Ruszyły zapisy na Tri City Trail Półmaraton - BiegiGorskie.pl

Ruszyły zapisy na Tri City Trail Półmaraton

W środę, 1 lutego ruszyły zapisy do trzeciej edycji przełajowego półmaratonu towarzyszącego biegowi ultra TriCity Trail. Zawody są rozgrywane w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym na malowniczej pętli w okolicy Wejherowa. Impreza odbędzie się 9 lipca 2017.

image-29260

TriCity Trail Półmaraton to propozycja między innymi dla osób, które myślą o bieganiu w górach, ale nie czują się jeszcze na siłach, by zmierzyć się z prawdziwym górskim dystansem. Półmaraton w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym to przewyższenia +280/-280m. Nie są to liczby, które budzą grozę – śmiało można powiedzieć, że bieg ma charakter przełajowy, nie górski. Z drugiej strony jest to najkrótszy dystans podczas TriCity Trail, zatem mogą w nim wziąć udział osoby towarzyszące biegaczom startującym w ultramartonie (80km) bądź na dystansie 47km.

image-29261

Start półmaratonu jest zaplanowany na 9 lipca na godz. 9:00, w Paku Miejskim w Wejherowie. Limit czasu na pokonanie 21km to 3,5 godziny. Limit zawodników – 600 osób. Opłata startowa do końca maja wynosi 50 zł, od 1 czerwca wzrośnie do 80 zł.

image-29262

W edycji 2016 zwyciężył Michał Rolbiecki (jego czas to 1:17:30). Wśród kobiet wygrała żona Michała – Monika Rolbiecka (z czasem 1:31:26).

– Trasa półmaratonu TriCity Trail na pewno nie należy do najłatwiejszych, ale z pewnością możną ją zaliczyć do najbardziej malowniczych biegów w terenie na Pomorzu. Pierwsze kilometry mogą zmylić tych, którzy do Wejherowa zawitają po raz pierwszy, ale możecie być pewni, że prawdziwe bieganie zacznie się w lesie! Stopień trudności trasy jest także uzależniony od warunków atmosferycznych – gdy będziemy mieli to wątpliwe szczęście zmagać się dodatkowo z deszczem i śliskim podłożem, to naprawdę trzeba będzie się wysilić, by w dobrym tempie pokonać trasę. Czas na oddech przyjdzie po 13 km, wtedy można „puścić nogi”, ponieważ ostatnie kilometry biegną lekko z górki – analizuje Michał Rolbiecki. – Myślę, że trasa półmaratonu TriCity Trail może być doskonałym przetarciem dla tych, którzy planują starty w biegach górskich. Uwierzcie mi, że na Pomorzu też mamy konkretne podbiegi! Tym, którzy swoją biegową przygodę dopiero rozpoczynają radzę rozwagę przy rozkładaniu sił i ostrożne tempo, zwłaszcza na początku. Jedno jest pewne: wszyscy – zarówno początkujący, jak i zaawansowani, fani podbiegów czy wyścigów po asfalcie – będziemy mogli cieszyć się przepięknymi widokami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – dodaje.

image-29263

Trwają także zapisy na dwa – wspomniane już – dłuższe dystanse. Do 5 lutego obowiązują niższe opłaty startowe. Koszt udziału w biegu ultra to aktualnie 90 zł, a na dystansie maraton+ – 80 zł. Od 6 lutego opłaty wzrosną odpowiednio do 110 zł i 120 zł.

Podczas TriCity Trail organizowane są również zawody dla dzieci i młodzieży – TriCity Trail Junior – na dystansach od 300m do 2km. Elektroniczna rejestracja rozpocznie się w Dzień Dziecka – 1 czerwca.

W poprzedniej edycji TriCity Trail wzięło udział blisko 600 uczestników. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Sport Dla Każdego – organizator największego cyklu biegowego w Polsce – CITY TRAIL, który odbywa się w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Więcej informacji i zapisy znajdują się na stronie www.tricitytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się też na profilu imprezy na Facebook’u.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*