Zaporowe biegi górskie w Bieszczadach

W dniach 20-21 września 2014 r. zadebiutuje na Podkarpaciu kolejna cykliczna impreza sportowa.

W trakcie Zaporowego Maratonu rozegrane zostaną zawody triathlonowe oraz półmaraton i maraton górski.
Trasa biegów górskich wiedzie w okolicach Jeziora Solińskiego oraz Zapory.

zapora na Solinie

Stąd też nazwa całej imprezy „Zaporowy Maraton” – największa sztuczna zapora w Polsce o długości 664 m i maksymalnej wysokości 82 metrów od blisko 50 lat przegradza koryto rzeki San tworząc jezioro o powierzchni 22 km2 i stanowi niebywałą atrakcję turystyczną regionu.

Biegi górskie rozegrane zostaną 21 września 2014 r. Trasa (ultra)maratonu (ok. 58 km) to niezapomniana przygoda ukazująca piękno bieszczadzkich wzniesień, łąk i lasów z możliwością poznania zabytków architektury i przyrody.

Bieg wiedzie m. in. przez góry Michałowiec, Czulnię, grzbiet Grodziska, Rubień oraz zaporę w Myczkowcach, a sportowcy zwiedzą także m. in. Ogród Biblijny, zabytkową cerkiew, nieczynny kamieniołom oraz cały czas podziwiać będą malownicze widoki okolic Jeziora Solińskiego.

Trasa maratonu:

zaporowy_maraton

Trasa półmaratonu:

zaporowy_polmaraton

Naszą intencją jest zarówno stworzenie górskich zawodów biegowych i triathlonowych, które będą zróżnicowane, ciekawe i wymagające dla zawodników, jak też zorganizowanie imprezy ukazującej piękno Bieszczadów oraz tradycji i kultury regionu – mówi Tomasz Mazurkiewicz z Fundacji Orelec Gala, organizatora Zaporowego Maratonu.

Przygotowujemy więc szereg imprez towarzyszących adresowanych do kibiców. Do Orelca zapraszamy więc całe rodziny!

W ramach Zaporowego Maratonu zorganizowane zostaną również zawody triathlonowe na dystansach: 1/2 IM, 1/4 IM, 1/8 IM. Oferując trzy dystanse chcemy przyciągnąć w Bieszczady zarówno wytrawnych zawodników, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z triathlonem – dodaje Bożena Jaskowska, dyrektor Triathlonu Zaporowego.

Gwarantuję, że nasze trasy są zarówno malownicze i należycie oddają piękno Bieszczadów, ale zaznaczam również, że do najprostszych nie należą… I co najważniejsze, wreszcie wypełniają lukę w tego typu imprezach organizowanych na Podkarpaciu.

„Zaporowy Weekend” z biegami górskimi, triathlonem i zawodami nordic walking odbędzie się 20-21 września 2014 r. w Orelcu i Myczkowcach. Rejestracja na biegi górskie odbywa się za pośrednictwem strony http://www.sts-timing.pl/orelec/biegi/.

Do połowy sierpnia obowiązuje niższa opłata startowa, ale ponieważ listy szybko się zapełniają, lepiej nie czekać ze zgłoszeniem do ostatniej chwili.

Strona WWW Maratonu Zaporowego:

http://www.zaporowymaraton.pl

Organizator: Bieszczadzka Fundacja Rozwoju Postaw Twórczych ORELEC GALA.

Post navigation

Ford Ka - nagroda Koral Maratonu

Z okazji 5. urodzin PZU Festiwalu Biegowego oraz 35-lecia swojego istnienia Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów KORAL ufundowało…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te