Najlepszy Bieg Górski 2010 - Wyniki!!! - BiegiGorskie.pl

Najlepszy Bieg Górski 2010 – Wyniki!!!

Głosowanie na Najlepszy Bieg Górski 2010 roku dobiegło końca!  Oddaliście aż 321 głosów na 49 biegów spośród wszystkich 52 rozegranych w sezonie.

Prawie każdy z biegów znalazł swego choć jednego zwolennika.

Wśród biegów które nie zdobyły ani jednego głosu znalazły się dwa o randze Mistrzostw Polski (to rodzaj żółtej by nie powiedzieć czerwonej kartki nadanej dla organizatorów przez samych uczestników – Panowie prosimy o poprawę).

Czterej pozostali organizatorzy Mistrzostw Polski  ( na długim dystansie, w s.alpejskim, w s.anglosaskim i Młodzieżowych MP) wyszli w waszych oczach obronną ręką. Co więcej Mistrzostwa na Długim Dystansie mimo iż przebiegały w niezwykle trudnych warunkach atmosferycznych, przez które trzeba było skrócić dystans – co nie wszystkim się spodobało – zdobyły Złotą Kozice !!!  Jest nam bardzo miło, iż na Złotą Kozicę zasłużyło waszym zdaniem także zakończenie Montrail Ligi Biegów Górskich w Zakopanym.

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

I. Najlepszy Bieg Górski 2010 w Stylu Alpejskim:

Najlepszym biegiem górskim w stylu alpejskim został waszym zdaniem III Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę – zdobywając w swej kategorii 23% waszych głosów.
II miejsce i Srebrną Kozicę 2010 w stylu alpejskim zdobył debiutujacy w tym sezonie  I Bieg Na Wielką Sowę – zdobywając w swej kategorii 16% waszych głosów.
III miejsce i Brązową Kozicę 2010 w stylu alpejskim zdobyły zawody rozgrewane jednorazowo w tym roku, organizowane także przez Alpin Sport Zakopane –  4.AlpinSport Berglaufpur – zdobywając w swej kategorii 8% waszych głosów.

Oto pełna statystyka waszych głosów w tej kategorii:

Komentarz Portalu: W tej kategorii mieliście zdecydowanych faworytów – dwa pierwsze biegi zdobyły łącznie aż 39 % waszych głosów. IV miejsce zajął Bieg na Górę Żar – przegrywając trzecie miejsce zaledwie jednym głosem.

II. Najlepszy Bieg Górski 2010 w Stylu Anglosaskim:

Najlepszym biegiem górskim w stylu anglosaskim został waszym zdaniem Bieg Główny Limanowa Forest – zdobywając w swej kategorii 17% waszych głosów.
II miejsce i Srebrną Kozicę 2010 w stylu anglosaskim zdobył kolejny debiutant – organizator Mistrzostw Polski –  Mistrzostwa Polski w Stylu anglosaskim – Bielsko Biała – zdobywając w swej kategorii 13% waszych głosów.
III miejsce i Brązową Kozicę 2010 w stylu anglosaskim zdobyły zawody towarzyszące imprezie głównej – co jest wielka niespodzianką a zarazem kolejną pochwałą dla organizatora (Tusika – Mateusza Wrońskiego) i jego przyjaciół –  Limanowa Forrest – Bieg towarzyszący – zdobywając w swej kategorii 10% waszych głosów.

Komentarz Portalu: W kategorii biegów anglosaskich nie byliście już tacy zgodni w głosowaniu. Cieszy fakt przyznania Srebrnej Kozicy Mistrzostwom Polski w stylu anglosaskim. Na uwagę zasługuje wielki sukces organizatorów Limanowa Forrest – który zdobył Złotą Kozicę za bieg główny i Brązową za bieg towarzyszący. Z nieoficjalnych informacji wiemy iż TUSIK zamierza swój bieg towarzyszący przekształcić w osobny bieg górski na dystansie półmaratonu. Wydaje się że to trafna decyzja.

II. Najlepszy Bieg Górski2010 na Długim Dystansie:

Najlepszym biegiem górskim na Długim Dystansie został  II Maraton Karkonoski – zdobywając w swej kategorii 18% waszych głosów.
II miejsce i Srebrną Kozicę 2010 zdobyły dwa biegi:
– bieg organizowany przez Edwarda Dudka (BACĘ) –  III Maraton Beskidy oraz
– organizowanych przez Edwarda Kozłowicza-  Półmaraton Czarodziejska Góra
– oba te biegi zdobyły po 16% waszych głosów.
III miejsce i Brązową Kozicę 2010 zdobył –  III Wysokogórski Bieg im Druha F.Marduły– zdobywając w swej kategorii 12% waszych głosów.

Komentarz Portalu: W tym roku kategoria Długi dystans była wyjątkowo trudną kategorią. Wydaje się że nawet ostatni wśród biegów na które oddaliście głosy był bardzo udany. Widać że długie biegi górskie mimo dużej trudności organizacyjnej rozwijają się wspaniale – ciekawe co nas czeka za rok?

Podsumowanie:
Pod względem bezwzględnej ilości zdobytych głosów pierwsza szóstka wygląda następująco:

1) III Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę – Zakopane – 10%
2) I Bieg Na Wielką Sowę – 7%
3) II Maraton Karkonoski – Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich na Długim Dystansie – 5%
4) Limanowa Forrest – bieg główny – 5%
5) III Maraton Beskidy – 4%
6) Półmaraton Czarodziejska Góra – 4%

Przypominamy, iż oprócz certyfikatów najlepsze biegi otrzymają jeszcze odpowiednie kategorie w przyszłorocznej Lidze Biegów Górskich – zwycięzcy M’kę a Biegi z II miejsca minimum S’kę gdyż chcemy by to uczestnicy mieli jak największy udział w wybieraniu biegów o najwyższej randze.

Wszystkim zwycięzcą oraz organizatorom pozostałych wysoko ocenionych biegów serdecznie gratulujemy!