SNS – Rekord pobity w blasku słońca

254 zawodniczek i zawodników z trzech krajów pojawiło się na starcie szóstego w tym sezonie biegu z cyklu SNS, który odbył się w niedzielę na Polanie Jakuszyckiej.

W tym gronie było aż 62 przedstawicieli Sił Powietrznych RP, który rozegrali swoje mistrzostwa Polski w narciarstwie biegowym.

Ten wynik to absolutny rekord SNS-a w tym sezonie. 200 osób pobiegło klasykiem, a 54 stylem dowolnym. Nagrodą dla zawodników była m. in. cudowna słoneczna pogoda, z lekkim mrozem i świetne warunki śniegowe.
W ramach SNS rozegrano mistrzostwa Sił Powietrznych RP. Wygrał doskonale znany na Polanie Jakuszyckiej Edward Bartkowiak z Jeleniej Góry, który od początku istnienia cyklu SNS opuścił tylko jeden bieg – w tym roku na Kubalonce, a na swoim koncie ma aż 26 startów w SNS-ie!

Co ciekawe swojego rywala – Macieja Bzdawskiego z Kościeliska wyprzedził tylko o jedną sekundę…

Zacięta była rywalizacja o pierwsze miejsce w stylu klasycznym. Świetną walkę na finiszowej prostej (lekko pod górkę) stoczyli Jakub Mroziński i Andrzej Honczar. Ten pierwszy wygrał zaledwie o dwie sekundy. Panowie, choć z kondycją nie mają najmniejszych problemów, na mecie musieli jednak odsapnąć kilkadziesiąt sekund, zanim pogratulowali sobie świetnego biegu.

U pań w klasyku bezkonkurencyjna była Ewa Szmel z Piechowic.

Styl dowolny znów zdominowali nasi sądzi z południa. Pewnie wygrał Pavel Petr, przed swoim rodakiem Pavlem Slimkiem. Trzeci był pierwszy z Polaków – Zbigniew Galik.

U pań od początku ton rywalizacji nadawały trenerki – nauczycielki z SMS Szklarska Poręba – Joanna Badacz i Izabela Daniło. Wygrała ta pierwsza, zaledwie o 2 sekundy.

Po zawodach, już tradycyjnie rozlosowano 30 upominków wśród biegaczy, którzy wzięli udział w konkursie. Tym razem szczęście uśmiechnęło się m.in. do Henryka Fortońskiego z Wałbrzycha. Znakomity niepełnosprawny sportowiec – narciarz, maratończyk, kolarz – wygrał zawodnicze narty z najwyższej półki.

Kolejny bieg z cyklu SNS – w niedzielę 17 lutego na Polanie Jakuszyckiej.

Pełne Wyniki:

-> CT open <-

-> FT open <-

Zdjęcia Stacja Jakuszyce

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te