Finał „Złotej 50 tki”- zapowiedź

2 września startem o godz. 11.00 spod pensjonatu Alaska rozpocznie się piąty bieg zaliczany do cyklu imprez biegowych pod nazwą „Złota 50 tka”, tj. Bieg na Rysiankę. Jednocześnie bieg ma też rangę „Mistrzostw Powiatu Żywieckiego w Biegach Górskich”.

W biegu tym  do decydującej rozgrywki przystąpi aż 106 zawodników i zawodniczek sklasyfikowanych w generalnej punktacji Złotej 50 –tki.

Celem głównym „Złotej 50 tki” ( nazwa pochodzi od liczby przebiegniętych kilometrów) jest promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja biegania oraz atrakcji turystycznych Żywiecczyzny.

W ramach cyklu odbyły się już: Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego, Bieg na Żar, Bieg na 10 km w Jeleśni, Bieg na Szczyt Pilska.

Po zakończonym biegu w Pensjonacie Alaska nastąpi uroczyste zakończenie „Złotej 50 tki” połączone z wręczeniem nagród dla biegaczy, którzy zaliczyli przynajmniej cztery z pięciu biegów.

Warto wspomnieć, iż oprócz emocji sportowych i niezapomnianych wrażeń związanych z pięknymi widokami z „lotu ptaka” na Beskidy i Kotlinę Żywiecką na biegaczy czekają liczne atrakcje i niespodzianki.

Dla wszystkich uczestników „Złotej 50-tki” organizatorzy przygotowali pamiątkowe statuetki i ręczniki oraz nagrody rzeczowe dla 3 najlepszych w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn.

Miłą niespodzianką są dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej mieszkańców Żywiecczyzny Jacka Michulca oraz Witolda Bulika, którzy wyprzedzają… pierwszą w kategorii kobiet, a trzecią w klasyfikacji generalnej ! fenomenalną Anię Celińską – mistrzynię Polski w biegach górskich z 2011 roku i 6-tą zawodniczkę Mistrzostw Świata oraz czwartego w klasyfikacji generalnej i trzeciego w klasyfikacji generalnej mężczyzn Marka Sokołowskiego.

Wspomniana Ania Celińska wyprzedza w klasyfikacji generalnej kobiet Ewę Majer oraz Alicję Banaszak.

Ważną informacją dla biegaczy jest powrót do „starej trasy”, na której rekordzistami są Jerzy Zawierucha (31:45) oraz Anna Celińska ( 39:00).

Organizatorami biegu są: Wydział TKSP Starostwa Powiatowego w Żywcu, OPG Węgierska Górka oraz Pensjonat „Alaska” w Żabnicy.

W imieniu organizatorów wszystkich miłośników biegania zapraszamy do udziału w biegu.

-> Wyniki cyklu „Złota 50tka” po 4 zawodach <-

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te