650 narciarzy na Biegu Podhalańskim - BiegiGorskie.pl

650 narciarzy na Biegu Podhalańskim

Na nowotarskim lotnisku w dniu 4 lutego 2017 r. po raz IX odbył się Bieg Podhalański im. Jana Pawła II. Na trasie zawodów stanęło blisko 650 miłośników biegówek! Na liście startowej znaleźli się Czesi, Austriacy, Szwedzi oraz kilkudziesięciu Słowaków, a wśród nich ekipa z zaprzyjaźnionego Kieżmarku.

W dniu zawodów, Jury podjęło decyzje o skróceniu najdłuższego, 30-kilometrowego dystansu. Powodem były ciężkie warunki na trasie spowodowane przez odwilż, która parę dni wcześniej zawitała na Podhale.

image-29257

Zawodnicy rywalizowali na dystansach 5, 15 i skróconym 20 kilometrowym. Trasa zawodów jest jedną z najbardziej malowniczych tras spośród imprez narciarskich w Polsce, choć tym razem mgła przesłoniła widoki.

image-29258

Specjalną atrakcją dnia była obecność Roberta Burkata, mistrza świata w artystycznym rzeźbieniu w lodzie z Ottawy 2010 roku, który wykonał lodową rzeźbę narciarza biegowego.

image-29259

Honorowy patronat nad biegiem objęli: ks. Kardynał Stanisław Dziwisz oraz Jacek Krupa- Marszałek Województwa Małopolskiego.
Sponsorem generalnym IX Biegu Podhalańskiego była  firma Salomon, która ufundowała wspaniałe nagrody!

image-29260

Organizatorami imprezy i fundatorem nagród byli: Urząd Miasta Nowy Targ, Tatrzański Związek Narciarski, Urząd Miasta Zakopane, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Starostwo Powiatowe w Zakopanem, Urząd Gminy Szaflary, Urząd Gminy Poronin, Urząd Gminy Nowy Targ, Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska.

image-29261

Sponsorami imprezy byli również PZU, MARIMEX, Gena, Holmenkol, Enervit, Gaspol, ATTIQ, HiGeen, SzafaBiegacza.

Jeżeli nie śledziliście wyników na żywo to znajdziecie je tutaj:

http://www.bieg.nowytarg.pl/node/5

 

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*