Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.2) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.2)

Za nami kolejna zimowa impreza biegowa: Zimowy Półmaraton Gór Stołowych, który przyciągnął blisko 500 fanów zimowego górskiego biegania. Śniegu co prawda nie było za dużo ale zabawa była przednia :-).

Na starcie pojawiła się spora grupa naprawdę świetnych biegaczy w tym nasz czeski lider ATTIQ LigiPavel Brydl (Salomon CZ), który tydzień po zwycięstwie w Górskim Maratonie Ślężańskim postanowił powalczyć także w Górach Stołowych.

Tym razem zwycięstwo nie przyszło znakomitemu Czechowi już tak łatwo bo do walki włączył się drugi zawodnik ubiegłego sezonu – Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One), który zmusił naszego południowego sąsiada do naprawdę dużego wysiłku. Walka toczyła się od początku do samego końca a obaj zawodnicy zameldowali się na mecie z różnicą zaledwie 7 sekund.

fot: Maraton Gór Stołowych

Foto: Piotr Dymus

Na drugim miejscu ligowym nadal drugi w Maratonie na Ślęży Miłosz Szcześniewski (Salco Garmin Team).

Foto: Jolanta Błasiak – Wielgus

A na trzecie awansował kolejny zawodnik obecny zarówno na Ślęży jak i na Szczelińcu Michał Norbert (KB Sobótka).

Wśród Pań nadal na prowadzeniu zwyciężczyni Maratonu Ślężańskiego – Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa).

Foto: Kalina Żaczek z Pstrykam i znikam

Ale na drugim już zmiana: po zajęciu 4 miejsca w Półmaratonie Gór Stołowych na fotel wiceliderki awansowała Natalia Bihun (GT RAT), która tydzień wcześniej zwyciężyła w Półmaratonie Ślężańskim. Spychając na trzecie miejsce Jagodę Petrynę (NOA).

Foto: Rafał Bielawa

Ale czołówka może się szybko zmienić bo przed nami kolejne biegi, w tym bieg kategorii S – Zimowy Maraton Bieszczadzki.

Foto:Magdalena Sedlak


A teraz tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

A w najbliższy weekend:

VI Zimowy Maraton , II Półmaraton Bieszczadzki , VI Zimowa Bieszczadzka Dycha

ZAMIEĆ, ZAWIERUCHA, ZADYMA

Po pierwszej kolejce w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 1.314 zawodników (357 kobiety i 957 mężczyzn).

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open:

1. Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 200 pkt
2. Natalia Bihun (GT RAT) – 185 pkt
3. Jagoda Petryna (NOA) – 180 pkt
4. Katarzyna May-Adamek (Rakownia) – 160 pkt
5. Małgorzata Lusawa (Bieganie Po MPK) – 140 pkt
6. Martyna Jakóbczyk – 120 pkt
7. Katarzyna Bernat (Biegowa Świdnica) – 110 pkt
8-9. Aleksandra Gruszka – 100 pkt
8-9. Natalia Tomasiak (Salomon Suunto Team) – 100 pkt
10-11. Beata Borowicz (KWP Wrocław) – 95 pkt
10-11. Iwona Kulig (Kudowianka Run) – 95 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(-) ………….. ……………. – … pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(6) Martyna Jakóbczyk – 120 pkt
2.(10) Iwona Kulig (Kudowianka Run) – 95 pkt
3.(26) Aleksandra Barańska (NOA) – 65 pkt

Seniorki II (K30-39):

1. (2) Natalia Bihun (GT RAT) – 185 pkt
2. (3) Jagoda Petryna (NOA) – 180 pkt
3. (5) Małgorzata Lusawa (Bieganie Po MPK) – 140 pkt

Masters (K40-49):

1.(1) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 200 pkt
2.(4) Katarzyna May-Adamek (Rakownia) – 160 pkt
3.(10) Beata Borowicz (KWP Wrocław) – 95 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(7) Katarzyna Bernat (Biegowa Świdnica) – 110 pkt
2.(46) Krystyna Drąg (Sudeckie Wycieczki Biegowe) – 35 pkt
3.(57) Jolanta Woszczak (Strzeliński Klub Biegacza Granit) – 20 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(62) Anna Morawska – 15 pkt
2.(73) Renata Jakubowska (Bielsko – Biała) – 6 pkt
3.(79) Maria Witkowska (Klub Królika Stefana) – 4 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim:

1.(-) ………….. ……………. – … pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim:

1.(-) ………….. ……………. – … pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie:

1. Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 200 pkt
2. Natalia Bihun (GT RAT) – 185 pkt
3. Jagoda Petryna (NOA) – 180 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie:

1.(-) ………….. ……………. – … pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open:

1. Pavel Brydl (Muay Running Team) – 300 pkt
2. Miłosz Szcześniewski (SALCO Garmin Team) – 180 pkt
3. Michał Norbert – (KB Sobótka) – 170 pkt
4. Piotr Jedwabny – 160 pkt
5. Dawid Stefański (www.dziewiczagorabiega.pl) – 140 pkt
6. Rafał Kot (Emerald Rabbit) – 120 pkt
7-8. Aleksander Badowski (Team Moutain Fuel Polska) – 100 pkt
7-8. Bartosz Roskosz (Jelcz Traithlon Project) – 100 pkt
9-12. Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 95 pkt
9-12. Radosław Boniec – 95 pkt
9-12. Daniel Sobczak (KB Sobótka) – 95 pkt
9-12. Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 95 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(-) ………….. ……………. – … pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(9) Radosław Boniec – 95 pkt
2.(13) Mikołaj Dutkowski (UKS Arkady Raszków) – 90 pkt
3.(17) Mikołaj Klimczak (Juvenia Głuchołazy) – 80 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(2) Miłosz Szcześniewski (SALCO Garmin Team) – 180 pkt
2.(3) Michał Norbert – (KB Sobótka) – 170 pkt
3.(4) Piotr Jedwabny – 160 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 300 pkt
2.(6) Rafał Kot (Emerald Rabbit) – 120 pkt
3.(13) Marcin Siciarz (Liberolawa.pl) – 90 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(9) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 95 pkt
2.(23) Cezary Kupiński (MKS Siechnice) – 70 pkt
3.(46) Robert Kuriata (ZTL Złotoryja) – 39 pkt

Weterani II (M60+):

1.(60) Roman Trzcieliński (PSY Warszawa) – 30 pkt
2.(81) Mirosław Kopacz – 20 pkt
3.(95) Ryszard Nesterowic (LKS Iskra Jaszkowa) – 15 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim:

1.(-) ………….. ……………. – … pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim:

1.(-) ………….. ……………. – … pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie:

1. Pavel Brydl (Muay Running Team) – 300 pkt
2. Miłosz Szcześniewski (SALCO Garmin Team) – 180 pkt
3. Michał Norbert – (KB Sobótka) – 170 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie:

1.(-) ………….. ……………. – … pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Czołówka klasyfikacji drużynowej wygląda następująco:

1. KB Sobótka – 30 pkt

2. Alpin Sport HOKA One One Team – 24 pkt

3-4. Runners Team Nysa – 20 pkt

3.4. Salomon CZ/Willa SPA Scaliano – 20 pkt

5. Salco Garmin Team – 19 pkt

-> Tutaj znajdziecie szczegółowy Regulamin ATTIQ Ligi Biegów Górskich <-

A poniżej nasi sponsorzy i partnerzy:


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest najlepsza pod słońcem 😉 marka odzieży sportowej: ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży samochodowej jest firma SsangYong– innowacyjna koreańska marka ludzi aktywnych.

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*