XVI Bieg na Hrobaczą Łąkę - BiegiGorskie.pl

XVI Bieg na Hrobaczą Łąkę

Marcin Kubica i Justyna Adamus-Kowalska zwyciężają w XVI Biegu na Hrobaczą Łąkę.

W niedzielę 3 czerwca 2018 w Kozach odbyła się szesnasta już edycja Biegu na Hrobaczą Łąkę. W tym roku organizator, Centrum Sportowo-Widowiskowe w Kozach, przygotował nową 14-sto kilometrową trasę z metą na szczycie Hrobaczej Łąki w Beskidzie Małym. Do tegorocznych zmagań swój udział zgłosiło 151 osób, ostatecznie z powodu trudnych warunków atmosferycznych, w zawodach wystartowało 113 osób.

Trasa o długości nieco ponad 14 km miała przewyższenie 469 m. W zawodach najlepiej poradzili sobie: Marcin Kubica z Bielska-Białej z czasem 1:02:04, który przybiegł przed Bartoszem Misiakiem.

Tym samym został ustanowiony rekord nowej trasy wynoszący od dzisiaj: 1:02:04. Trzeci na mecie zjawił się Józef Koźmiński reprezentujący gminny LKS „Orzeł” Kozy.

Wśród kobiet zwyciężyła Justyna Adamus-Kowalska z Imielina z czasem 1:22:53, która pokonała Julię Honkisz i Dorotę Jonkisz.

Wszyscy biegacze na mecie otrzymali piękne okolicznościowe medale oraz posiłek regeneracyjny w Schronisku na Hrobaczej Łące.

„Cieszę się, że tak licznie biegacze zawitali do Kóz. W tym roku zaproponowaliśmy sportowcom nową ciekawą trasę. Mam nadzieję, że organizacja i poziom zawodów spełnił oczekiwania wymagających biegaczy. W Kozach mamy piękne tereny do biegów górskich. Beskid Mały oferuje wiele ciekawych tras i ścieżek zarówno do biegania i spacerowania. Serdecznie zapraszam do Kóz”. – mówił na mecie Konrad Hamerlak – dyrektor Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach.

Impreza bardzo podobała się uczestnikom, którzy wyrazili swoje opinie na profilu FB.

Zwycięzca, Marcin Kubica, po biegu napisał:

“Świetnie bieg zorganizowany, super trasa, na której można było mocno powalczyć. Chętnie wrócę w przyszłym roku i zawalczę o złamanie 60 min.”

Organizatorzy już zapraszają w przyszłym roku na kolejną edycję biegu, która zwyczajowo odbędzie się w ramach obchodów dni Kóz.

-> pełne wyniki <-

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*