Niezwykle trudny Bieg Koliby - BiegiGorskie.pl

Niezwykle trudny Bieg Koliby

W sobotę 04 lutego w Łomnicy odbył się II Bieg Koliby Łomnickiej – zimowy prolog biegu ULTRA Waligóra Run Cross.

Mimo trudnych warunków biegowych na linii startu stanęło 178 śmiałków.

Trasa biegu została wytyczona w Górach Suchych, które charakteryzują się dużą różnicą przewyższeń.

image-29241

Trudne podbiegi o nachyleniu nawet do 40% i ostre zbiegi to typowe dla tych gór. Na dystansie 15,5 km zawodnicy musieli pokonać około 700 m przewyższeń.

image-29242

Dodatkowym utrudnieniem był mokry śnieg, którego duże ilości zalegają w górach.

„Zaliczyłem pięć razy glebę, a ostre zbiegi pokonywałem na tyłku, była super zabawa.” – komentuje Tomek Błaszkiewicz uczestnik biegu.

image-29243

„Dla mnie to był wyjątkowo trudny bieg, po śniegu. Rzadko w czasie sezonu można pobiegać w takich warunkach. Dlatego cieszę się, że miałam okazję pomęczyć się w Łomnicy” – powiedziała Katarzyna Gramza z Rawicza.

image-29244

„Co zrobić degradacja to nasza specjalizacja” – podsumowuje Andrzej Kolisz organizator biegów z cyklu WRC.

image-29245

Zwycięzcą zawodów został Marcin Jagiellicz z Wałbrzycha który pokonał trasę w czasie 01:36:48.

image-29246

Wśród kobiet pierwsza na mecie była Justyna Stefaniak z Oleśnicy, która potrzebowała na pokonanie trasy zawodów 1 godziną 50 minut i 24 sek.