Wakacje w Bieszczadach — co robić w Polańczyku? - BiegiGorskie.pl

Wakacje w Bieszczadach — co robić w Polańczyku?

Planując urlop i chcąc wypocząć, niejednokrotnie poszukujemy miejsc, w których można obcować z naturą, podziwiać piękne widoki i spędzać aktywnie czas. Zwłaszcza jeśli jesteśmy entuzjastami przyrody i chcemy choć na chwilę uciec z wielkomiejskiej aglomeracji, pełnej zgiełku i ulicznego tłoku. Doskonałym miejscem, w którym można odnaleźć to wszystko i więcej jest Polańczyk. Ta niewielka miejscowość położona jest w sercu Bieszczad nad jeziorem Solińskim, utworzonym sztucznie w latach 60. XX wieku zbiornikiem wodnym, chroniącym przed powodziami dolinę Sanu. Od tamtego czasu miejscowość rozwinęła się jako ośrodek turystyczny, chętnie odwiedzany przez osoby ceniące sobie aktywny wypoczynek. Sprawdź, czego możesz się spodziewać, przyjeżdżając nad zalew Soliński.

Noclegi Polańczyk – gdzie się zatrzymać w Polańczyku i co robić podczas urlopu?

Polańczyk to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, w którym możemy cieszyć się bliskością zarówno jeziora, jak gór. Dzięki temu nie sposób narzekać na brak atrakcji, a znalezienie sposobu na spędzenie wolnego czasu jest niezwykle proste. Spędzając czas w sercu gór, warto wybrać się na wędrówkę po okolicznych szlakach i odwiedzić punkt widokowy na wzniesieniu Sawin. Z jego szczytu doskonale widoczna jest panorama Bieszczad Wysokich oraz miejscowości otaczających jezioro Solińskie. Dla fanów wędrówek będzie to z pewnością niezapomniany widok. Inną wartą obejrzenia atrakcją jest największa w Polsce tama Solińska, mająca 664 m długości i 82 m wysokości. Można zwiedzić ją z przewodnikiem. Wejście gwarantuje najlepszy widok na Zalew Soliński. Polańczyk to również wspaniałe miejsce dla fanów sportów wodnych. Tę grupę zainteresować może przystań wodna i Okręgowy Związek Żeglarski, gdzie odbywają się kursy żeglarskie dla młodzieży i dorosłych. Miłośnikom zwiedzania i wędrówek po górach polecamy noclegi w Polańczyku usytuowane blisko jeziora.

Wytchnienie i odpoczynek – Polańczyk hotele, szeroka oferta noclegowa

Jeśli podczas urlopu chcesz się zrelaksować i wypocząć w komfortowych warunkach, idealnym miejscem będzie zarezerwowanie miejsca w hotelu. Jako miejscowość turystyczna, Polańczyk posiada w swojej ofercie szeroki wachlarz różnych miejsc noclegowych o wysokim standardzie. W hotelach istnieje wiele udogodnień, z których można korzystać po powrocie z aktywności nad jeziorem lub po wyciecze rowerowej. Willa Zdrojowa Polańczyk w swoim wyposażeniu posiada pięknie urządzone pokoje z balkonami, bistro, w którym smacznie zjemy potrawy przygotowane ze świeżych, lokalnych produktów, a także tężnię solankową, z której korzystać można w dowolnym momencie. Jest to wspaniała forma relaksu i regeneracji.

Polańczyk domki – miejsce dla aktywnych na każdą kieszeń

Domki nad Soliną Polańczyk to doskonałe miejsca noclegowe, które warto zarezerwować na czas urlopu w Bieszczadach. Jest to najlepsza opcja dla większych grup lub na wynajem podczas okresu zimowego, kiedy przyjeżdżamy na narty. W Polańczyku oprócz wędrówek górskich można również korzystać ze stoku narciarskiego znajdującego się nieopodal. Wynajmując domki nad Soliną w Polańczyku w okresie zimowym, będziemy mieli doskonałą okazję na urządzenie kuligu i ogniska. Niewątpliwie okolice Zalewu Solińskiego to miejsce, w którym nie można się nudzić przez cały rok.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*