II Maraton Podhalański przeszedł do historii

Przypomnijmy, że ten wyjątkowy maraton to połączenie biegu górskiego z biegiem ulicznym. Miejscem startu tradycyjnie jest rynek w Nowym Targu, natomiast metą Plac Niepodległości w Zakopanem.

Cała trasa przebiega po nawierzchniach asfaltowych kolejnych miejscowości: Nowy Targ – Trute – Ludźmierz – Maruszyna Górna – Maruszyna Dolna – Szaflary – Bańska Niżna – Bańska Wyżna – Sierockie – Bustryk – Ząb – Kościelisko – Zakopane. Zawodnicy pokonują ok. 900 metrów przewyższenia w trakcie podbiegów i ok. 650 metrów zbiegając.

3

W ostatnią niedzielę (15.05.2015) w trakcie II edycji Maratonu Podhalańskiego i debiutu dystansu Półmaratońskiego około 120 zawodników podjęło wyzwanie jak najszybszego pokonania podhalańskich dróg.

4

Na dystansie maratonu zwyciężył Dawid Vegan Guroś (3:12:30) z Nowego Targu i Anna Gacek (4:00:26) z Chabówki. W półmaratonie najlepszymi okazali się Robert Faron (1:24:15) z Zalesia i Mirosława Witowska (1:40:51) z Zakopanego.

1

Pogoda dopisała! Mimo niesprzyjających prognoz zawodnicy mieli wprost idealne warunki do biegania. Połowa maja wbrew pozorom mogła zafundować startującym każdą porę roku. Na szczęście nawet najbardziej wybredni zawodnicy nie mieli powodów do narzekań.

5

Warto wspomnieć o ciekawej inicjatywie zorganizowanej przy współpracy z Fundacją Handicap z Zakopanego. Blisko 60 zawodników wystartowało w okolicznościowych koszulkach, wspierając w ten sposób integrację osób niepełnosprawnych przez sport.

7

Impreza nie miała by miejsca gdyby nie wsparcie sponsorów. Dzięki zaangażowaniu lokalnych władz przez wsparcie finansowe miasta Nowy Targ i miasta Zakopane kolejna edycja lokalnego biegu mogła znów zaistnieć w świecie biegowym!

6

Zawodnicy są zgodni. Maraton Podhalańskim z dystansem półmaratońskim zakończył się sukcesem! Piękna i wymagająca trasa, miła atmosfera i organizacja na wysokim poziomie zachęca do wzięcia udziału w kolejnych edycjach!

Organizatorzy potwierdzają kontynuację biegów więc nie pozostaje nic innego jak zaprosić wszystkich na Podhale w roku 2017!

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te