Zapraszamy w Góry Sowie - BiegiGorskie.pl

Zapraszamy w Góry Sowie

Enervit Bieg na Wielką Sowę odbędzie się w tym roku 9 sierpnia, ale zapisy do tej imprezy ruszyły już w poniedziałek, 20 stycznia, w samo południe. Bieg na Wielką Sowę to, od lat, największy i najlepszy bieg alpejski w Polsce.

Trasa biegu ma swój początek w Ludwikowicach Kłodzkich, a koniec na najwyższym szczycie Gór Sowich. Podczas tej biegowej wspinaczki mamy premie górskie, punkty odżywcze i prawie 10 km niezapomnianych wrażeń. Na Wielkiej Sowie na wszystkich czekają medale, biegowy bufet i tłum kibiców. To również kawał historii, bo zawody odbędą się już jedenasty raz!

W ramach Biegu na Wielką Sowę kolejny raz zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Weteranów w biegu górskim, a także Mistrzostwa Polski Lekarzy w biegu alpejskim. To wydarzenie jest żelaznym punktem programu w kalendarzach startowych wielu czołowych biegaczy górskich w Polsce oraz wśród coraz liczniejszej rzeszy amatorów biegających w górach.

Nie ma się co oszukiwać – bieg do łatwych nie należy, ale pewnie to również przekłada się na jego popularność i coraz wyższą frekwencję, która powoli i systematycznie zbliża się do magicznej granicy 1000 uczestników.

Bieg już zresztą pobił rekordy frekwencji innych biegów alpejskich w Polsce i stał się w tej dyscyplinie biegiem największym, a zdobywane rok po roku Złote Kozice cały czas są wyrazem uznania wśród zawodniczek i zawodników z całej Polski.

Do 31 maja opłata startowa wynosi tylko 50 PLN. Potem będzie systematycznie wzrastać. Niezależnie od tych podwyżek, biegacze z Gminy Nowa Ruda zawsze zapłacą za start tylko 40 PLN.

Link do zapisów: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5412

Bieg na Wielką Sowę to oczywiście nie wszystko co Gmina Nowa proponuje w tym roku w kategorii „bieganie w górach”. Już 2 maja odbędzie się 2. Sowiogórska Dycha (zapisy również ruszyły, do 31 marca opłata wynosi 45 PLN) – stosunkowo młody i nowy bieg anglosaski, który po swojej pierwszej edycji zebrał entuzjastyczne recenzje i odkrył dla biegaczy nieznane dotąd zakamarki Gór Sowich.

Zapisy: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5410

Długi majowy weekend to również długie bieganie, bo 3 maja odbędzie się 7. Półmaraton Sowiogórski (opłata startowa do 31 marca wynosi 50 PLN).

W 2019 roku tuż przed startem spadł śnieg i mieliśmy prawdziwie zimowe zmagania. Jak będzie tej wiosny? Trzeba po prostu wystartować i przekonać się samemu. Trasa tego biegu wiedzie przez najwyższe partie Gór Sowich. Zapisy? Proszę bardzo:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5411.

Oba majowe biegi odbędą się w Ludwikowicach Kłodzkich.

Górski Bieg Niepodległości w Świerkach czeka jeszcze w kolejce aby otworzyć jesienną ofertę biegową Gminy Nowa Ruda, a zapisy do tej imprezy również niebawem ruszą. To nie koniec, bo sezon zamknie przecież druga edycja Półmaratonu Górskiego „Orzeł” w Sokolcu, który zakończy zmagania w ramach kolejnego sezonu Attiq Ligi Biegów Górskich.

Organizatorami biegów górskich w Gminie Nowa Ruda są Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Wójt Gminy Nowa Ruda – Pani Adrianna Mierzejewska.

https://biegajwgorachsowich.pl
www.facebook.com/BiegajWGorachSowich

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*