Zdanowski drugi w Ultra-Trail® Hungary

Pasją Łukasza Zdanowskiego z polskiego teamu Dare 2b są biegi górskie i skialpinizm. 15 maja w Salomon Ultra-Trail® Hungary udowodnił, że bieganie po górach coraz bardziej go wciąga.

Ma dopiero 26 lat i już spore sukcesy na koncie – na początku marca przybiegł drugi na metę Baikal Ice Marathon, uchodzącego za jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie (biegnie się po zamarzniętym jeziorze Bajkał w warunkach zimowych), a w miniony weekend zajął II miejsce w Salomon Ultra-Trail® Hungary na dystansie 115 km!

Zdanowski_UltraTrailHungary (2)

W tym roku odbyła się druga edycja tego biegu. W ramach biegowego weekendu można było rywalizować na dystansach 55 km i 115 km w okolicy przepięknego naddunajskiego węgierskiego miasteczka Szentendre, oddalonego o 20 km od Budapesztu.
Dla osób kojarzących Węgry z płaskimi przestrzeniami, zaskoczeniem mogły być górzyste tereny, po których przebiegały trasy biegów.

Zdanowski_UltraTrailHungary (4)

Przewyższenia sięgały 4500 metrów dla 115 km i 1800 m dla 55 km. „Ultra Trail Hungary to trzeci najtrudniejszy bieg, w jakim brałem udział, zaraz po Ice Baikal Marathon i Mała Fatra na Słowacji” – twierdzi Łukasz Zdanowski. Przybiegł na metę z czasem 12 godzin 49 minut. Limit wynosił 20 godzin.

„Bieg na dystansie 115 km był dla mnie debiutem. Nigdy tak długo nie przebywałem na trasie zawodów. Start uznaję za udany. Zdałem egzamin na czwórkę z minusem. Niestety nie ustrzegłem się błędów spowodowanych bolesną kolką oraz skurczów łydek. Nie miałem żadnych założeń co do międzyczasów z poprzedniego roku. Jedynym założeniem było to, żeby pobiec w strefie komfortu pierwsze 50 km, przetestować mój support, odżywianie, sprzęt na trasie oraz własny organizm. Teraz pozostaje zregenerować na tyle moje ciało, aby móc rywalizować na wysokim poziomie w dalszych startach w tym sezonie” – podsumowuje swój występ Zdanowski.

Zdanowski_UltraTrailHungary (5)

Głównym tegorocznym celem Łukasza Zdanowskiegiego z Dare 2b Team jest bowiem bieg TDS z cyklu Ultra Trail Du Mont Blanc w Chamonix, gdzie zamierza walczyć o jak najlepszą pozycję, mając nadzieję na zajęcie miejsca nawet w pierwszej dziesiątce. Bieg liczy 119 km i ma aż 7250 m przewyższenia.

Zdanowski_UltraTrailHungary (1)

Również inni członkowie biegowego teamu Dare2b nie próżnują. Emilia Romanowicz była druga podczas III Półmaratonu Mustanga, startującego 14 maja z Poręby, a Anna Kącka zajęła pierwsze miejsce w ‎Półmaratonie‬ w ‪Polanicy Zdroju‬, który odbył się 8 maja 2016 roku.

dare2B_700

O Dare2b Team
Łukasz Zdanowski, Emilia Romanowicz i Anna Kącka należą do teamu Dare2b, brytyjskiej marki, której produkty tworzone są w ścisłej współpracy ze sportowcami reprezentującymi różne dyscypliny sportu. W skład Dare2b Team wchodzą biegacze górscy, kolarze, wioślarze i reprezentanci różnych dyscyplin lekkiej atletyki. Odzież Dare2b charakteryzuje się specjalistycznym przeznaczeniem. To produkty wysokiej jakości o technicznym wzornictwie i doskonałym komforcie noszenia, wykonane z użyciem nowoczesnych materiałów oraz technologii rozwijanych przez firmę, oferowane jednak w przystępnych cenach. To jednocześnie odzież dla każdego, dostępna w bardzo szerokiej rozmiarówce.
Strona: www.dare2b.com

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te