Setka górali w Biegu Niepodległości

W zorganizowanym 11 listopada przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, 2. „Biegu Niepodległości” o Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda, na starcie głównej, niemal 8-mio kilometrowej pętli stawiło się 107 zawodników i zawodniczek.

Kilka minut po godzinie 11 biegacze wyruszyli z boiska Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich, aby po paruset metrach biegu ulicą Wiejską, pokonać stromy podbieg i rozpocząć rywalizację na przepięknie położonych terenach Wzgórz Włodzickich, pomiędzy Ludwikowicami, Drogosławiem, Sokolicą i Krajanowem.

BiegNiep021

Pomimo dobrej i słonecznej pogody, trasa była trudna, ze względu na dużą ilość błota, pozostałą po nocnych opadach deszczu. Dobrze oznakowana i zabezpieczona trasa nie sprawiła jednak żadnych problemów w nawigacji zawodników, którzy w komplecie dotarli na metę imprezy.

BiegNiep057

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Rober Kubiak z Jedliny – Zdroju (kat. M30-39) z rezultatem 32’59”. Na drugiej pozycji uplasował się Daniel Jończy z Jeleniej Góry (kat. M30-39, czas 34’38”), a na trzecim miejscu zameldował się Zdzisław Tomaszewski z Wałbrzycha (kat. M40-49, czas 34’44”).

biegniep043

Wśród pań najlepsza okazała się Małgorzata Podgórska z Bielawy (kat. K40-49) z czasem 42’13”. Druga na mecie była Agnieszka Malik z Ząbkowic Śląskich (kat. 30-39, czas 42’54”), a trzecia Natalia Haczyk z Opola (kat. K40-49, czas 44’36”).

biegniep051

Warto dodać, że w trakcie rozgrywania głównego biegu, na terenie przyległym do Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich, rozegrane zostały także biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 300, 1000 i 1500 metrów.

Po zakończeniu wszystkich rywalizacji, zawodnicy mogli skorzystać z przygotowanych przez organizatorów natrysków, a także gorącego posiłku i herbaty. Przed godziną 13 nastąpiło ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców.

Na zakończenie rozlosowano nagrody rzeczowe ufundowane przez sklep Decathlon Szczawno Zdrój, a także pakiety startowe na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy Mastersów w Biegu Górskim oraz 5. Bieg Na Wielką Sowę.

->Pełne wyniki <-

-> Więcej zdjęć <-

Piotr Postrożny
Dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda

Post navigation

Już w sobotę spotkanie w Ustroniu

Portal www.biegigorskie.pl oraz Stowarzyszenie OTK Rzeźnik, organizator takich imprez jak Bieg Rzeźnika (20.06.2014) czy Maraton Bieszczadzki…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te