed sobą jasne, ambitne cele. Natomiast górskie bieganie to takie samo wyzwanie, podniesione do kwadratu i mogące do kwadratu podnieść kondycję każdego biegacza. Góry i przewyższenia to zatem coś więcej niż wyzwanie – to po prostu przestrzeń, która wymusi na organizmie biegacza takie przemiany, których nigdzie indziej na nizinach nie da się osiągnąć. Choćby ktoś setki kilometrów tygodniowo w terenie płaskim pokonywał, nie da to takiego efektu, jak te same setki, ale pokonywane po obozie w górach. Góry uzbroją organizm siłowo w sposób, w jaki żadna siłownia nie zdoła. To góry wyniosą nas na wyżyny naszych możliwości i wytrzymałości. Wiedzą o tym doskonale najlepsi zawodnicy polscy i światowi, każdego roku przyjeżdżając na obozy w góry. Czy to nie z nich mamy brać przykład?

W programie każdego zgrupowania, przygotowane przez specjalistów treningi w dolinach i na przełęczach Tatr oraz na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Odbywają się one pod opieką wykwalifikowanej kadry Tatra Running – Magdy Derezińskiej-Osieckiej, przewodnika tatrzańskiego, mistrzyni Polski w biegach górskich i w skialpiniźmie oraz Kuby Wiśniewskiego, trenera i medalisty mistrzostw Polski w biegach długich. Same treningi to jeden, a odpowiednia odnowa – to drugi i także kluczowy środek treningowy.

Uczestnicy obozu mają do dyspozycji Nosalowy Dwór, czyli luksusowy hotel, z pełnym wyżywieniem i centrum Spa w Zakopanem. Co więcej, o ich kondycję dba doświadczony w pracy ze sportowcami fizjoterapeuta Jarosław Dymek, a oprócz zajęć praktycznych, codziennie odbywają się wykłady i warsztaty teoretyczne.

Obóz Tatra Running to dużo więcej niż zwykły obóz kondycyjny. Nie sposób pokonać kilku tysięcy metrów deniwelacji w ciągu kilku dni, bez odpowiedniego wsparcia specjalistycznego. Pod okiem dietetyka sportowego Jakuba Czaji, każdy uczestnik będzie mógł zmienić nieprawidłowe nawyki żywieniowe i ustalić dietę, która w przyszłości pomoże w uzyskiwaniu rekordowej formy.

Zespół Tatra Running zaprasza więc w gościnne progi Nosalowego Dworu i na tatrzańskie szlaki. Na stronie www.tatrarunning.pl ruszyły już zapisy do letnich obozów, odbywających się w terminach: 20-24.06 oraz 10-19.08.

Poziom uczestników może być bardzo zróżnicowany – doświadczona kadra dostosuje treningi do indywidualnej formy podopiecznych tak, żeby każdy mógł jak najwięcej się nauczyć i skorzystać.

Jednocześnie należy przestrzec wszystkich potencjalnych uczestników- bieganie wciąga, a bieganie po górach wciąga do kwadratu. Za wszelkie powstałe pod wpływem obozu uzależnienia zespół Tatra Running nie bierze odpowiedzialności.
Wyzwania są po to, by je podejmować. Wbiegnijmy razem na wyższy poziom. Kto jedzie? Ręka… w góry!

www.tatrarunning.pl

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*